Doruksat Uyduforum width=  

Geri Git   Doruksat Uyduforum >
--=GÜNLÜK HAYAT & KÜLTÜR - EDEBİYAT - SİNEMA - TARİH=--
> Hayatımızın Güzellikleri > Burçlar - Astroloji
Albümler Kayıt SSS Üye Listesi Ajanda Konuları Okundu İşaretle

PROGRAM ARŞİVİ BÖLÜMÜMÜZDE YAYINLANAN PROGRAMLARIN TÜMÜ TANITIM AMAÇLI OLUP FREEWARE YADA PROGRAM SAHİPLERİNİN İNTERNET ÜZERİNDEN YAYINLADIĞI DEMOLARIDIR. BU NEDENLE FORUMUMUZDA SERİAL CRACK VS YASAKTIR. FULL KULLANMAK İSTİYORSANIZ LÜTFEN SATIN ALINIZ !!!

ÖNEMLİ = TÜRKİYE DE BULUNAN ŞİFRELİ DİGİTAL YAYINLARIN İLLEGAL İZLENMESİNE YÖNELİK MESAJ YAZMAK DOSYA YAYINLAMAK VEYA ŞİFRE VERMEK YASAKTIR. AKSİNİ YAPAN ÜYELERİMİZ UYARILACAK VE MESAJI SİLİNECEKTİR !!!Yanıtla
LinkBack Konu Araçları Mod Seç
Okunmamış 04-06-2009, 02:15   #1 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
Arrow Yükselen burçlarımıza göre kişilik özelliklerimizYÜKSELEN KOÇ BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Yükselen koç burcunda doğan kişiler çık hareketli ve enerjiktirler. Düşüncelerini zaman kaybetmeden uygulamak isteyeceklerdir. Atılgandırlar dır, fakat bu atılganlıkları yüzünden önlerine çıkan bazı engelleri görmemeleri de kaçınılmazdır. Bu yüzden sık sık üzülebilirler.
Bir işe başladıkları zaman onları destekleyen arkadaşları da olursa yapabileceklerinin en iyisini yaparlar. Sırlarını başkalarına söylemez, bir general gibi kendi savaş planlarını başkalarının eline vermezler. Güçlü bir iradeleri vardır. Aynı zamanda verimli, çalışkan, ne istediğini bilen ve tutku ile istedikleri şeyi elde etmek için çalışan kişilerdir. Kinci değildirlerdir. Sporu severler. Zaten bedenleri de bunu açıkça kanıtlar.
Kolaylıkla mal mülk sahibi olurlar. Paralarını bankaya yatırıp faizini almak yerine işleterek çoğaltmayı tercih ederler. Pazarlık etmesini iyi becerirler.
Çok heyecanlıdırlar. O kadar çabuk düşünürler ki bunu sözcüklere dökmekte zorluk çektikleri de olur. Kimi zaman bu yüzden kekelerler bile. Aydın ve ileri düşünceli bir kişi olarak tanınmak isterler. Her topluluğa girip çıkmak onlar için gereklidir sanki . gittiklere yerlere ateşli ateşli konuşur ve tartışırlar.
Yuvalarına düşkündürlerdir. Anneleri ya da kendilerine yakın buldukları bir aile büyüğü onlar için büyük önem taşır. Geleneklerine bağlıdırlar. Eski anılarını sık sık özlemle anarlar. Evlerini rahat ve yaşanır bir duruma getirmek için ellerinden geleni yaparlar.
Kendilerini göstermeye, başkalarının hayranlığını kazanmaya büyük önem verirler. Koç burcuna özgü dik başlılıkları yüzünden sık sık çevrelerindekilerle tartışır, onları sindirmeye uğraşırlar. Övülmeye değer başarıları kazanırlar, fakat gerçekte peşinde oldukları şey övgülerdir. Sanat çalışmalarında delişmen enerjileri yararlı olabilir.
Çok çalışkan oldukları söylenemez ama sürekli bir çalışma içinde oldukları bir gerçektir. Üstlerine aldıkları işleri en ince ayrıntısına de inceler ve düzenli çalışır. Sağlıklarına düşkündürlerdir.
Yaşantılarını birisi ile paylaşmak zorunda hissederler. Eşlerinin kendilerine hayranlık duymaları onları ruhsal açıdan doyurur. Uyumlu huzur dolu bir yaşam onlar için çok önemlidir. Ara sıra sert çıkışlar yapmaları aradıkları uyumu bozabilir. Fazla duygusal oldukları gençlik anında aşık olur ve evlenirler. Sonuç uyuşmazlık olur doğal olarak. Kendilerinin son derece sert oldukları halde barış ve huzursuzluktan yanadır.
Sevgide duygulara önem verirler, fakat bu duyguları dışa vurmaktan sakınırlar. Aşırı kıskanç olabilirler, bu da onların kıyımına neden olabilir. Miras ve vasiyetnamelerle ilgili sorunları olabilir. Genellikle sakladıkları birçok sırları olur.
Dış görünüşte dinlerine bağlı, filozofça olmalarına karşın gerekte böyle değildirler. Er zaman akıllarını geliştirmeye bakarlar. Çok zekidirler, ve şaşırtıcı buluşları vardır, fakat bu bilgileri kendi yararlarına kullanırlar. başka toplumları tanımlamak, yeni düşüncelerle karşı karşıya elek hoşlarına gider.
Koç burcunun bağışladığı örgütlenme yeteneği yardımıyla işleri yolunda gidecek, büyük olasılıkla şirketlerde söz sahibi olacaklardır. Çalışma yöntemleri eski olduğu halde işe tutkuyla sarılmaları başarıyı getirecektir. Dayanıklıdırlar ve başkalarının sorumluluğunu almayı severler. bağımsızlıklarına çok düşkün oldukları için kendilerine arkadaş seçerken çok titiz davranırlar. Grup çalışmalarında özellikle gençlerle yapılan çalışalar da başarılıdırlar zihinleri yeniliklerden yana işler.
Yapacakları işte en doğrusunu bulma yetenekleri vardır. Bazı huylarını bastırıp gizlemek gereğini duyarlar. Yalnız kalıp kendilerini dinlemeye gerek duyar, ancak buna pek yanaşmazlar. Bilinç altındaki bu karmaşık duygular onları sürekli rahatsız eder.


