Doruksat Uyduforum width=  

Geri Git   Doruksat Uyduforum >
--=DORUKSAT FORUM GENEL BÖLÜMÜ=--
> Sağlıklı Yaşam İçin Spor > Futbol > Fenerbahçe
Albümler Kayıt SSS Üye Listesi Ajanda Konuları Okundu İşaretle

PROGRAM ARŞİVİ BÖLÜMÜMÜZDE YAYINLANAN PROGRAMLARIN TÜMÜ TANITIM AMAÇLI OLUP FREEWARE YADA PROGRAM SAHİPLERİNİN İNTERNET ÜZERİNDEN YAYINLADIĞI DEMOLARIDIR. BU NEDENLE FORUMUMUZDA SERİAL CRACK VS YASAKTIR. FULL KULLANMAK İSTİYORSANIZ LÜTFEN SATIN ALINIZ !!!

ÖNEMLİ = TÜRKİYE DE BULUNAN ŞİFRELİ DİGİTAL YAYINLARIN İLLEGAL İZLENMESİNE YÖNELİK MESAJ YAZMAK DOSYA YAYINLAMAK VEYA ŞİFRE VERMEK YASAKTIR. AKSİNİ YAPAN ÜYELERİMİZ UYARILACAK VE MESAJI SİLİNECEKTİR !!!

Yanıtla
LinkBack Konu Araçları Mod Seç
Okunmamış 09-04-2009, 11:18   #1 (permalink)
Administrator

emre_30 kullanıcısının avatarı
Giriş: 15 Jan 2005
Varsayılan Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe Aurelio davasını kazandı

Fenerbahçe, opsiyon hakkını kullanıp sözleşmesini uzatmasına karşın bedelsiz olarak Real Betis'e giden Mehmet Aurelio için Futbol Federasyonu'na yaptığı başvurdan sonuç aldı ve 5 milyon 250 bin dolar tazminat hakkı elde etti.

Geçen sezonun sonunda Mehmet Aurelio ile aralarındaki sözleşmeye dayanarak opsiyon hakkını kullanan ve mukaveleyi bir yıl daha uzatan Fenerbahçe, bu oyuncunun Betis'e transferinin hukuksuz olduğunu savunarak Futbol Federasyonu'na başvurmuştu.

Bu konuda Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na giden Aurelio dosyası, Fenerbahçe'nin haklılığı ile son buldu. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Fenerbahçe'nin, Mehmet Aurelio ile uzattığı sözleşmeyi baz alarak, milli futbolcunun 5 milyon 250 bin dolar tazminat ödemesine karar verdi.

FIFA'nın verdiği geçici lisansla Real Betis forması giyen Mehmet Aurelio konusunda, haklı çıkan Fenerbahçe, tazminat bedelini alamazsa, Türk Milli Takımı'nın formasını giyen Aurelio'nun, prim alacaklarına temlik koyabilir.

Alınan bu karara rağmen, Mehmet Aurelio'nun Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi olan KAS'a başvurma hakkı bulunuyor.

[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Okunmamış 16-04-2009, 16:53   #2 (permalink)
Administrator

Varsayılan Lugano veda etti!

Uruguaylı yıldız, Brezilya’nın Globoesporte gazetesine verdiği demeçte, yönetimin takımda kalması için kendisine çok cazip öneriler getirdiğini söyledi, “Ancak son derbide yaşanan olaylardan sonra Fenerbahçe’den ayrılma zamanım geldi. Bu herkes için iyi olacak” dedi

Fenerbahçe’de sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Lugano, Brezilya basınına çarpıcı açıklamalar yaptı.

Globoesporte Gazetesi’ne konuşan Uruguaylı yıldız, Galatasaray derbisinde çıkan olaylardan dolayı çok üzgün olduğunu, ancak kendisine yargısız infaz yapıldığını kaydetti, “Sanırım Fenerbahçe’den ayrılma zamanı geldi” dedi.
Profesyonel Disiplin Kurulu’ndan ağır bir ceza alması gündemde olan Lugano, İtalya’dan Juventus, Roma ve Lazio kulüplerinin kendisine teklifte bulunduğunu ve bunları değerlendirmeye aldığını da sözlerine ekledi. Fenerbahçe Yönetimi ile taraftarların kendisine daima sahip çıktıklarını ve sarı-lacivertli kulüpte devam etmesi için kendisine çok cazip öneriler sunulduğunu kaydeden Uruguaylı yıldız, “Ancak ben Türkiye’deki miladımı tamamladım. Hem benim, hem de herkes için Fenerbahçe’den gitmenin yararlı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
İtalya’da oynamayı çok istediğini, menajerinin de bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Lugano, “Öyle tahmin ediyorum ki, önümüzdeki birkaç hafta içinde önemli gelişmeler olacak ve yeni sezonda hangi takımın formasını giyeceğim netleşecek” diye konuştu.
Bu arada Uruguay basını, derbi maçta kırmızı kart gören Lugano’ya sahip çıktı. Lugano’nun karnının ısırıldığını, yüzüne tırmıklar atıldığını yazan gazeteler, Türk basınının tek sorumlu olarak bu oyuncuyu göstermeye çalıştığını belirttiler.

Okunmamış 18-04-2009, 16:55   #3 (permalink)
Administrator

Varsayılan Appiah iddialı konuştu

Appiah iddialı konuştu

Ganalı yıldız "Bana Fenerbahçe kapısı her zaman açık" dedi...