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
 

Okunmamış 04-06-2009, 02:16   #2 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
VarsayılanYÜKSELEN BOĞA BURCUNUN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Boğa burcunun özelliği yorulmak bilmeyen bir enerjidir, biliyorsunuz bu enerji hangi işi yaparsa yapsın, kimin adına çalışırsa çalışsın en iyi biçimde kullanacaktır.
Hoşa giden bir tavırları vardır onlar için en önemli şey para kazanmaktır. Sahip oldukları değerleri gözden çıkarmamaya, bu değerleri tehlikeye atmaya yanaşmazlar. Kızdıkları zaman da onları yatıştırmak çok zordur. Dayanıklılıklarının ve sabırlarının arkasında büyük bir zeka gizlidir. Bir işe kara vermeden önce çok iyi inceler ve en ince ayrıntısına dek araştırırlar.
Dünya nimetlerinden yararlanmak hoşlarına gider. Yeme içmeyi, gezi eğlenmeyi severler. Sanata , edebiyata, doğaya hayrandılar.
Zihinlerini tümüyle para kazanmak üzere sefere etmişlerdir. Bu sonuca ulaşmak için her ayrıntıyı kılı kırk yararcasına inceleler. Arkadaşlıkları ve dostlukları iş yaşamın gerekleri üzerine kurulmuştur. fazladan para kazanmak için ek işler yapmaya , değişik yöntemler denemeye uğraşır, kazandıkları parayı da gezmeye, eğlenceye, armağanlara harcarlar.
Yakınları ile sürekli ilişkidedirler. Onlara çok anlayışlı ve kibar davranırlar. Eleri kesinlikle onların istediği biçimde olmalıdır, yoksa huzursuz olurlar. Geç öğrenirler ama bir kez öğrendiklerinden sonra onu çok iyi uygularlar.
Çok konukseverdirler. Ellerinde avuçlarında ne varsa konuklarının önüne serperler. Paraları yetse görkemli bir köşk alır, bunu zevkle dayar-döşer, dostlarına şölen verirler. Evlerinin, yuvalarının yönetimi onların elide olmalıdır.
Sosyal ilişkilerde sıkılgan ve titizdirler. Eşlerini seçerken çok dikkatli davranırlar fakat bir kez seçilince artık sonuçlarına da katlanmayı göze alırlar. Duygusal düşlere dalmazlar. Herşeyin bir zamanı vardır ve her şey en ince ayrıntısına dek önceden saptanmalıdır. Onlara göre. Bu tutumları kimi zaman çevrelerini bıktırabilir bile.
Yorucu oyun ve sporlar yerine dingin eğlenceleri yeğ tutarlar. Uyumlu huzurlu bir ortamda çalışmak onlar için gereklidir. Çevreleri için iyi olunca onlarda verimli bir çalışmaya girerler.
Eşlerinden sürekli bir şey ister, içlerindeki fırtınaları ve kızgınlıkları yalnız onlara açarlar. Kıskançlıkları yüzünden aile yaşantıları zindana dönebilir. Cinse yaşamlarının doyurucu olması onlar için çok önemlidir. Aldatılmak onları çok deriden yaralar.
Miras yolu ile mala, mülke ve belki de üne kavuşurlar. Maddesel çıkarlar için arkadaş edinip, yine bu nedenle arkadaşlıklarına son verebilirler. Ahlak kurallarını benimserler. Yaşam görüşleri ve dinsel inançları yüzeyseldir; sıkı sıkıysa dünyaya, yani maddeye bağlıdırlar. Belki başkalarının ileri düşüncelerinden ötürü kınamazlar ama kendileri bir düşünceyi ancak toplum tarafından kabul edilip, onayladıklarından sonra benimser.
Bilim ve teknik onlar için en iyi çalışma alanıdır teknolojik buluşlarla topluma bir şeyler kazanmaktan mutluluk duyarlar.
Seyrek de görüşseler aralarındaki arkadaşlık bağlarının çok sıkı olduğu dostları vardır. İnsanlarla anlaşmasını bilirler. Onları kendi sorunları ile sıkmaz, üstelik başkalarının dertlerini can kulağı ile dinleyip çözüm aramaya kalkarlar. Dostlarına ilgi ve sevgi e yakınlık gösterir, karşılığını da beklerler kuşkusuz.
Yaptıkları ile övünürler, karalarının yerinde ve doğru olduğuna inanırlar. Bir kez öfkelendiler mi onları yatıştırmak sorun olur. Cesaret ve kararlıklarına karşın çabuk parlamaları her zaman sorun çıkarır.


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-06-2009, 02:16   #3 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
Varsayılan
YÜKSELEN İKİZLER BURCUNUN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ


Her zaman değişiklik peşinde koşan, neşeli, mutlu bir kişilik sergilerler. Değişmeyen bir çevrede mutsuz olur oradan uzaklaşmaya çalışırlar. Tutkulu olduklarından kafalarına taktıkları hedefe kesin ulaşırlar. bunu için zihinlerini ve tüm bedenlerini kullanırlar.
Çok hareketli olduklarından yorulabilirler. Cana yakın kişilikleri vardır. Başkalarının ne yaptığını, ne düşündüğünü hemen sezi verirler. Her şeyi akılları ile çözebileceklerine güvenleri vardır. Desteklendikleri zaman işlerinde iki kat verimli olurlar. Bilimsel araştırmalar hoşlarına gider çünkü gerçekleri araştırırlar. Gerçeğe tutkundurlar. Sürekli hareket halinde olmaları sanki onları yenilemekte, dinç tutmaktadır. Bu yüzden hep genç kalırlar.
Okumaya ve yazmaya çok düşkündürler. Müziği, resmi, yabancı dilleri, yolculuk yapmayı severler.
Çevrelerinde olup bitenleri iyi anlayıp yorumladıkları için her durumdan kazançlı sonuçlar çıkarabilirler. İnsanları çok iyi etkileme güçleri vardır. Eğlence peşinde koşmadıkları zamanlar paralarını çar çur etmez, çoğaltmak için her yolu denerler. Evlerini her türlü rahatlığını sağlamak için ellerinden geleni yaparlar, bu konuda savurganca davranırlar.
Yaratıcı bir kişilikleri vardır. Çok güzel konuşabilir ve yazabilirler. Bu yüzden iyi gazeteci olmaları olasıdır.
Çok titiz ve temizdirler. Evlerinin düzeni de bunu kanıtlar düzenli bir yaşama gereksinim duyarlar; bu nedenle evde çalışacakları bir işle yaşamlarını kazanabilirler. Kimi zaman hiçbir şeyi ciddiye almadıklarını gösteren çalışmalar yaparlar.
Çok değişik olan uğraşlarını dengelemekte ustadırlar. Aynı gün içinde hem işe gitmek hem bir parti vermek hem de bir şey yaratmak onlar çok zor bir şey değildir. Zarif, ince ve dengeli kişilerle bir arada bulunmak hoşlarına gider. Giyinmesini çok iyi bilirler. Yeni gereçleri bulup ortaya çıkarabilecekleri işleri severler. Laboratuar çalışmaları, bilimsel araştırmalar, ruhsal deneyler tam onlara göre işlerdir.
İkizler burcunun verdiği saygısız tavırları kontrol edebilirler. düşüncelerini pratik biçimde uygulayıp yeni bir adım atabilmek yetenekleri vardır.
Mantık evliliği yerine aşk evliliği yapmayı yeğ tutarlar. Kendileri ile aynı düşünce ve görüşleri paylaşan insanlarla mutlu olurlar. Cinsel yaşam, eşleri ile anlaşmaları konusunda pek önemli yer tutmaz, yani bunu pek fazla önemsemezler. Onlar için önemli olan özgür olmak ve eşleri tarafından sevilmektir. Gerçekte cinsel yaşamları oldukça düzenlidir. Diğer bütün konulara vakit ayırabildikleri gibi cinselliğe de gereken vakti ayırırlar. Hangi türden ortaklığa girerlerse girsinler paylarını halkça almak isterler.
Dinsel düşüncelere saygı gösterirler fakat bazı kalıplaşmış dinsel doğmalara karşın eleştirici bir tutum alırlar. Düşüncelerini olabildiğince çok insanlarla paylaşmak ve onlarla yolculuk yapmak isterler. Bu yolculuklar planlanmış geziler değillerdir; birden karar verilir ve yola çıkılır.
Başlıca sorunları gerçekten ne yapacaklarını bilememeleridir, çünkü maymun iştahlıdırlar. Bir gün onlara zevk veren bir şey başka bir gün vermeyebilir. Becerikli olmalarından ötürü birkaç işi birden yürütebilir. Onları gerçekten hoşnut işi buluncaya dek işten işe geçerler. Ciddi konularla uğraşmaktan çok dünya dışı işlerle uğraşan biri görünümündedirler.
En çok önem verdikleri konu arkadaşlıklarıdır. Bir çok arkadaşlıları vardır ve onlarla sıkı ilişkilere girmişlerdir. Yeni, hareket, canlılık, karşılıklı söyleyişi en hoşlandıkları şeylerdir. Onlarla kolaylıkla yakınlık kurabilirsiniz.
Gelecekteki kötü günler için bir kenara üç-beş kuruş atmayı severler. Akıllarını geliştirdiklerinde zor durumlarla karşılaşma oranının azaldığını bilirler. Belli etmedikleri halde kendilerini parasal yönde sık sık güvensiz hissederler.


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-06-2009, 02:18   #4 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
Varsayılan

YÜKSELEN YENGEÇ BURCUNUZUN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Doğduklarında ufukta Yengeç burcu yükselen kişilerin duyguları sürekli değişir. Duygusal insanlardır. İncitilmekten çok rahatsız olduklarından başkalarını incitmekten çekinirler. Çocukları ile ilgili unutulmaz anıları vardır. Geçmişi hatırlatmaktan hoşlanan duygusal bir kişilikleri vardır. Hayalleri oldukça güçlüdür. Onlar için hissetmek düşünmekten önce gelir. Evlerine bağlıdırlar. Bir yerde uzun süre duramaz, sık sık evlerini değiştirirler.
Mallarına düşkündürler ve para kazanmak için çaba gösterirler. Buna karşılık kişisel gereksinimleri çok değildirler, tutumlu bile sayılabilirler. Sevimli kişiler olduklarından kendilerinden yardım isteyen kişileri pek geri çevirmezler.
Eleştirilmekten ve alay edilmekten çok korkarlar; bu da onları içine kapalı ve kuşkucu yapar. Övülmek, beğenilmek uğruna yapamayacakları şey yoktur.
Onlar tam biriktiricilerdir. Sanat yapıtlarını , eski tarih yapıtlarını ve hoşlarına giden her şeyi toparlarlar. Değerli şeyleri biriktirdikleri gibi değersizlikleri de topladıkları olur. Paralarını aileleri ve çocukları için harcamaktan hoşlanırlar.
Geleneksel davranış biçimlerinin moda olan düşünce akımlarından daha iyi olduğuna inanırlar. Çoğu kez sorunlarını abartır, bu yüzden gereksiz yere üzülürler. Düşünceleri genellikle uygulanabilir durumdadır. Kardeşliklerini, dostlarını ve komşularını çokça eleştirirler.
Yuvaları yaşamlarının odak noktasıdır. Çevrelerine uyum sağlamak istedikleri için birlikte yaşadıkları kişilerle anlaşma ortamı ararlar. Bunu başaramazlarsa evden uzaklaşıp kendilerine balarını dinleyebilecekleri bir odacık ararlar. Boş zamanlarının çoğunu yuvalarını daha hoş ve daha çekici bir duruma getirmek için harcarlar.
Üstün nitelikte çalışmalar yapma yetenekleri vardır, fakat sevdikleri üzerine bir baskı kurmaları hoş karşılanacak bir durum değildir. Bu baskı eğilimi ellerinde olmayıp ailelerini koruma, gözetme isteğimden gelir. Gizli aşk serüvenlerine karşıdırlar. Evliliği ciddiye alırlar. Özellikle genç yaşta evlenirler. Bunu ya toplum içinde alacakları yeri düşünerek yaparlar ay da huzurlu bir aile yuvasına duydukları özlemden. Eşleri ile çok iyi geçinirler. Yengeç burcu etkisinde olan kadınlar herşeyin en iyisini elde etmek isteyen erkekler için bulunmaz bir itici güç olurlar.
Çalışkan kişilerdir. Gelecekte, yaptıklarının işe yarayacağına inandıkları zaman çabalarını daha da arttırırlar. Eli açık ve yardımseverdirler. Salt yardım için karşılıksız çalışırlar.
Bir topluluk içinde hiç de kolay tartışmayan cinsel konular üstünde bile rahatça konuşabilir. Bunun başka ölüm, ölüm ötesi gibi fizikötesi konularla da yakından ilgilenirler. İyi bir medyum olabilirler.
Uzun deniz yolculuklarını severler. Dinle fazla bir alış verişleri yoktur. Buna pek gereksinim olmadığını düşünürler. Burçlarının etkisi az çok hayalci olabilirler.
Genel olarak dışa dönük bir kişi olmalarına karşın yine de belli bir tempo ile yaşamayı severler. Bu tür davranışlarının altında bencil kişiliklerinin yattığı gerçeğini de kendilerini bilirler. Kişiliklerinin başkaları tarafından ön plana alınmasını beklerse de bunu istedikleri ölçüde başaramazlar. İşveren değillerse patronlarını kaba davranışı ile kırılıverirler.
Arkadaşlık yaşamlarının önemli bir parçasıdır. Duygulu yaradılışlarından ötürü dengeli arkadaşlardan hoşlanırlar. Arkadaşlarına yardım etmekten kaçınmazlar. Kurdukları arkadaşlıklar çoğu kez yaşam boyu sürecek niteliktedir.
İyi ilişkiler oldukları arkadaş gruplarında kendilerini göstermek ve ön plana çıkmak için fırsatlar ararlar. Zengin düşleri ve duyguları olduğundan kendi kendilerine yeterler. Okuyarak öğrenmek yerine yaşayarak öğrenmeyi yeğ tutarlar. Ruhsal araştırmalara yöneldikleri olur. Düşünceleri çok soyuttur. Bu düşünceler yüzünden iç çatışmalar gösterebilir.