Ganalı yıldız halen İtalya'da bulunduğunu belirtip "Yöneticilerle görüşüyorum. FIFA davasından çok, sakatlığımı soruyorlar. bana Fenebrahçe kapısı her zaman açık" dedi.
Fenerbahçe'nin Ganalı eski yıldızı Stephen Appiah, her an takıma geri dönebilir... Geçirdiği damar tıkanıklığı hastalığının ardından sarı-lacivertli takımla yolları kötü şekilde ayrılan Ganalı yıldızın, geri gelme ihtimali doğdu. İki taraf arasındaki anlaşmazlık hakkında FIFA, Fenerbahçe'yi haklı bulmuş ve Appiah'ın 2 milyon 280 bin euro ödemesine karar vermişti. Kulüp davayı kazansa da, Apiiah'ı transfer ederken Juventus'a 8 milyo neuro bonservis bedeli ödeyen Kanarya, bu kararla 5 milyon 720 bin euro zarara uğradı.

Ancak karar sonrası Appiah ile Fenerbahçe arasında bazı gelişmeler yaşandı. Ganalı oyuncu, "Benim için Fenerbahçe kapısı her zaman açık. Halen İtalya'dayım ve geçtiğimiz günlerde kulüpten bir yetkili ile görüştüm. FIFA davasından çok, şu anki durumum ve geri dönmem ile ilgiliydi. Arada bazı kötü olaylar yaşandı ama F.Bahçe gerçekten isterse konuşuruz. Ben olumlu bakıyorum. Gelecek hafta İstanbul'da olacağım. Eski arkadaşalrımı ziyaret edeceğim. Bu sırada Fenerbahçe'ye dönmem ile ilgili bir görüşme de olabilir" dedi.

Yeri hiç doldurulamadı

Takımdan ayrılmasından sonra Fenerbahçe'de boşluğu bir türlü doldurulamayan Appiah, FIFA'nın verdiği para cezası ile ilgili olarak CAS'a gitmeyi düşünmediğini de belirtip "Kesin kara almadık ama mahkemeye ya da CAS'a gitmeyi düşünmüyoruz. Futbola döndüm. GANA Milli Takım formasını giymeye başladım. Sağlığım çok iyi. Dava nedeniyle futboldan uzak kaldım. Ama yeni sezonda teklifleri değerlendireceğim. Fenerbahçe ile ilgili ne olacağını birlikte göreceğiz. Birçok teklif alıyorum. Beni siteyen kulüpler, 2 milyon 280 bin euroyu da ödemeye hazır" diye konuştu.

Okunmamış 18-04-2009, 23:08   #4 (permalink)
Administrator

F.Bahçe'nin umutları Ankara'da bitti

Süper Lig'de şampiyonluk şansını sürdürmek isteyen Fenerbahçe deplasmanda Ankaraspor ile karşılaştı. Maçın skoru F.Bahçe için tam bir yıkım oldu.

Hakemler: Suat Arslanboğa, Baki T. Akkın, Volkan Narinç
Ankaraspor: Senecky 6, Ömer 6, Ediz 6, Baki Mercimek 6, Erhan 6, Bilal Kısa 6 (Dk. 56 Theo 6), Hürriyet 6, Adem 6, Neca 6 (Dk. 68 Mehmet Özdemir 5), Mehmet Çakır 7, Murat Tosun 6 (Dk. 86 Konate ?)
Fenerbahçe: Volkan Babacan 4, Ali Bilgin 3, Önder 3, Yasin 3, Roberto Carlos 3, Kazım? (Dk. 58 Gökhan Emreciksin 4), Selçuk 4, Emre 5, Uğur 4 (Dk. 58 Vederson 4), Deivid 4 (Dk. 79 İlhan 4), Güiza 3
Gol: Dk. 73 Mehmet Çakır (Ankaraspor)
Sarı Kartlar: Dk. 70 Yasin (Fenerbahçe), Dk. 89 Senecky (Ankaraspor)
Turkcell Süper Lig'in 28. haftasında Ankaraspor ile Fenerbahçe takımları arasında oynanan karşılaşma 1-0 sona erdi.
İLK YARI
9. dakikada sol tarafta topla buluşan Roberto Carlos yaklaşık 25 metreden vurdu, meşin yuvarlak kalecinin ellerinde kaldı.
10. dakikada sağ taraftan bindirme yapan Mehmet Çakır'ın ceza alanına yaptığı ortaya arka direkte uygun pozisyondaki Neca dokunamayınca, Ankaraspor mutlak gol pozisyonunu değerlendiremedi.
17. dakikada Emre'nin sağ taraftan kullandığı köşe atışında arka direkte Güiza ayağı ile vurdu, meşin yuvarlak yan ağlarda kaldı.
21. dakikada Emre'nin sol taraftan kullandığı köşe atışında, Yasin rakip defans arasında topa kafayla vurdu, kaleci son anda meşin yuvarlağı elleriyle dışarı gönderdi.
27. dakikada Kazım sağ taraftan ceza alanına yerden çok sert bir orta yaptı, Deivid'den önce kaleci müdahale etti daha sonra defans tehlikeyi uzaklaştırdı.
Karşılaşmanın ilerleyen bölümlerinde de gol olmayınca ilk yarı 0-0 sona erdi.
İKİNCİ YARI
48. dakikada Ali Bilgin'in sol taraftan ceza alanına yaptığı ortaya Güiza kafayla vurdu, meşin yuvarlak kalecinin kucağında kaldı.
69. dakikada Vederson'un ceza alanı dışından kaleyi cepheden gören yerden kullandığı serbest atışta, top az farkla yandan auta çıktı.
73. dakikada Ankaraspor 1-0 öne geçti. Mehmet Çakır ceza alanı dışı sol çaprazdan çok sert vurdu, meşin yuvarlak kaleci Volkan Babacan'ın yanından ağlarla buluştu. 1-0
80. dakikada Vederson sol taraftan korner kullandı, ceza alanı dışında Gökhan Emreciksin'in yerden vuruşunda top direğe çarparak auta çıktı.
Karşılaşmanın ilerleyen bölümlerinde başka gol olmayınca Ankaraspor zorlu rakibi Fenerbahçe'yi 1-0 mağlup etti. Bu skorla Fenerbahçe 48 puanda kalırken, Başkent ekibi ise puanını 39 puana çıkardı.