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-06-2009, 02:18   #5 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
Varsayılan
YÜKSELEN ASLAN BURCUNUN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Bir aslan gibi güçlü ve üstün olmayı severler. Tutkulu, kendine güvenen, korkusuz kişilerdir. İş yaşamında ve her alanda yüksek konuma gelirler. Çok çabuk öfkelenirlerse de kinci oldukları söylenemezler; dahası bağışlayıcı özellikleri ağır basar.
Çok enerjiktirler ve bu enerjileri ile hiçbir engel tanımadan saptadıkları hedefe doğru inançla yürürler. İşler yolunda iken çok hoşgörülü ve eli açık olurlar; ama işler beklenmedikleri gibi sonuçlanmazsa telaşlanır, her şeyden ellerini çekerler. Sorumluluklarını savsaklamazlar fakat kendilerini uğraştıran sorunla başa çıkabilmek için bir süre içlerine kapanırlar.
Onlar tıpkı bir aslan gibi, yaşadıkları toplumun soylu kişileridir. Komut verme eğilimleri vardır. Bu yüzden zorba bir kişi izlenimi uyandırırlar. Eli açık, yürekli ve iyidirler. Parayla ilgili konularda çelişik bir tavırları vardır. Para toplarken kılı kırk yararlar, harcarken ise bir gecede çarçur edebilirler. Parasal sıkıntıya düşerlerse çok üzülürler.
Karşılarındaki kişileri etki altına lama güçleri vardır. Konuşma yaparken tanıdıkları heyecanlı ve tutkulu tavırlar çekici olmalarına neden olur. Çevrelerinde beğenilen, saygı duyulan kişilerdir.
Kendi yuvalarının tek sahibi olmak tutku halindedir onlarda. Sağlıklı ve iyi oturmuş bir aile yaşamının kendilerine neler kazandırdığını çok iyi bilirler. Bundan başta kendi ailesini dıştan gelecek tehlikelere karşı koruyan bir aslan tavrı takınmak onlar için çok önemlidir.
Çocukların yetiştirilmesi konusunda doğuştan gelen bir uzmanlıkları vardır; bu nedenle iyi eğitimci ya da pedagog olabilirler. Parayla, sevgiyle ve daha da öte kendi kaderleriyle korkusuzca kumar oynaya bilirler.
Bu kişilerin çoğu yanlış bir eş seçimi yaparlar. Artistik yetenekleri olan kişiler ilgileri çeker. Özgürlüklerine düşkündürler ve bulundukları yerde tek yetkili olmak isterler. Bu isteklerinin engelle karşılaşması durumunda tartışma çıkarırlar. İnsanlarla dostça yaşamak, bun da kesintisiz sürdürmek isterler. Aslan burcunun kadını ve erkeği üstlendiği konuyu kesinlikle sonuçlandırır. Ölümü pek düşünmez , olabildiğince çok yaşamak isterler. Cinsel enerjilerinin tüketmede tez canlı davranabilirler ve yüzden başlarına olmadık işler gelebilir.
Açıklanamayan bazı gizli güçlerin kendilerini yönettiğine inanırlar; Bilinçli ya da bilinçsiz olarak böyle düşünürler. Bu nedenle gerekirse diktatörce bir tavır alabilir, kendilerinde kralların sahip olduğu kutsal haklara benzer bazı kutsal hakların olduğunu kabul ederler. Gezmekten hoşlanırlar, fakat bir turist olarak değil. Geleneksel dinler davranışların kendilerini zorlamasından hoşlanmazlar.
Gösterişe önem verirler. Bir polis amiri, ya da belediye başkanı olurlarsa boyunlarında 24 ayar bir zincir, büyük bir rozet ya fil dişi kabzalı bir tabanca isterler. Bir yönetici olarak insanların her zaman hatırlayacakları kişilerden olurlar.
Davranışlarının basma kalıptan kurtulması ve belli bir canlılık kazanması için gruplara katılırlar. Zeki, neşeli insanlar ilgilerini çeker. soyut düşünceleri çok iyi anlatabilir, böylece kendilerine bağlı bir okul oluşturabilirler.
Zaman zaman önemsenmedikleri duygusuna kapılıp somurturlar. Fazla gururlu olduklarından bunun nedenini açıklayamazlar, huzursuz olurlar, alkış ve beğeni tutkuları yüzünden bencilce davranmaktan kendilerini alamazlar,oysa gerçekte herkese yardım etmek isterler. Kolayca incinirler fakat bunu belli etmezler


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla

Sponsored Links
Okunmamış 04-06-2009, 02:19   #6 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
Varsayılan
YÜKSELEN BAŞAK BURCUNUN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Sağduyulu olmaları en belirgin özellikleridir. çevrelerinin derli toplu olmalarını isterler. Bu nedenle titiz bir kişiliğe sahip oldukları söylenebilir. Ürkektirler. düşüncelerinin uygulanabilir nitelikte olmasına özen gösterirler.
Çabuk öğrenmeleri, şaşırtıcı bir dayanma gücüne sahip olmaları ve güvenirliklerinden ötürü iyi bir muhasebeci , sekreter, yazıcı olabilirler. Tutumludurlar. Para konusunda istedikleri düzeye çıkabilmek için özenle çaba harcarlar. Elde ettikleri her şeyi gizlemeye , saklamaya kalkmaz, böyle yapanları da kınarlar. İyi niyetli olmalarına karşın titiz olmaları yüzünden çevrelerindekileri kızdırdıkları olur. Temiz ve iyi giyinirler fakat fazla göz alıcı giysileri seçmezler. Sağlıklı yaşamak için gereken her şeyi yaparlar.
Tek başlarına olmaktan hoşlanmazlar. Arkadaşları ile birlikte yada onlar için çalışarak yaşamlarını sürdürürler. Kendi bütçelerini dengelemek için ellerinden geleni yaparken , çevrelerinde olanların savurgan tutumları yüzünden zor duruma düşerler.
İnsanları uzaktan gözleyip, davranışlarını incelemekten hoşlanırlar. Fakat bu huyları çevresindekilerin hoşlarına gitmez. Çok iyi bir eleştirmen olabilirler. Eleştirileri çok kısa ve özdür. Fazla konuşmasını sevmezler çünkü; biraz sabit fikirli oldukları bile söylenebilir. Karışık durumları kolayca çözümleyen bir akılcılıkları vardır.
Aile yaşamları çok düzenlidir. Birbirine tutkun kişilerin,mutlu bir aile yaşantısının çok önemli olduğunu düşünürler. Bunun tersini öne süren kişileri de hoş görmezler. Ailelerinden uzakta uzun süre kalamazlar.
Soğuk dış görünüşlerine karşın ateşli bir aşk yaşamları vardır. Eğlenceleri toplum tarafından benimsenen ahlak ölçüleri içinde yürür. Bunun dışına çıktıkları görülmez. Fakat bir kez , herhangi bir nedenle gemi azıya aldılar mı onları frenlemek gerekir. Herhangi bir grubun üyesi olmak hoşlarına gider. Kendilerine özgü ilginç düşünceleri vardır ve bunları hiçbir özel övgü beklemeden paylaşırlar. Birlikte çalıştı ıkları grup içersinde bir isteksizlik uyumsuzluk varsa etkilenebilir ve çalışma arzuları kırılır. Çok çalışmanın sağlıklarını bozabileceğini onlara hatırlatmak gerekir.
Çalışmalarını beğenecek , ev harcanmalarını karşılamakta onlara yardımcı olacak bir eşe gereksinimleri vardır. Eşlerine çok bağlıdırlar,fakat onları kusursuz olarak görmek isterler.
Başak burcu burçlar kuşağının bekar tiplerinden biridir. Evlenseler bile eş olarak kendi bulundukları düzeyden daha aşağıda birini seçeler.
Cinsellik konusunda biraz kapalı ve ağzı sıkı davranırlar. Bu doğal gereksinimlerini günah ve ayıp sayma yanlışına çoğu kez düşerler. Bu konuda ki duygularını bastırırlar fakat içleri tutkuyla yanar.
Paylaşma duyguları son derece gelişmiştir; bu nedenle giriştikleri işlerde başkalarına büyük bir güven duygusu verirler. Dinsel ve doğa üstü konulara karşı tavır takınabildikleri gibi, onları bu tip çalışmaların en ateşli yandaşı olarak da görebilirsiniz. Kendi gelir artışlarını katkıda bulunacak küçük geziler dışında yolculuklar ilgilerini çekmez.
Yükselen başak burcu insanı toplumun yıldırımlarını üstüne çekecek işlere girişmez. Özellikle siyasal yaşam onlar için en uygun çalışma alanıdır. Sözcüklere egemen olmaları iyi bir gazeteci, radyocu ya da iyi bir yorumcu olmalarını sağlar. Birden çok işle uğraşmayı severler.
Arkadaşlarını en iyi biçimde ağırlamaktan, onlar için yemekler yapmaktan büyük zevk duyarlar. Onlarla sürekli haberleşip hatırlarını sorarlar. Evlerini en son dekorasyon örnekleriyle döşemek ister ve başarırlar.
Gereksinimi olan düşkün kişileri desteklemek onlar için kaçınılmaz bir görevdir.
Sessiz ve derinden giderek saptadıkları amaca ulaşan saygı değer kişilerdir. Başak burcu yükselen kişiler çoğu kez başkalarının onlara verdiği yetkileri kullanmakta yavaş davranırlar. Yardıma gereksinimi olan herkes için iki elleri kanda olsa bile çalışır, buna karşılılık bir teşekkür bile beklemezler