Okunmamış 21-04-2009, 11:56   #5 (permalink)
Administrator

Varsayılan Taraftar Aziz Yıldırım'ı çıldırttı

Taraftar Aziz Yıldırım'ı çıldırttı

Takımın kaldığı otele gelen bir grup taraftarın, “Biz Genç Fenerliler´iz ulan” demesiyle kızan Başkan Aziz Yıldırım, hepsini dışarı attırdı.

Kadıköy’de 3-1 kazandığı maçın rövanşında bugün Sivasspor karşısına Fortis Türkiye Kupası’nda finalist olabilmek için çıkacak olan Fenerbahçe, dün özel bir uçakla Sivas’a gitti.

Başkan Aziz Yıldırım ve bazı yöneticilerin de bulunduğu kafile, havaalanında Sivas Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ergüder Sümbüloğlu ve az sayıda taraftar tarafından karşılandı. Sümbüloğlu, Aragones ve Güiza’ya çiçek verirken, taraftarlar da bazı futbolculardan imza aldı.

Kafile daha sonra otele giderken, burada yaşanan bir olay Başkan Aziz Yıldırım’ı çileden çıkardı. Otel içindeki bir grup taraftarın, “Biz Genç Fenerliler’iz ulan” sözünü duyan Yıldırım, otel güvenliğine, “Atın bunları dışarı” talimatı verdi. Taraftarlar, dışarı çıkarılırken, Yıldırım’ın moralinin bozulduğu gözlendi. Bu arada Sivaslı taraftarlarla Fenerbahçeliler arasında otel dışında karşılıklı slogan düellosu yaşanırken, polis tedbir aldı.

Sponsored Links
Okunmamış 25-04-2009, 12:25   #6 (permalink)
Administrator

Varsayılan Barda olaylı gecenin sır perdesi!

Barda olaylı gecenin sır perdesi!

1 işadamı ile 2 Fenerbahçeli futbolcu barda kavga etti.

Fenerbahçeli Önder Turacı ve Gökhan Emreciksin’in Sivasspor maçından sonra gittikleri Nişantaşı’ndaki Scotch Bar’da kavgaya karıştıkları iddia edildi!..

Sözcü yazarı Mehmet Şehirli'nin köşesinde bahsettiği olay şöyle:

"Sivas’tan direk Scotch Bar’a

(...) Salı gecesi Sivas’ta deplasmanda olan Fenerbahçe’nin maçını arkadaşlarımla birlikte izledim. Maçın bitiminde arkadaşlarla gezerken Nişantaşı’ndaki Scotch Bar’ın önünde bir kalabalık gördüm. Biraz daha yaklaşınca kalabalığın nedeninin kavgadan kaynaklandığını fark ettim.

Olayın kahramanları Fenerbahçeli futbolcular Önder Turacı ve Gökhan Emreciksin ile ismini sonradan öğrendiğim Bülent Kul adındaki iş adamıydı...

Kavganın nedenine gelince...

Bülent Kul ismindeki iş adamı mekanda 5 güzelle birlikte eğlenmiş. Yine aynı güzellerle mekandan çıkarken yanındaki bayanlardan biri Önder Turacı’ya selam verince olan olmuş. Bülent Kul, Fenerbahçeli futbolcuya “Vay, sen nasıl benim yanımdaki kıza selam verirsin” deyince kavganın fitili ateşlenmiş. Derken devreye aynı mekanda bulunan Gökhan Emreciksin de girmiş... Kavganın nedeni, sonucu beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren birkaç saat önce Sivas’ta top koşturan futbolcuların İstanbul’a gelir gelmez üstelik gecenin 03.00’ünde barda ne aradıkları...

Aynı gece aynı saatlerde başka bir Fenerbahçeli futbolcu Selçuk Şahin de yanında bir bayanla gazetecilere yakalanmış.

Gece çalışan gazeteci arkadaşlarımdan öğrendiğime göre Fenerbahçeli futbolcular Selçuk Şahin, Volkan Demirel, Gökhan Emreciksin ve Önder Turacı hemen her gece sabahlara kadar o gece kulübü senin, bu gece kulübü benim dolaşıyormuş.

Hatta bu gece gezmelerinin sonunda Gökhan alkollü olduğu için trafik polislerine ehliyetini de kaptırmıştı.

Fenerbahçe’nin neden başarısız olduğu bu tabloya bakınca gün gibi aşikar. Bir kupanın yarı finalini oynayan bir takımın maçtan sonra eve gidip dinleneceğine, barlarda dolaşması...

Söyleyecek söz bulamıyorum.

Maşallah!

Maçtan sonra gece hayatına çıkıp başka sahalarda top koşturuyorlar.

Bu sahalarda çok başarılı oluyorlar ki, yeşil sahalarda dökülüyorlar.

Okunmamış 26-04-2009, 16:13   #7 (permalink)
Administrator

Varsayılan Rıdvan Dilmen ağır konuştu

Rıdvan Dilmen ağır konuştu

''Fenerbahçe artık havlu atmış görüntüde. İlk yarı bittiğinde Fenerbahçe'nin 32, Beşiktaş'ın 28 puanı varmış. İkinci yarıda Beşiktaş 28 puan alıyor, Sivasspor 26, küme düşme ihtimali yüksek olan ve bir maçı eksik Kocaelispor 14 puan, Fenerbahçe ise 16 puan almış. Ligin ikinci yarısı Fenerbahçe tarihinin en kötüsü. Zaten geçen haftaki Ankaraspor maçı bitti, oyuncular kupa maçına kadar tatile çıktı.

"FUTBOLDA DÜN YOK"

Fenerbahçe son 10 yılda ilk kez bu kadar erken havlu attı. Ancak tribünden de hemen tepkiler gelmeye başladı. Futbolda dün hiç yok, bugün ve bundan sonrası var. Fenerbahçe ile ilgili hep aynı şeyleri söyledik ama hiçbir şey değişmedi. Ne kadroda, ne oyun şablonunda ne de teknik direktöründe bir değişiklik oldu. Hep "Hayat devam ediyor" denildi. Fenerbahçe alt sıralardaki takımlara puan dağıtmaya devam ediyor.

"BU FORMANIN HAKKINI VERECEKSİN"

Futbolcular biraz sorumluluk sahibi olacak. Başkan Aziz Yıldırım, disiplini sağlamak için futbolcuların peşine adam takacak değil ya. Ben Fenerbahçe'ye 25 yaşında zor attım kendimi. Bu oyuncuların oynadığını ben unutmuştum. Bu futbolcuları götür Bank Asya'da bir takımın formasını giydir, herhangi biri için şu adamı alayım demezsin. Kötü şut atabilirsin, kötü orta yapabilirsin, kötü gol yiyebilirsin ama koşmamazlık yapamazsın. Bu formanın hakkını vereceksin. Ankaragücü çok da zorlanmadan Fenerbahçe'yi yeniyor. Berabere bitse üzülecekler. Acı olan da bu. Koskoca Fenerbahçe ikinci yarıda 16 puan mı alır? Sivasspor ile arasındaki puan farkı 12. Guiza'nın maliyetinin yarısıyla Sivasspor'u kurdular. Fenerbahçe'de forma artık ucuzlamış. Sadece Fenerium'da var, onu da taraftar alıyor zaten. Maddi külfeti ne olursa olsun takımda büyük bir revizyona ihtiyaç var. Ben sene başında "Bu takım ligi 5. bitirir" derken, taraftarlar bana kızıyordu.

"GELECEK SEZONUN PLANLARI YAPILMALI"

Sorun şu; bir şans yakaladı Fenerbahçe önünde sadece kupa maçı var. Artık önümüzdeki yılı planlayacaksın. Menajer Figer'e kulübe kurulup "Güney Amerika'da şu futbolcu var" dedirtmeyeceksin, gidip izleyeceksin. Gökhan Emreciksin'i alıyorsun aynı kanatta Deivid, Kazım ve orada oynatabileceğin Gökhan Gönül gibi oyuncuların var. Servet Çetin gibi bir adamın vardı, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz Fenerbahçeli diye Sivasspor'a veriyorsun. O da Galatasaray'a satıyor, şampiyonluğu da Galatasaray'a veriyorsun böylece. Satarken bir madde koy, "Başka kulübe giderse Fenerbahçe'ye 5 milyon dolar öder" diye. Bunlar hep transferde yapılan hatalar.

"BAŞKAN RİSK ALACAK"

Ben Fenerbahçe kongre üyesi değilim ama bir tane oyum olsa tartışmasız Aziz Yıldırım'a atarım. Aziz Yıldırım seneye risk alacak, planlama yapacak ona göre adam alacak. Sisteme göre adam alacak. Bir kanada 3 tane adam koymayacak. Abdülkadir'i alıp ona iyi bir ücret ödemişsen oynatacaksın. Emre Belözoğlu 18 yaşında A Milli Takım'da oynuyordu, o zaman ciddi para ödediğin oyuncuyu oynatacaksın. Hatalar yapılmış, takım geriye gitmiş olabilir. Ama önünde artık bolca zaman var. Kötü yabancılarını gönderip, planlı bir şekilde sistemi oturtmanın tam sırası."

Okunmamış 29-04-2009, 23:08   #8 (permalink)
Administrator

Varsayılan Rıdvan Dilmen'in Fenerbahçe reçetesi

Rıdvan Dilmen'in Fenerbahçe reçetesi

Ünlü yorumcu Kanarya'yı bütün yönleri ile tahlil etti ve yazdı.

Rıdvan Dilmen'in Milliyet Gazetesi'ndeki yazısında Sarı Lacivertli takımın her mevkideki sorunlarını masaya yatırdı. İşte Dilmen'in yazısı;

"Aslında bu günleri daha iyi değerlendirmek için birkaç yıl önceye dönmek lazım. Christoph Daum döneminden sonraki döneme bakmalı... Fenerbahçe Başkanı ve yönetimi, kulübe tavan yaptırdı ve Fenerbahçelilerin gurur duyabilecekleri bir hale getirdi. Amatör şubelerdeki büyük başarılar, yapılan harcamalar, stadın adeta ailece bir eğlence merkezine çevrilmesi, profesyonel futbol takımı dahil gelen yıldızlar, hiç tartışmasız Fenerbahçeli taraftarları gururlandırdı.
Fenerbahçe futbol takımının her yıl şampiyonluğa ulaşması söz konusu olmaz, ama ekonomik olarak rakipleriyle arası o kadar açıldı ki, beklentiler de fazlalaştı.
Fenerbahçe’nin son 5-6 yılına baktığımızda ya şampiyonluk gelmiş ya da son haftalara kadar şansı devam etmiş. 2003’te Beşiktaş’ın 100. yılındaki şampiyonluğunda lige erken havlu atılmış ve ligi, şampiyonun tam 34 puan gerisinde bitirmişler. O sezonun ardından bu yıla kadar başarılar geldi. Türkiye ligi şampiyonlukları yaşandı, ardından Denizli’de 81 puanla şampiyonluk kaybedildi. Bu 81 puan ligin son 2 yılında şampiyonluk için fazlasıyla yeterliydi.