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-06-2009, 02:20   #7 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
Varsayılan

YÜKSELEN TERAZİ BURCUNUZ KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ

Denge, uyum ve güzelliği severler. Adaletsizliğin olduğu her yerde yenilikler getirmeye eğilimli kişilikleri , bilge bir insan olarak görünmelerine neden olur. Zarif ve düzenli olmaktan yanadırlar. Çabuk sinirlenir fakat kolay yatışırlar. Dostluk onlar için çok önemlidir. Kaba hareket etmekten, başkalarını kırmaktan son derece çekinirler. Dingin, zor kullanmayı sevmeyen bir yaradılışları vardır. Her türlü güzelliğe , müzik ve edebiyata hayrandırlar.
Bulundukları her topluluğa uyan yararlı olan insanlardır,kendileri gibi güzellikleri düşkün , akıllı ve neşeli kişilerle dostluklar kurabilirler.
Yalnız yaşamaktan hoşlanmazlar. İşleri ile ilgili konularda tutkulu olmalarına karşın temiz olmayan işlere pek girmezler. Giyim konusunda gerçekten beğeni sahibidirler fakat beğendikleri şeyler çoğu zaman pahalı olur.
Parasal durumlarını pek açıklamazlar. Her ne kadar açık sözlü ve içtenseler de gerçek durumlarını açıkladıkları pek seyrektir. Rahat para harcar. Çoğu kez gelirlerinin sağlayabileceğinden daha iyi bir yaşam sürerler. İşe yaramaz şeyleri değerli şeylere çevirmekte pek ustadırlar.
Tanık oldukları ,ya da içlerinden gelen şeyleri kaleme almak hoşlarına gider. Gezip gördükleri yerleri günlükler halinde anlatır, arkadaşlarına ayrıntılı mektuplar yazarlar. Kendilerini pek ilgilendirmeyen konular da burunlarını sokmaları olasıdır. Düşünceleri soyut ve felsefidir. Din ve sosyal değerlerle ilgilenir, bu düşüncelerinin toplum yararına kullanılması için çalışmalar yaparlar.
Yuvalarını kendi istedikleri gibi düzenlemekte inatçı davranırlar. Herşeyin yerli yerinde olmasını ister, bunu sağlayıncaya dek işin peşini bırakmazlar. Evleri ve aileleri ile ilgili konularda büyük bir sabır ve hoş görüyle davranırlar.
Grup çalışmalarına çok ilgi duyar, kendilerini göstermek isterler. Genellikle duygularından çok kafalarını dinlemelerine karşın , sevgi konusunda soğukkanlılıklarını yitirirler. Tek bir aşk eğer onları heyecanlandırıyorsa yeterlidir. Bedenleriyle çalışacakları işlere pek ilgi göstermezler. Kendilerinin tekdüze işlerle zaman harcayamayacak yetenekleri olduğunu düşünürler, ancak söyledikleri işlerin ne olduğu konusunda bir türlü kesin karar veremezler. Geri planda kalarak çalışmayı severler, çoğu kez düş güçlerinin yarattığı bedensel hastalıklardan yakınırlar. Sorumluluklarından kaçarlarsa karasevdalı biri olmaları olasıdır.
Uyumlu düşünceleri olan kişileri bir araya getirerek birlik oluşturmayı pek güzel başarırlar. Evlilik ilişkileri fırtınalı olabilir; yinede yuvalarında dengeli bir ortam oluşturmayı başarırlar sonunda. Başkalarının haklarını savunmak söz konusu olunca sanki bir savaşçı kesilirler. İşte o zaman korkulacak bir cesaretleri vardır. Tümüyle kendilerini kaptırmamak koşuluyla gerçek sevgiden yanadırlar.
Büyük uğraş gerektirmeden elde edilen paraya ilgili kişilerdir. Genellikle para için evlenir çoğu kez bundan pişman olurlar. Sonra yine aynı bir tür evlilik yapmaktan kendilerini alamazlar ve bu böyle akıllanıncaya kadar sürer gider. Olgun bir yaşa geldiklerinde istedikleri servete kavuşacaklar, sessiz bir ölümle ayrılacaklardır.
Soyut düşünceleri çok iyi kavrayabildikleri gibi , bunu sözcüklerle de anlatabilme yetenekleri vardır. Bu alanda ilerlemiş olanlar bir üniversitede felsefe ve metafizik konularında ders verebilirler. Başka ülkelerde çalışmaktan ya da deneylerini geliştirmek için gezmekten zevk alırlar. Evlerinde rahat koltuklarına gömülerek kitap okumakta onları aynı oranda hoşnut edebilir.
Evleri ile meslekleri arasında yakın bir ilişki olması gerektiğine inanırlar; bu yüzden dekoratörlük , modelcilik vb.. uğraşlarda başarılı olurlar. Meslek yaşamları iniş çıkışlarla doludur. Çoğu kez halkla ilişkilerde gösterdikleri çalışmalarla tanınmış bir kişi olurlar. Savurganlığa varan eli açık ve çok ince bir ev sahibidirler. Yaptıkları harcamaya aldırmazlar bile. Onlar için önemli olan arkadaşlarını krallara yakışır bir biçimde ağırlamaktır. Yüksek sosyeteye girmeseler bile üst tabakanın haberlerini magazin gazetelerinden titizlikle izlerler. Gerçekte istedikleri , saygın kişilerle birlikte olmak ve onlarla birlikte görünmektir. Doğru seçim yapabilme yetenekleri ve canlılıkları klüp başkanlığı görevine getirilmelerine neden olur.
Enerjilerini tüketmiş her şeyden ellerini çekmiş bir görünüm içindedirler. Fakat gariptir ki bu tembellikleri onlar için gereklidir. Böylece sinir sistemleri dinlenir. Gerçekte tembel değildirler. Bakarsınız bir gün hummalı bir çalışma içinde , bakarsınız bir gün ense yapıyor, bunun nedeni çabuk kuruntuya kapılmaları ve kararsızlıklarıdır


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-06-2009, 02:20   #8 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
VarsayılanYÜKSELEN AKREP BURCUNUN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Burçlar kuşağının en sabit fikirli ve kararlı tiplerindendir. Sabır ve kararlılık onların en belirgin özellikleridir. Çevrenizde kiler şaşkın ve çaresiz olduğu zaman onlar; kaya gibi sağlam ve soğuk kanlıdırlar. Kendilerini tanımak için yaklaşıldığında içlerine kapanır; ser verir sır vermezler. Kuşkucu ve kuruntuludurlar. Her konuyu bir anda kavramak ve gereken cevapları anında vermek onlar için hiç de zor değildir. Gizli konuları araştırmaya bayılırlar. Kadın olsun erkek olsun ortak yönleri bilimsel araştırmalara yakın ilgi duymalarıdır. Pratik ve gerçekçi çalışmalara yatkındırlar. Bu yüzden müteahhit ya da iş adamı olabilirler.
Genellikle kısa boylu ve sağlam yapıları vardır. Bünyeleri de sağlamdır. Bir olayın öncesini ve sonrasını aynı açıklıkla görebilmeleri şaşırtıcı özelliklerinden biridir. Belli bir konuda uzmanlaşıp derinleşmeye yatkındırlar.
Her şeyden önce paranın gerektiğine inanırlar. Bunu elde etmek içinde sonsuz bir irade ve sabırla çalışırlar. Parasal kazancın toplum içinde onlara iyi bir yer kazandırdığını bilirler. Genellikle mesleklerinin geliri ile geçimlerini sağlarlar.
Az konuşurlar. Onlar için konuşmak zaman öldürmek için boş laflar etmek değildir. Gerçekten önemli olduğuna inandıkları konularda söz söylerler. Konuşmalarının gizli bir nedeni vardır. Daha çok başkalarını konuşturup onları dinler ve incelerler. Oysa kendi konuşmaları kontrollü ve ölçülüdür.
Evlerinde başka bir insan oluverirler. Canlı, neşeli ve yenilikçi. Arkadaşlarına gitmekten çok , onları kendi evlerinden ağırlamaktan haz duyarlar.
Aşk yaşamlarında gizlilik içinde yürür konularda hoş olmayan dedikodulara neden olabilirler. İçlerinde yanan haz alevini gizlemeye çalışmalarına karşın , hoş olmayan durumlara neden olabilirler. Sevdikleri için düşünmeden hizmet edebilecek bir öz verileri vardır. Mistik konulara ilgileri dikkat çekicidir.
İçlerinde yoğunlaşmış enerjilerini rahat ve mutlu yaşanabilecek bir dünya elde etmek için harcarlar. Mesleklerinin güç oluşu onları yıldırmaz. Tıp ve bilimsel konular ilgilerini çeker. Olağan işlerden çok önemli konularda kişisel girişimlerde bulunmaktan zevk alırlar.
Evlenecekleri kişiyi seçme konusunda son derece çekingen davranırlar. Bir eşte bulunması gereken özelliklerinin neler olduğunu çok iyi belirlemişlerdir. Bu modele uygun bir eş bulmadan evlenmezler. Yanılmaktan, yanlış bir iş yapmaktan çok çekinirler. Evlilik konusunda geri kafalı oldukları bile söylenebilir. Kıskançlık ve kuşku içlerini kemirir. Kendilerine servet sağlayacak bir eş seçmeyi düşünürler.
Ölüm, öldükten sonra yaşamak ve yeniden doğuş konularında derin bilgileri vardır. Bu üç şeyin gerçek olduğunu gösterecek araştırma ve incelemeler yaparlar. Ruhlarla ilgili konularda kitap yazar ve konferanslar verirler.
Cinsellik yaşamlarında önemli bir yer tutar; fakat istediklerini akıllıca yerine getirmesinde bilirler. Her gittikleri ülkede evindeymiş gibi davranan , gezmeyi seven kişilerdir. Güçlü ve ünlü bir kişi olma istekleri fazlacadır. Yetenekleri böyle biri olma konusunda onlara yardım eder. Başkalarına danışmadan ve karışılmadan çalışmak hoşlarına gider.
Uzun dönem için planlanmış bir amaca doğru adım adım yürürler. Hiçbir güç onları bu görüşlerinden alı koyamaz. Bu yolda bütün enerjilerini, dahası yaşamlarını bile verebilirler.


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-06-2009, 02:21   #9 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
Varsayılan

YÜKSELEN YAY BURCUNUN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Yay burcu yükselen kişiler özgürlüklerine düşkündürler,neşeli, iyi huylu olmaları en belirgin özelliklerindendir. Rahat ve kendi başlarına yaşama istekleri her şeyden önce gelir. Bunu engellemek isteyenlere karşın sert bir tavırlar alırlar. Verdiği sözleri yerine getiren eli açık iyimser kişilerdir.
Özgürlüklerini, enerjilerini gösterebilmek için iyi yollardan biri spor yapmaktır onlara göre. Sezgi güçleri çok güçlüdür. Her şeyi çabuk kavrar, sonuca ulaştırırlar. Genellikle huzursuzdurlar.
Hakla ilişkiler konusunda çok başarılıdırlar dır. Bir işin sonuçlandırılabilmesi için çok az umut ışığı olsa bile aşırı bir iyimserlikle böyle işlere girerler. Yeni ortaya çıkan her durum, her olayı neşelendirir, coşturur. Fakat bir işe koşarken zamanlarını boş yere yitirme tehlikesi de vardır. Başkalarına yardım etmeyi seven dost canlısı kişilerdir.
Para kazanabilecek, servet biriktirebilecek bir zekaları vardır. Özellikle "köşeyi dönmek" ilgilerini çeker. Kumar ve benzeri şans oyunlarına düşkündürlerdir. Pahalı arabalara, yatlara, yazlık evlere sahip olmak gururlarını okşar. O zaman toplum içinde saygın bir yerleri olduğunu düşünürler.
Hiç bilmediği konuda bile birkaç söz edecek ve bununla ilgili üzerine çekecek bir yaradılışları vardır. Başkalarına yardım edebilmek için fazla gayretteş davranmaları onları zor duruma sokar.
Başkalarının mutluluğu için ellerindin geleni yaparlar; yinede " acaba gerekeni yapıyor muyum? " diye bir kuşku vardır . ailelerinin severler , fakat hiçbir zaman kıskıvrak bağlanmak istemezler.
Aynı yerde kalıp eğlenmek onlara göre bir iş değildir. Sürekli yenilik peşinde koşarlar. Sevgi konusunda başarılı olmalarına karşın kavgacı ve tutkulu olabilirler.
Boks futbol gibi yarışmalara dayanan sporlar ve fiziksel çalışmalar başarılı oldukları dallardır. Çocukları ile olar ilişkilerde biraz baskıcı davranırlar,.
Yapacakları işin kendilerine düzenli bir gelir getirmesini bekler , bunu böyle sağlayabilecek işler için harcama yaparlar. Yapmak istedikleri işi önce kafalarında görüntü olarak belirler , sonra bunu gerçekleştirebilmek için ellerinden geleni yaparlar.
Eş seçmede pek ince eleyip sık dokumazlar; üstelik bu gelişigüzel diyebileceğimiz eşe karşıda büyük bir duygusal bağlılık gösterirler, zihinlerinin canlı kalabilmesi için bir çok kişiyle tanışmak ve konuşmak onlar için gereksinimdir.
Bu nedenle yeterince ilgi gösteremeyeceklerinden eşleri acı çekebilir.
Cinsel isteklerinde duygusal davranırlar. Cinsel isteklerini doyurunca da gizli kalmış yönlerini keşfederler. Ölüm ve ölümden sonra ki yaşam sonları onları yakından ilgilendirir.
Onlara göre yaşam bir okuldur. Bu okuldan diploma almak için gezmek ilk koşuldur. Başka ülkeleri gezip, yabancı insanları tanımak, bilgi almak çok önemlidir
Din ve ahlak konuları ilgilerini çeker. Şan şöhretle pek araları yokmuş gibi görünmelerine karşın , bilinç altında bu hedeflere ulaşmak konusunda büyük bir istek yatmaktadır. Gözleri hep yükseklerdedir
Değişik görüşleri olan kişileri bir araya getirme yetenekleri güçlüdür. Grup çalışmalarında bu yüzden aranan ve sevilen bir kişilik sergilerler. Büyük bir olasılıkla arkadaş, ortak ya da çok eskiden tanıdıkları biri ile evlenebilirler. Kendilerine karşı dürüst oldukları söylenemez. Kendileri ya da yaşam ve ölüm üstünde düşünmenin pek hoş olmayacağına karar vermişlerdir. Gizli aşk ilişkileri ve kin duygusu yüzünden çok sarsılabilirler.