Avantaja çevrilebilir
En son iki yıl önce Zico ile 100. yıldaki 70 puanlı şampiyonluk geldi. Geçen sezon ise lig 73 puanla kaybedildi. Ama daima sonuna kadar mücadele ettiler. Ayrıca yine nisan sonuna kadar Şampiyonlar Ligi’nde yoluna devam etti takım. Kadıköy’de hiç berabere bile kalmadan çok önemli takımları yendi. Yarı final şansını da bir maç kazanıp, bir maç kaybederek Chelsea’ye karşı kaybetti.
Fenerbahçe bu sezon lige erken havlu attı. Ayakta kalmasının tek sebebi; 13 Mayıs’ta oynanan Fortis Türkiye Kupası final maçı. Erken kopmak eğer doğru kullanılırsa, bir avantaja çevrilebilir. Ben kongre üyesi değilim, ama olsaydım tartışmasız oyumu tabi aday olursa Aziz Yıldırım’a atarım. Aziz Yıldırım ve yönetimi inanılmaz bir krediye sahip. Fakat doğru planlamayı bu yıl yapamadılar. Şimdi lige erken havlu atmayı avantaja çevirmek lazım. Doğru transfer politikalarıyla önümüzdeki yılların çalışmasını yapmaları gerekiyor. Bunlar tabii çok kolay değil. Ciddi ekonomik bir yük getirecektir. Ama taraftarla olan sıkıntılar limite geldi.

Transfer politikası derken, savunmanın göbeğinde önümüzdeki yıl takımda olma ihtimalleri zayıf oyuncular var. Sözleşmesi biten Lugano muhtemelen gitti, Edu da sakat ve zaten soru işareti. Ben Emre Belözoğlu’nun transferinin hâlâ doğru olduğuna inananlardanım. Nitekim ikinci yarıdaki performansı bunu gösteriyor.

Bir gerçek var ki, Güiza boş bir oyuncu değil. Geçen sezonun İspanya gol kralı ve hâlâ İspanya Milli Takımı’nın oyuncusu. Semih de geçen yılın gol kralı ve Türk Milli Takımı’nın önemli ismi. Bir Alex gerçeği de varsa elinde, çözüm kolay. Bunların yükünü azaltacak, oyunu iki yönlü oynayacak üç tane orta sahaya ihtiyaç var. Zaten elinde Emre var, alternatif olarak da Selçuk ile Deniz var. Dolayısıyla oyunu iki yönlü oynayacak bir sağ iç, yani Appiah kalitesinde bir oyuncu bulunması lazım.
Fenerbahçe’nin 22 kişilik kadrosunun eşit değerde olması şart. Ayrıca bu kadro, en az iki sistemi, hafta hafta veya oyun içinde oynamalı. Bu da doğru planlamayla olur.
Gökhan Emreciksin yetenekli olabilir, ama ihtiyaç duyulan bir oyuncu değildi. Emreciksin, Kazım, Deivid hatta Vederson aslında orta saha oyuncuları değiller. Kazım, Emreciksin, Uğur ve Vederson kanat oyuncusu, Deivid savunma eksiğine rağmen kanatta oynar, ama gerçek yeri Alex’in bölgesi.

Ben kendi adıma şunu da söyleyebilirim. Fenerbahçe tribünleri farklıdır. Son beş yıldır bu seneki protestoların olmamasının sebebi takımın şampiyonluğa oynamasıdır. Fenerbahçe taraftarı vefakar, ama zordur. Açıkçası kulüp 10 yıldır olağanüstü derecede iyi yönetiliyor, fakat futbol takımında son iki yıldır hatalar yapılmaktadır. Ancak bu yönetimin o kadar olumlu bir geçmişi var ki, doğru planlamanın yapılacağına inanıyorum. Kısacası anahtar kelime planlamadır."

Okunmamış 30-04-2009, 08:07   #9 (permalink)
Administrator

Varsayılan Sedat Balkanlı hayata gözlerini yumdu

hayatını kaybetti.

Tedavisi olmayan ALS hastalığına yakalanan Galatasaray ve Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Sedat Balkanlı hayatını kaybetti.

HASTANEDE GÖZLERİNİ YUMDU
İlerleyici bir sinir sistemi hastalığı olan ve milyonda bir görülen ALS hastalığı karşısında doktorların 2 yıl ömür biçtiği Sedat Balkanlı, eşi Şükran Hanım'ın da desteği ile 12 yıl mücadele verdi. Taa ki düne kadar... Dün akşam evinde durumu ağırlaşınca Amerikan Hastanesi'ne kaldırılan Sedat Balkanlı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

SADECE GÖZLERİ ÇALIŞIYORDU!
ALS hastalığı sırasında konuşma ve yürüme kabiliyetini yitirerek G.O.Paşa'daki evinde adeta yatağa bağlanan Sedat Balkanlı gözleri dışında hiçbir organını kullanamıyordu. Buna rağmen hayata tutunmaya çalışan Sedat, eşi Şükran Hanım'la afabe yardımıyla anlaşabiliyordu. Sedat'ın futbol dünyasındaki en son ziyaretçileri ise F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Federasyon Başkanı Mahmut Özgener'di.

Sedat Balkanlı'ya Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve spor camiasına başsağlığı diliyoruz.
Sedat'ın hem Galatasaray hem de Fenerbahçe'de forma giydiği dönemlerde arşivlere giren fotoğrafları:

Okunmamış 01-05-2009, 20:06   #10 (permalink)
Administrator

Fenerbahçe 100 Büyük Şirket listesinde

Fenerbahçe, ekonomi dergisi Forbes Türkiye tarafından hazırlanan ''Türkiye'nin 100 Büyük Şirketi'' listesinde yer aldı

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Fenerbahçe Sportif A.Ş., Forbes Türkiye tarafından hazırlanan ve Türkiye'nin önemli şirketlerinin yer aldığı listede 61. sırada yer buldu.
Listede yer alan tek sportif şirket olan Fenerbahçe Sportif A.Ş.'nin piyasa değeri, 1 milyar 62 milyon TL olarak gösterildi

Okunmamış 02-05-2009, 13:56   #11 (permalink)
Administrator

Yıldırım operasyon

Yıldırım operasyon

Başkanla görüşen Alex, Semih, Emre ve kaleci Volkan Demirel, dün de tesislerde takımla toplantı yaptı. İşte ortak görüş: “Beşiktaş’ı 2 karşılaşmada da yenersek, sezonun en kârlı büyüğü biz oluruz.”

F.BAHÇE’DE 10 günde oynanacak iki Beşiktaş derbisine yönetim ve futbolcular tarihi önem veriyor. Başkan Aziz Yıldırım, önceki gün 4 futbolcusu ile yaptığı görüşmede 3 ve 13 Mayıs tarihlerinde oynanacak 2 Beşiktaş derbisine toplam 1 milyon dolar prim sözü verirken, futbolcular da Samandıra’da toplantı yapıp “Beşiktaş’ı iki maçta da yenelim. Biz kupayı alırız, Sivas da şampiyonluğu kazanır. Böylece sezonun kahramanı biz oluruz” ortak görüşünde birleşti.

PRİMLERE %150 ZAM

BEŞİKTAŞ derbisiyle ilgili motivasyon çalışmalarının ilk adımı başkan Aziz Yıldırım’dan geldi. Yıldırım, 2 gün önce Alex, Semih, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel ile bir görüşme yaptı. Oyuncularına caimanın beklentilerini anlatan Yıldırım, Beşiktaş derbilerini önemsediğini belirtip, “Lig ve kupada Beşiktaş’ı yenin, takıma 500’er bin dolar prim vereceğim” dedi... Normalde derbiler için 200 bin dolar alan futbolcular, yüzde 150’lik zam üzerine oldukça sevindi.

BAŞKAN Aziz Yıldırım’ın bu mesajı dün Samandıra Tesisleri’nde 1 numaralı gündem maddesiydi. 4 oyuncu durumu diğer arkadaşlarına anlattı. Bunun üzerine birçok isim ‘topa girdi’ ve şu şekilde ilginç görüşler ortaya çıktı:

‘2’Sİ DE KUPASIZ KALIR’

“LİGDE biz şampiyonluğu kaybettik. Ama kader takımı olabiliriz. Beşiktaş’ı yenersek onları potadan uzaklaştırırız. G.Saray ve Trabzon’un da şampiyonluk şansı yok. Böylece Sivas şampiyon olur. Kupada da yeneriz, 26 yıllık hasretimiz biter. Böylece iki ezeli rakibimizden hem Beşiktaş, hem de G.Saray sezonu kupasız kapatır. Biz de sezonun en kârlı takımı oluruz. Biz de camiamızın isteğini yerine getirmiş sayılırız.”

BU motivasyon toplantısının arkasından ise F.Bahçeli futbolcular heyecanla yarın akşam oynanacak ligdeki Beşiktaş derbisini beklemeye başladı.

Okunmamış 02-05-2009, 19:31   #12 (permalink)
Administrator

Fener'de Ronaldinho bombası

Fener'de Ronaldinho bombası

Fenerbahçe'nin Milan'ın Brezilyalı yıldızı Ronaldinho'yu renklerine katmak için harekete geçtiğini ileri sürdü. Alman ve İtalyan kaynaklar sarı-lacivertli ekibin Aragones'in yerine de Scolari'yi getireceğini belirttiler.

Fenerbahçe'nin Milan'da forma giyen dünyaca ünlü futbolcu Ronaldinho'ya teklif yapmaya hazırlandığı iddia edildi.
Alman 4-4-2.com adlı internet sitesinde yayımlanan haberde, 29 yaşındaki Brezilyalı futbolcuya gelecek sezon sarı-lacivertli formayı giydirmek için yoğun çaba sarfeden Fenerbahçeli yöneticilerin, Sambacı için 21 milyon euroyu gözden çıkardıkları ileri sürüldü.
Haberde, söz konusu rakamın Milan'ın geçen sezon başında Ronaldinho için Barcelona'ya ödediği miktar ile aynı olduğunun altı çizilirken, Fenerbahçe'nin Ronaldinho için de yıllık 5 milyon euro vermeye hazır olduğu savunuldu. Haberde, Brezilyalı futbolcunun 2 yıl daha Milan ile sözleşmesi bulunduğu bilgisi de hatırlatıldı.
Scolari yeniden
Sitede ayrıca, Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones'in sezon sonunda gönderileceği, yerine geçecek ismin ise Chelsea'den sezon ortasında kovulan Luiz Felipe Scolari olacağı iddia edildi.
Brezilya Milli Takımı'nı çalıştırırken Ronaldinho'nun da hocalığını yapan 60 yaşındaki tecrübeli teknik adamın Fenerbahçe'nin başına geçmesinin, yıldız futbolcunun transferi için itici bir güç olacağı yorumu yapıldı.
Benzer bir haber İtalyan 24oredisport adlı internet sitesinde de yayımlandı. Scolari'nin Aragones'in yerine geçecek bir numaralı isim olduğunun iddia edildiği haberde, Brezilyalı teknik adamın Fenerbahçe yönetiminden gelecek sezon için Ronaldinho ile anlaşılmasını istediği belirtildi.