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-06-2009, 02:22   #10 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
Varsayılan


YÜKSELEN OĞLAK BURCUNUN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ


Ağırbaşlı, düşünceli önlemci ve nerede, nasıl, davranmak gerektiğini bilen insanlardır. Tutumludurlar. Gereksiz harcamalardan ve lüksten hoşlanırlar. Önlerine çıkan her fırsatı en iyi biçimde değerlendirmek onlar için hiçte zor olmaz. En güç ve karışık sorunları bile rahatça çözebilecek bir sağ duyuları vardır. İşleri planlamak ve yönetmek konusunda ustadırlar. Bu nedenle her alanda yetkili bir duruma geçebilirler.
Gösterişi pek sevmezler. Ne istediğini bilen , sorumluluk sahibi ama çekingen kişilerdir. Yaptıkları her işin belli bir amacı ve nedeni vardır. Boş yere kol sallamazlar. Bilmedikleri konularda titizlikle bilgi toplar, araştırma yapar, sonra bunları mantıklı bir sıra içinde düzene koyup sonuca varırlar.
İşte bu sonuç onlar için artık kolay değişmeyen bir yargıdır. Küçüklükleri (gençlik çağları) genellikle güçlükler içinde geçer. Geç yaşta olgunlaşmış, büyümüş bir tavırları vardır. Yaşları ilerleyince de bilginin, deneyimin ve hoş görünün verdiği rahatlıkla çocuk ğibi olurlar.
Her meslek ve dalda kendi üstünlüklerini, başarılarını gösterirler. Fırsatları değerlendirmek, bilinmeyen işlere açıklık getirmek konusunda ki yetenekleri onları bir gün iyi bir yere getirecektir. Geniş çapta araştırma ve planlama işlerinde çalışan bir grubun anahtar kişisi olabilirler.
Alışılmayan , ters bir kişi olmaktan çekindikleri için ya hiç konuşmazlar ya da hoşa gidecek şeyler söylerler. Bu nedenle onları yalnızca konuşmaları ile değerlendirmemek gerekmektedir. Çevredekilerle hemen dost olmaz, önce inceler , tartar, dostluğa kabul ederler.
Evlerine çok bağlıdırlar. Her konuda neyin iyi neyin kötü olduğunu bildiklerine inanır, kendileri ile aynı düşüncede olmayanları hemen azarlarlar. Aile içinde tek egemen güç kendileridir. Fazla hızlı bir yaşantıdan, gece kulübü ve benzeri kalabalıklardan hoşlanmazlar. Onların eğlencesi sessiz ve ağır başlı olmalarıdır. Dostlarına bir akşam yemeği vermek ve onlarla konuşmaktan hoşlanır. Sevgi konusunda duygulu ve duyarlıdır.
Kararlı ve çalışkan bir insan oldukları için iş yaşamlarında çok iyi olur. Yaptıkları işin yararına yeni yöntemler geliştirmede başarılıdırlar. Fazla çalışmadıklarından ötürü sinirleri bozulabilir fakat sağlıklarını korumakta geç kalmazlar. İş konusunda geniş düşünceli oldukları için aynı anda birkaç işe el atabilirler.
Evlilik onlar için kutsal bir kurumdur. Erkekler tam anlamıyla bağlanabilecek bir kadın bir eş isterler, kadınlar ise evliliğe bir meslek gözüyle bakarlar. Cinsel yaşamları düzenlidir. Kapasitelerinin ne olduğunu anlayabilmeleri için yaratıcı güçlerini tek bir hedefe yöneltmeleri gerekir. Bilgisayar gibi işleyen bir akılları vardır.
Felsefe çalışmaları onları pek ilgilendirmez. Gerçeği kanıtlanmış uygulana bilir düşünceden yanadır. Bu yüzden kuralcı, tutucu ve dar görüşlü olabilirler.
Tek başları olmaktan çok ortak çalışmadan zevk alır ve başarı kazanırlar. Güçlü ve iyi konumda ki kişileri etkilemeyi başarırlar.
Dostluğa çok önem verirler. Bu konuda bir hayli titiz davranırlar. Yaşamın ciddi yanlarıyla ilgilenirler. Hafifliklerle, eğlencelerle pek işleri yoktur. Arkadaşlarını dinamik , kavgacı ve güçlü kişiler arasından seçerler. Zayıf kişilere pek yanaşmazlar.
Herkesten önce her şeyi iyice ayırt eder ve durum hakkında kesin kararlara varırlar. Son derece pratik davranırlar. Kendilerine yararlı olmayacak düşlerin peşinden koşmazlar. Yalnız kalınca iş yaşamının sorumluluklarından sıyırırlar kendilerini


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-06-2009, 02:29   #11 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
VarsayılanYÜKSELEN KOVA BURCUNUN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ

Bu burç ülküyü, dehayı, buluşları,sevgiyi ve yardımı simgeler. Başkalarına yardım etmenin kendi geleceğine iyilikler getireceği bilincine ulaşmıştır bu kişiler. Bunu belki bilinçsiz olarak yapar ve tersini yapmak gelmez ellerinden ruhlarına iletmişlerdir çünkü. Doğruyu , gerçeği bulmak için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Felsefe araştırmaları değil günlük yaşamla ilgili çalışmaları severler.
Çevrelerinde olanları seven, sayan bir arkadaş ve dost grubu olmuştur. Kararlıdırlar. Hedef olarak seçtikleri büyük ülkelere doğru büyük bir çaba ile yürürler. Hem kendi hem de başkalarının bağımsızlıklarına düşkündürler. Alçakgönüllü ve iyilikseverdirler.
Asıl amaçları para kazanmak değil, yeni ve yararlı bir üretime katkıda bulunmaktadır. Parayı kolayca harcayabilirler. Bu konuda aşrı bağlılıkları yoktur.
Dost edinme konusunda titiz davranır; dürüst, bilgili ve kendine güvenen insanları arkadaş seçerler. Başkalarının "nasıl oldu da düşünemedik" diyecekleri ilginç buluşları vardır. Söylenmesinin gerekli olduğuna inandıkları düşünceleri varsa duraksamadan söylerler.
Yuvalarında dinlenir, güç kazanır, mutlu olurlar. Evlerini düzenlemek ister fakat borçla eşya almaya yanaşmazlar. Özellikle doğaya yakın yerlerde oturmaya çaba gösterirler.
Duygularıyla değil mantıkları ile davranırlar. Aşk yaşamları da böyledir. Duygusal sayılmazlar, olmaya da gönülleri yoktur. Sevdiklerini çok fazla eleştirire bililer.
Ellerini ustalıkla kullanabilir. Zamanlarını dikiş dikerek ya da benzeri uğraşlarla geçirirler.
Genellikle başkalarına yardımcı olabileceklerine inandıkları işlerde çalışırlar. Bu bir laboratuar ya da insanları çeşitli sorunlarla çözüm getirebilecek bir kuruluş olabilir. Birlikte çalıştıkları kişileri bir aile bireyi gibi görürler.
Eşleri onların başarıları işle yakından ilgilenmelidir. Evlenecekleri kişileri kendileri seçer, çok iyi bir ev erkeği ya da ev kadını olabilirler. Çok eleştirici bir kişilikleri vardır. Bu onların tembel tutumlarından biridir. Bu eleştiriciliklerinin önüne geçilirse cinsel çekiciliklerini yitirebilirler.
Bilgilerinin ortaya çıkarılması için gereksinimleri vardır. Onlara küçük taşınmaz mallar miras kalabilir fakat yine de kalıtımla kendilerine kalan işlerde çok dikkatli olmalara gerekir. Her türlü tehlikeye karşı çok dikkatli ve titiz davranırlar.
Araştırmalarını sonucunu bir bilim adamı dürüstlüğü ile insanlığa sunmak isteğindedir. Fırsat oldukça gezmek, yeni yerler görmek hoşlarına gider. Sevdikleri kişilerle zevk için gezmek rahatlatır onları.
Akla dayanan çalışmaları yeğ tutarlar. Buna karşı saptadıkları bir planı gerçekleştirmek gerekiyorsa bedenle çalışmaktan geri duramazlar. Toplumda saygı görürler. İlgi çekici konuşmacıdırlar ama dinlemesini de severler. Hemen her şeye derin bir ilgi beslerler. Sık sık bir araya gelip söyleşide bulundukları kişiler üstün bir kültür düzeyindedirler.
Başarmış oldukları işlerde, enerjilerinin pek azını veriyormuş izlenimini bırakırlar. Düşünceleri kimi zaman gerçeklerin çık üstüne çıkabilir, yani ütopik olabilirler. Toplum içinde yenilikçi tanımlamalarına karşın tutucu yanları vardır.
__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-06-2009, 02:31   #12 (permalink)
Vip Members
 
a.toros kullanıcısının avatarı
Giriş: 29 Oct 2006
Mesaj: 537
Varsayılan
YÜKSELEN BALIK BURCUNUN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ

Çekici, sevimli ve güvenilir kişilerdir. Aynı zaman da alçak gönüllü ve sıkılganlar; fakat en önemli özellikleri merhametli ve yardım sever olmalarıdır. Sevgi güçleri çok gelişmiştir. Her şeyi çabuk kavrayabilirler. Bir insanı ilk gördükleri an onun içini okur, başlamış bir olayın nasıl kestirirler. Kafalarında güzel ve üstün bir dünya vardır.
İnsanlara güven verirler. Gelişi güzel her işe atılmayı sevmezler, çünkü kendilerine güvenleri yoktur. olağanüstü durumlarda kararsızlık ve güvensizlik kaybolarak üstün yaratma gücü ortaya çıkar. Müzikten, edebiyattan, güzel olan her şeyden hoşlanılırlar. İnce, üstün bir beğenileri vardır.
Paralarını kolaylıkla harcarlar, içlerinde gizli duran iyilik yapma duyguları su yüzüne çıkınca rahatlığa ve kişisel güvene kavuşurlar. film endüstrisi bu burç için çekici olabilir.
Çevrede uysal yaradılışlı biri olarak tanımlamalarına karşın kimi konularda önüne geçilmez bir inatları vardır. Duyguları ile davranışlarını yönlendirirler. Bu yüzden sık sık yanlışlar yaptıkları görülür. Çevreyle sıkı ilişkiler kurmak ister, böyle olmayınca da çok sarsılırlar. Her şeyi neden düşündükleri gibi olmadığını anlayamazlar bir türlü. Sevdikleri kişilere karşı bencilce davranmazlar; bu yüzden iyi bir aile yaşantıları vardır. Kendilerine heyecan ve güç verdiğini düşündükleri için sık sık ev değiştirmeyi severler. Evlerinde en çok ilgi gören bölüm kitaplıkları olur.
Gürültülü toplantılardan, eğlencelerden pek hoşlanmazlar. Daha çok dostları ile ciddi toplantılar, yemek ziyaretleri yapmayı yeğ tutarlar. Aşk yaşamlarında duygusal davranırlar. Sevdiklerine karşı çok duyarlı olup. Değer veririler. Yemeğe , özellikle iyi yemeklere karşı zayıftırlar. Bu yüzden şişmanlamaları olasıdır.
Yaptıkları işle gurur duymak isterler eğer işleri onları doyurmuyorsa tüm cesaretleri kırılır, moralleri bozulur. Kendi kendilerinin patronu olmayı, başarılarının değerlendirilmesini, isterler. Birlikte çalıştığı kişilerinde kendilerine saygı duyulmasını ve onların gözünde yetkili bir kişi durumuna geçmek isterler.
Aşk konusunda da fazlaca duygusal olmalarından ötürü düşüncelerine uygun bir evlilik yapmaları zordur. Gündelik işlerini yürütebilmek, çalışkan, pratik ve verimli bir eşe gereksinimleri vardır. Güven içinde olmakla gerçek mutluluğu bulacaklarına inandıkları için erken evlenmeye yeğ tutarlar.
Birlikte yaşadıkları kişiler bir ölçüde onların kaderlerini çizer. Onları göklere çıkaracakları gibi yerin dibine de batırabilir. Sanata ve güzelliğe tutkun olmaları onları her yerde kurtaracak can simitleridir. Cinsellikle düşünceleri daha çok ikinci plandadır.
Başarısızlıklarından kendilerini sorumlu tutmazlar. Dinsel inançlarında tutuculardır. Fazla hayalci olmalarından ötürü ruhsal yönden aydınlanmayı isteyen saf kişileri yanlışlara sürükleyebilirler. Başkalarının uyuşturucu maddelerle elde ettiği esrime halini onlar kendiliğinden ulaşırlar.
Başkalarının tanıdığı bildiği ünlü bir kişi olmayı yeğlerler.
Meslek seçimlerini de bu dileklerini gerçekleştirecekleri yönde olur.
Dostları yaşamlarında önemli bir yer tutar. Hiçbir zaman onları incitmek ve incitilmek istemezler. Grup çalışmalarına katılma konusunda çekingen davranırlar .Mistik konuları incelemek, hevesleri arasındadır. Dahası hevesten öte bu tip çalışmaları kendi üzerlerinde denerler. Hayalciliğinin doruğuna ulaşabilir fakat yine toplumdan bekledikleri beğeniyi kesinlikle elde ederler.


__________________


a.toros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2 Şuan Saat 03:09.


Powered by vBulletin® Version 3.7.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 PL2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388