Okunmamış 11-05-2009, 22:30   #13 (permalink)
Administrator

Varsayılan İbrahim Akın anlaştı?

İbrahim Akın anlaştı?

İBB'li futbolcu,"aradaki ufak pürüzler dışında anlaşmaya vardık" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un forveti İbrahim Akın, Fenerbahçe ile anlaştığını açıkladı.
Fotomaç'ın haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un forveti İbrahim Akın, Fenerbahçe ile anlaştığını açıkladı. 25 yaşındaki futbolcu, yaptığı açıklamada, "Fenerbahçeli yöneticilerle görüştüm. Aradaki ufak pürüzler dışında anlaşmaya vardık. Büyük ihtimalle seneye sarı-lacivertli formayı giyeceğim" açıklamasında bulundu.

2 MİLYON EURO

Golcü futbolcunun menajeri Metin Öztürk de Fenerbahçe ile temas halinde olduklarını doğruladı. İbrahim Akın'ın kulübüyle sözleşmesinin devam ettiğini kaydeden Öztürk, "Fenerbahçe ile önümüzdeki pazartesi görüşeceğiz. Büyükşehir, bonservis bedelini 2 milyon euro olarak belirledi. Bu rakam üzerinden pazarlık yapılacak. Galatasaray da devrede ancak önceliğimiz Fenerbahçe'de" diye konuştu.

Okunmamış 11-05-2009, 22:52   #14 (permalink)
Administrator

Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009

Sağol toprağım, TRT teletextten daha önce öğrenmişsin, orda şu anda hala yazmıyo yaa...

Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 12-05-2009, 21:13   #15 (permalink)
Administrator

Varsayılan Fenenerbahçe O'nu alacak

Fenenerbahçe O'nu alacak

Gelecek yılın kadrosu için çalışmaları sürdüren Fenerbahçe, ilk transfer bombasını patlatmaya hazırlanıyor.

Sivas Başkanı Otyakmaz Bilica için Fenerbahçe, Trabzon ve Galatasaray arasından en iyi teklifi sarı-lacivertlilerin yaptığını belirterek 'Kararı sezon sonu vereceğiz' dedi

Sabah'tan Oğuz Yörük'ün haberine Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, sarı-lacivertlilerin Brezilyalı stopere talip olduğunu doğruladı.

Otyakmaz "Bilica'yı birçok kulüp istiyor. Ama şu ana kadar en iyi teklifi Fenerbahçe verdi. Trabzon ve Galatasaray'dan da teklifler var. Sezon bitince karar vereceğiz" dedi. Fenerbahçe'nin Bilica için Burak artı para teklifinde bulunduğu öğrenildi.

GÖBEK LUGANO-BILICA
Sarı-lacivertliler bu transferle gelecek yıl savunmanın göbeğini Lugano-Bilica ikilisinden oluşturmayı planlıyor. Fenerbahçe'nin Eylül ayında iyileşecek Edu Dracena'nın sözleşmesini feshedeceği de öğrenildi.

Okunmamış 14-05-2009, 20:36   #16 (permalink)
Administrator

Aragones'in ipi çekildi! 4 yeni aday

Aragones'in ipi çekildi! 4 yeni aday

Fortis Türkiye Kupası'nı da Beşiktaş'a kaptırınca gözler Aragones'e çevrildi.

Fenerbahçe’de yaşanan başarısızlığın sorumlusu bulundu: Luis Aragones. İspanya Milli Takımı’nı 44 yıl sonra şampiyon yapan 70 yaşındaki ’Dede’ lakaplı tecrübeli teknik adamla önce Avrupa kupalarından elenen, ardından şampiyonluk yarışına havlu atan sarı lacivertliler, dün gece de 26 yıldır hasretini çektiği Fortis Türkiye Kupası’nı Beşiktaş’a kaptırınca Aragones’in kaderi çizildi.

F.Bahçe’ye kupayı kazandırıp gönderilmiş olsaydı Aragones’e yardımcılarıyla birlikte 7 milyon Euro tazminat ödenecekti. Sezon kupasız tamamlanacağı için büyük ihtimalle 3.5 milyon Euro’luk bir tazminatla bu iş sonlandırılacak. Şimdiden teknik direktör arayışlarına başlayan F.Bahçe’nin ilgilendiği isimler Daum, Lucescu, Rijkaard ve Le Guen.
Ligde umuduğunu bulamayan sarı-lacivertliler kupayı alıp bir nebze olsun taraftarını mutlu etmek istiyordu fakat yine olmadı. 26 yıldır Fortis Türkiye Kupası'nı kazanamayan Fenerbahçe, ligde iki kez yendiği Beşiktaş'a 4-2 yenilerek büyük bir fırsat tepti ve taraftarını bir kez daha üzdü.

Bu sonuçtan sonra yönetimin, maça Volkan Babacan'la başlayan, Yasin'i İzmir'e götürmeyen ve Deniz'le kavga eden Aragones'le yolları ayıracağı belirtiliyor. Takımı Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kadar çıkartmasına rağmen ligde şampiyonluğa ulaşamadığı için Zico'yu gönderen Fenerbahçe yönetiminin, İspanyol Hoca'nın gönderilmesi kararını bu gece veya en geç yarın vermesi bekleniyor.

ARAGONES AÇIKLAMA YAPMADI

Bu arada Fenerbahçe'nin İspanyol Hoca'sı Luis Aragones, maçın ardından her hangi bir açıklama yapmadan stattan ayrıldı.

Okunmamış 14-05-2009, 20:40   #17 (permalink)
Administrator

Angry Aziz Yıldırım'ın zor anları

Aziz Yıldırım'ın zor anları

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kupada 26 yıllık hasret bitmeyince çileden çıktı.

Süper Lig ve Avrupa'da başarısız geçen bir sezonun ardından teselli olması beklenen Fortis Türkiye Kupası finalinde Beşiktaş karşısında alınan 4-2'lik mağlubiyet, bardağı taşıran son damla oldu. İddiaya göre, 11 yıllık başkanlık dönemindeki 4. kupa finalini de kaybeden Yıldırım, Fenerbahçe'nin yediği 3. golün ardından çok fena sinirlendi.

KOLONYA İLE AYILTILDI

Aziz Yıldırım'ın, Volkan Demirel'i oynatmayan Teknik Direktör Luis Aragones'e küfürler yağdırdığı öne sürüldü. Maçta her geçen dakika çıldıran Aziz Yıldırım sonunda protokol tribününün iç kısımındaki koltuklara oturdu. Yıldırım'ın fenalaştığı, yöneticiler tarafından kolonyalarla ayıltıldığı belirtildi.

İLK KRİZ KAPIDA YAŞANDI

Ancak Yıldırım'ı böylesine çileden çıkartan talihsizlikler maç öncesinde başladı. Yıldırım, önce stada girişte kendisine çarpan bir güvenlik görevlisiyle tartıştı. Gerginlik, yöneticilerin araya girmesiyle tatlıya bağlandı.
İkinci kriz ise 'koltuk'larda yaşandı. Kendileri için ayrılan bölümde başkalarının oturduğunu gören ve çılgına dönen Fenerbahçe Başkanı, yönetici arkadaşlarına 'Gidiyoruz' dedi. Yıldırım'ı geri dönüş kararından, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören zor caydırdı.

Okunmamış 14-05-2009, 20:42   #18 (permalink)
Administrator

Aynen kardeşim gündüz 14 sıralarında TRT teletexttede yazdı zaten Aragones haftaya kalmaz yolcu herhal...

Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...

Okunmamış 19-05-2009, 21:26   #19 (permalink)
Administrator

Angry Yıldırım'dan 3 bomba

Yıldırım'dan 3 bomba

Fener'de kongre süreci yaklaştıkça Aziz Yıldırım'da kesenin ağzını açtı. İşte Yıldırım'ın üç yeni bombası;

24 Mayıs’taki kongrede başkanlık için yeniden aday olan ve 10 yıllık iktidarını 13 yıla çıkarmayı hedefleyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk’te yayınlanan 3. Devre programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
3 YIL ŞAMPİYON OLMA SÖZÜ
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, daha kötü günler yaşadıklarını, ancak her kötü günden sonra bir çıkış yakaladıklarını belirterek, ''Bugün de kimilerine göre kötü olan bir günün çıkışını yakalamak için yola çıkıyoruz. Önümüzdeki 3 yılda şampiyon olma sözü vermemin nedeni şu; Ben iddialı adamım'' dedi.

Eğer yeniden başkan seçilirse Fenerbahçeli taraftarların gönlünde taht kuran efsane yıldız Appiah’ın takıma tekrar getirilebileceği sinyalini veren Yıldırım, oyuncunun sağlık sorunları konusunda farklı açıklamalar olduğunu ancak yeni iktidarı döneminde Türkiye’ye getirtip duruma bakacaklarını açıkladı.

"BİLİCA İLE GÖRÜŞTÜK"
Lugano’nun takımdan gitmek istediği söylentilerine de açıklık getiren Aziz Yıldırım, tecrübeli defans oyuncusunun takımda kalmak istediğini, bu konuda menajeriyle gelecek hafta yeni bir görüşme yapacaklarını açıkladı. ‘Ancak giderse de ne olur? Yenisini getiririz’ diyen Yıldırım, Sivasspor’un yıldız defansı Bilica için de görüştüklerini ancak onun transferinin de kongreden sonra netleşeceğini söyledi.

"ARAGONES GİDİCİ Mİ?"
Fenerbahçe’nin sezon sonunda gönderilmesi muhtemel olan teknik direktörü Louis Aragones için geçtiğimiz hafta yaptığı ‘iki yıllık sözleşmemiz var’ açıklamasına da değinen Yıldırım, üstü kapalı olarak Aragones’le yollarını ayıracakları sinyalini verdi.

İspanyol teknik adamın gönderilmesi durumunda yüklü bir tazminat ödeyecekleri dedikodularına da açıklık getiren Yıldırım, ‘Tazminat maddesi falan hiçbir şey yok. Ne bizim için ne onlar için yok. Ancak TFF ve FİFA’nın kuralları var. Bu kurallar içinde oturacağız ve konuşacağız. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz.’ dedi.

Okunmamış 19-05-2009, 21:34   #20 (permalink)
Administrator

Sağol kardeş, Thanks for post...

Yanıtla

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları