Doruksat Uyduforum width=  

Geri Git   Doruksat Uyduforum >
--=DORUKSAT FORUM GENEL BÖLÜMÜ=--
> Sağlıklı Yaşam İçin Spor > Futbol > Anadolu Takımları
Albümler Kayıt SSS Üye Listesi Ajanda Konuları Okundu İşaretle

PROGRAM ARŞİVİ BÖLÜMÜMÜZDE YAYINLANAN PROGRAMLARIN TÜMÜ TANITIM AMAÇLI OLUP FREEWARE YADA PROGRAM SAHİPLERİNİN İNTERNET ÜZERİNDEN YAYINLADIĞI DEMOLARIDIR. BU NEDENLE FORUMUMUZDA SERİAL CRACK VS YASAKTIR. FULL KULLANMAK İSTİYORSANIZ LÜTFEN SATIN ALINIZ !!!

ÖNEMLİ = TÜRKİYE DE BULUNAN ŞİFRELİ DİGİTAL YAYINLARIN İLLEGAL İZLENMESİNE YÖNELİK MESAJ YAZMAK DOSYA YAYINLAMAK VEYA ŞİFRE VERMEK YASAKTIR. AKSİNİ YAPAN ÜYELERİMİZ UYARILACAK VE MESAJI SİLİNECEKTİR !!!Yanıtla
LinkBack Konu Araçları Mod Seç
Okunmamış 19-02-2012, 21:52   #1 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up GençlerBirliği ve Ankaragüçlüler, Takımınız burda )

KURULUŞAnkara΄da futbolun, 1917-18΄den itibaren oynandığı kabul ediliyor. 20 bin nüfuslu şehrin önce Yahudi sakinleri, sonra başka şehirlerden gelen talebeler, Ankara Sultanisi bahçesinde kaidesiz, kara düzen top koşturmuşlar. Ardından, 1920΄de, ilk takımlar kurulmuş: Sultanî İdman Yurdu, Ankara İdman Yurdu, Anadolu Sanatkârangücü, Talimgâhgücü, Bahriyegücü. Bu takımların çoğu, İstiklâl Harbi dolayısıyla Ankara΄ya gelen askerî talimgâhlara, askerî sanat okulu talebe ve ustalarına dayanıyor. İstiklâl Harbinin kritik zamanlarında bile futbol oynanmaya devam edilmiş Ankara΄da. Nizamî bir lig kurulmazdan önce, cuma günleri Cebeci çayırında, halkın ilgiyle izlediği iddialı maçlar oynanırmış. Bir yandan cirit atılan, güreş tutulan bu mesire yerinde, bugün Cebeci Stadı ve Pazar yeri bulunuyor.Ankara Futbol Birliği΄nin 1921΄de Ankara Ligini oluşturma kararından sonra, Ankara΄da ilk resmî futbol müsabakası 26 Ekim 1922΄de oynanmış. Bu müsabakaya çıkan Anadolu Sanatkârangücü ve Talimgâhgücü takımları, 1923 Ağustos΄unda birleşerek Anadolu-Turan Sanatkârangücü adını alacaktır. Askerî sanayii idareci ve işçilerine dayanan ve 1926΄da İmalat-ı Harbiye adını alan ve kırmızı-beyaz renklerini sarı-lâciverde çeviren bu kulüp, bugün taşıdığı isme ise 1933 yılında kavuşacaktır: Ankaragücü. ²

Ankara΄nın ilk takımlarından biri, "Sultani" takımıdır: Ankara Sultanisi, diğer adıyla Ankara Erkek Lisesi, veya "taş mektep". Bugünkü adıyla: Atatürk Lisesi. Ankara Sultanisi o zaman, şimdiki Yüksek İhtisas Hastanesi΄nin olduğu yerdedir. Sultani müdürü Münif Kemal (Ak), spora ve futbole meraklı bir eğitimcidir. Daha bu okula atanmadan önce, "okullu" bir futbol kulübü kurmayı arzulamaktadır. Kafasında, "Muallimler Birliği" adı vardır.3 Münif Kemal beyin Ankara Sultanisi΄ne atanmasından sonra, beden eğitimi hocası Ekrem beyin yönetiminde iddialı bir okul takımı oluşur. Ekrem bey΄in, İstanbul΄un iddialı takımlarından Altınordu΄da santrhaf oynamışlığı vardır.Ancak Ekrem beyin bazı yetenekli oyuncuları takıma almaması, futbola tutkun öğrenciler arasında huzursuzluk yaratacaktır. İşte bu huzursuzluk ve öğrencilerin gösterdiği tepki açacaktır Gençlerbirliği΄nin kuruluşuna giden yolu!Beden eğitimi hocası Ekrem beyin takıma almadığı çocuklardan biri, Ramiz Eren, şöyle anlatıyor: "Ben iki üç arkadaşla beraber birinci takımda oynardım. O zaman daha yaşım küçük ama, 1.80 boyundaydım. Ekrem bey, bizi takıma almadı. Biz de kızdık. Arkadaşlarımızdan Asım adında bir çocuk vardı. Bunun babası Muş mebusuydu.* Babasına anlatmış. Babası ΄sen çocukları çağır΄ demiş. Çağırdı, Asım΄ın evine gittik. ΄Ne diyorsunuz çocuklar?΄ dedi. ΄Amca΄, dedik, ΄bizim yerimize aldıkları o oyuncular iyi oyuncular değil. Biz de kızdık, ne yapalım diye düşünüyoruz.΄ ΄Çocuklar, ben size bir kulüp kuruvereyim mi?΄ dedi. ΄Yalnız΄, dedi, ΄kulübün bir forması lâzım. Tüzüğe yazacağız. Gidin bir forma alın΄. Eskiden bedediyenin üzerinde bir dükkâncı vardı. Oraya gittik. Orada siyah-kırmızılı bir forma bulduk. Hepimiz parayı verdik, birer forma aldık. Gittik eve. Dedi ki Asım΄ın babası, ΄tamam, madem ki gençsiniz, ΄Gençlerbirliği΄ yapıyorum.΄ Gitti bu, Gençlerbirliği kulübünü tescil ettirdi."4 Gençlerbirliği΄nin resmî kuruluş tarihi, 14 Mart 1923΄tür.


Gençlerbirliği renklerini, kıtlığa, darlığa, müşkülâta borçludur buna göre; Halin yanında yer alan Karaoğlan Çarşısındaki o dükkânda, kırmızı-siyahtan başka forma (veya başka anlatımlara göre öğrencilerin evde diktirecekleri kırmızı-siyah basmadan başka uygun malzeme) bulunmamasına... Sultani΄nin bu "asi" 8. sınıf öğrencileri, 20-25 kişidir. Aralarında, Ramiz΄in yanısıra, Mennan, Mazhar, Sait, Kenan, iki Namık, Rıdvan, Hafi, Ruhi, Ziya, Hakkı beyler vardır. İlerki yıllarda Ramiz (Eren) savcı ve Ankara milletvekili, Mennan (İz) komple bir sporcu, Namık (Katoğlu) spor yöneticisi, Namık (Ambarcıoğlu) matbaa sahibi, Rıdvan (Kırmacı) Ankara΄nın ilk fotoğraçılarından, Hafi (Araç) spor mağazası sahibi olacaktır.

Okul dışında kulüp kurmaya girişen öğrencilerin ilk işi, Sultani takımıyla boy ölçüşmektir. Yine Ramiz Eren anlatıyor: "Ankara Lisesi΄ni maça çağırdık. Şimdiki Doğumevi΄nin karşısında mezarlık vardı, belediye orasını kaldırdı, boş bir saha oldu orası. Orada maça çağırdık Ankara Lisesi΄ni. Direk mirek yok, ceketleri çıkardık koyduk, kale yaptık, öyle oynadık. 0-3 yendik şampiyon takımı! Yenince maneviyatımız yükseldi, çok yükseldi. Ondan sonra işte, Gençlerbirliği takım oldu.""Hamit tarlası" denen arazide yapılan bu maçtan sonra resmî lise takımıyla "Gençler"in birleşmesi eğilimi belirir. Hatta bir rivayete göre, Gençlerbirliği΄ni kuran öğrenciler kırmızı-siyah Ankara gelinciklerinden bir buket yaparak hocalarının gönlünü almaya gidecekler; kulübün rengi o gelinciklerin kırmızı-siyahıyla pekişecektir.Okul yönetimiyle Gençlerbirliği΄ni kuran öğrenciler arasındaki ihtilâf, Ankara Liginin ilk sezonunun puan cetvelinde de görünüyor. 1922/23 sezonunda Ankara Liginin 5 takımı arasında yer alan Ankara Sultanisi, bu problemler neticesinde zayıf düşmüş kadrosuyla iki maç oynayıp yenildikten sonra ligden çekilmiştir!7 takımlı 1923/24 sezonunda ise artık Sultani yok, Gençlerbirliği vardır (bazı kaynaklara göre, "Gençler"5). Ancak okul yönetimiyle öğrenciler arasındaki gerginlik hâlâ tam giderilmiş değildir. Okul müdürü Münif Kemal bey öğrencilerin kendisine haber vermeden kulüp kurmasını gurur meselesi yapmıştır. "Asım΄ın babası" olan Muş mebusu, Münif Ak΄ı Kastamonu΄ya tayin ettirerek bu engeli aşmak ister.6 Ancak Kastamonu Sultanisine tayin olan Münif Kemal΄in yerine gelen Celâl bey de "talebelerin hariçte kurduğu" kulübü hoş karşılamaz. Okul öğrencilerinin dışarda futbol oynaması yasaklanır. Bu ihtilâf üzerine, takımın as oyuncularından Mennan bey, çareyi okulu terketmekte bulur, kaydını Ziraat Mektebine aldırır!7 Hatta Gençlerbirliği sahaya takım çıkatabilmek için okul dışından takviye alır. Ancak bu çabalara rağmen, oynadığı 6 maçta yenilmeyen (3 galibiyet, 3 beraberlik alan) Gençlerbirliği, kalan iki maçına takım çıkartamaz.
Eksik maçlarına rağmen, bu ilk sezonunu 4. sırada tamamlar. Bir süre sonra yapılan İdman Cemiyetleri İttifakı Ankara kongresinde, bu gerginlik çözülecektir. Kongreye Ankara Sultanisi adına katılan müdür Celâl bey, delegasyonda yer alan Gençlerbirliği temsilcilerini -yani kendi öğrencilerini- bu kongrede "resmen" kabul etmek durumunda kalır. Ardından, Türkiye İdman Cemiyetleri İttifakı΄nın genel kongresinde, Münif Kemal beyle Gençlerbirliği΄nin vuslatı gerçekleşir. Münif Kemal bu kongreye Kastamonu delegesi olarak katılmıştır. Gençlerbirliğili Sultani öğrencileri, bir çiçekle eski müdürlerini ziyaret ederek gönlünü alırlar ve kendisine kulübün başkanı olmasını teklif ederler. Münif Kemal, gözleri yaşararak kabul eder bu öneriyi. Münif Kemal΄in başkan olduğu, Gençlerbirliği΄nin ilk "gerçek" yönetim kurulunda, şu isimler yer alır: Avni (memur), Cemal (memur) , Hamdi (Lisede Türkçe öğretmeni) beyler, Mennan İz (lise son sınıf öğrencisi), Kemal Sıtkı Tarlan (belediyede memur).

Münif Kemal beyin 9 yıl sürecek olan başkanlığıyla birlikte, Gençlerbirliği΄nde hem gerginlik sona erdi, hem de yükseliş başladı. Kastamonu΄dan Ankara΄ya Maarif Başmüfettişi olarak dönen Münif Kemal, Maarif Vekili Mustafa Necati΄nin kulübü himayesini ve Maarif camiasının birçok üyesinin kulübe üye olmasını sağlayarak, Gençlerbirliği΄nin "okullu takımı" hüviyetini pekiştirdi. Öğretmen okullarından mezun olan yetenekli sporcuların ve futbolcu öğretmenlerin Ankara΄ya tayinini sağlayarak kulübe kazandırması, Münif Kemal Ak΄ın en önemli hizmetiydi. Örneğin izleyen yıllarda Gençlerbirliği΄nin golcüsü olarak sivrilen (sol ayaklı) Fikret (Saltcan), İzmir΄de öğretmenken Münif Kemal bey tarafından keşfedilerek Ankara΄ya ve Gençlerbirliği΄ne aldırılmıştı. ("İzmirli Fikret" olarak anılan Fikret Saltcan, Ankara Hukuk Fakültesini bitirerek avukat olmuştur.) Münif Kemal Ak΄ta, kulüp başkanlığıyla öğretmen kişiliği içiçe geçmişti; oyuncuların tahsil hayatlarını yakından gözetirdi. Ramiz Eren anlatıyor: "926 veya 927 senesinde, Gençlerbirliği΄nden beni millî takıma çağırdılar. Yalnız beni çağırdılar. Münif Kemal Bey vermedi. Dedi ki, Adil ile Fikret΄i de alırsanız, veririm Ramiz΄i, dedi. Sonra beni de çağırıp dedi ki: ΄Oğlum, seni çağırdılar ama sen 10. sınıftasın.Gidersen sınıfta kalacaksın. Doğru değil bu. Bir saat oyun oynayacaksın, bir sene sınıfta kalacaksın. Vazgeç΄ dedi. ΄Peki müdür bey nasıl istersen΄ dedik. Benim yerime Beşiktaşlı Baba Hüsnü΄yü aldılar millî takıma." İzleyen yıllarda da Münif Kemal geleneği sürecek, çoğu üniversiteli olan futbolcuların tahsil hayatını daima gözetmek, Gençlerbirliği idarecilerinin karakteristik bir vasfı olacaktır.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
 

Okunmamış 19-02-2012, 21:56   #2 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

İLHAN CAVCAVTürk futbolunun gerçek duayeni… Amatör kümeye düşen bir kulübü 34 yıllık yoğun uğraş sonunda Avrupa’nın en iyi tesislerine sahip, ekonomik yapısı düzgün futbolcu fabrikasına dönüştürmek onun en büyük eseri…

Yetiştirdiği 10’larca yıldız ise cabası…

İlhan Cavcav… Onun yarattığı kulüp yönetim yapısı herkese örnek olmalı… Hiçbir yöneticinin cebine bağlı kalmayan, futboldan kazandığı ile efsane bir kulüp yaratan Başkanımız İlhan Cavcav, Türkiye’de borçsuz kulüp yaratılabileceğini de herkese gösterdi.

Türkiye’de artık büyüklerin korkulu rüyası olan Gençlerbirliği’ni ve Başkanımız İlhan Cavcav’ı artık Avrupa’da tanımaya başladı.

“Gençlerbirliği” denince İlhan Cavcav, “İlhan Cavcav” denince de Gençlerbirliği akla geliyor. Bu da İlhan Cavcav’ın Gençlerbirliği için ne anlama geldiğini gösteriyor.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 19-02-2012, 21:58   #3 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs upSpor Toto Süper Lig'in 27. haftasında Beşiktaş kendi saha ve seyircisi önünde Gençlerbirliği ile karşı karşıya geliyor.

Fİ Yapı İnönü Stadu'nda saat 19:00'da başlayan zorlu mücadeleyi Barış Şimşek yönetiyor. Şimşek'in yardımcılıklarını Mehmet Kısal ve Mehmet Metin yapıyor. Karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Mürvet Sezer.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 03-03-2012, 03:19   #4 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

Ankaragücü'nde ışıklar yeniden yandı


Ankaragücü Kulübü'nün Beştepe'deki tesislerinin borcu nedeniyle kesilen elektriği, borcun ödenmesinin ardından yeniden açtırıldı.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 10-04-2012, 00:50   #5 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

Melih Gökçek'e çok sert yanıt

Ankaragücü Kulübü Başkanı İlyas Sümer, Melih Gökçek'in Ankaragücü ile ilgili yaptığı yorumlara cevap verdi.


AA
Ankaragücü Kulübü Başkanı İlyas Sümer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Ankaragücü ile ilgili yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Sümer, yaptığı yazılı açıklamada, Melih Gökçek'in son birkaç gündür yazılı basında ve sosyal paylaşım sitesi twitter hesabında, görevi dışında Ankaragücü hakkında konuşmalar yaptığını belirterek, ''Gönül isterdi ki, Sayın Belediye Başkanı taraf olmak yerine, zor duruma düşürülen kulübümüze bugüne kadar ne yaptığını ve ne yapacağını izah etsin'' ifadesini kullandı.

Sümer, Ankaragücü'nün bugünkü ve zorunlu başkanı olarak, birkaç hususu kamuoyuna aktarmayı görev saydığını vurguladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
''Sayın Gökçek, oğlunuz 30 Ağustos 2009 tarihinde Ankaragücü başkanı oldu ve 24 Ağustos 2011'de görevinden ayrıldı. 24 aya yakın görev süresine ilişkin idari ve mali tasarruflar 18 Kasım 2011 tarihinde yapılan genel kurulda uygun görülmedi ve oybirliği ile ibra edilmedi. Yasal görevin yerine getirilmesi, yani ibra işleminin sağlanması konusunda aracı olmanız gerekirken, taraf olarak hareket etmeniz kamuoyunda izahsız kalmaktadır. Yönetimimiz görevini ihmal suçuyla karşı karşıya bulunmaktadır. En kısa sürede Gökçek yönetimi gereğini yerine getirmediğinde, yasal işlemlere başlamak zorunda olduğumuzu belirtmek isterim. Gökçek dönemi, hacizler dönemi, transfer yasağı dönemi, gelirsiz dönem ve 95 milyon borç furyasının bulunduğu dönem olarak anılmaktadır. Böyle bir dönemin hesabı mevcut yönetim tarafından değil, Gökçek yönetimi tarafından verilecektir. Bu hesaplar ve Ankaragücü'nün bugünkü durumu açıklığa kavuşmadan, birkaç gündür ortaya sunduğunuz önerilerin hiçbir anlam taşımayacağı da kendiliğinden ortaya çıkmaktadır'' görüşlerini savundu.

Muhasebecilerin ve yöneticilerin içinden çıkamadığı çok sayıda hesaplar ve borçlanmalar bulunduğunun belirtildiği açıklamada, şu ifadeler yer aldı: ''Bir tanesini örnek olarak vermek istiyorum. Ankaragücü'nde kiralık oynayan Sestak'ın sözleşmesi, 30 Mayıs 2011 tarihinde sona ermiştir. Bu dönemde davalar da sona ermiştir. 23 Haziran 2011 tarihinde Sestak'ı MKE Ankaragücü Spor Kulübü 2 milyon 150 bin Avro'ya Almanya'nın Bochum Kulübü'nden hiç ödeme yapmaksızın vadeli olarak satın alıyor. (Sporcunun yeni sözleşmesi federasyon ve kulüp kayıtlarında bulunmamaktadır). Aynı sporcu, ağustos ayında sözleşmesi tek taraflı fesih edileceği bildirilerek yazılı ve görsel basında izlendiği gibi Sayın Belediye Başkanı'nın övünerek belirttiği katkılarıyla, 400 bin Avro'ya Bursaspor'a satılıyor. Şimdi Bochum Kulübü, FIFA'ya müracaat ederek Ankaragücü Spor Kulübü'nden 2 milyon 150 bin Avro'sunu istemektedir. Sayın Gökçek, bu nasıl bir ticarettir- Böyle bir ticaret dünya yüzünde hiç görülmüş müdür- Kulübü bırakmak durumunda olduğunuz bilinmesine rağmen, böyle bir borçlandırmaya kimsenin hakkı var mıdır- Bu bahsettiğimiz örnek olanların yalnız bir tanesidir. Görülüyor ki, dibe vurdurulmuş bir Ankaragücü için reyting uğruna yeni öneriler getirmek yerine, iki yılın hesabını vermek çok daha önemli olmaktadır. Umuyorum ve diliyorum ki, hesabı vermeyenleri veya vermek istemeyenleri korumak yerine, gereğinin yapılması için ve Ankara için yardımcı olmanız daha anlam taşıyacaktır.''


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla

Sponsored Links
Okunmamış 22-04-2012, 13:03   #6 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Unhappy

A.Gücülü futbolcu hastanelik oldu

Samsunspor maçının ardından rahatsızlanan Ankaragücü'nün genç oyuncusu Orhan Evci, hastaneye kaldırıldı.
__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 14-08-2012, 09:40   #7 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

G.Birliği 7 golle şampiyon oldu!

TSYD Ankara şubesinin düzenlediği futbol turnuvasının finalinde Gençlerbirliği, Sivasspor'u 7-1 mağlup ederek birinciliği elde etti.
__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 09-10-2012, 04:36   #8 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Unhappy
Haftanın takımı: "Ankaragücü


"PTT 1. Lig'in 6. haftasında sahasında konuk ettiği Kartalspor'u 1-0 yenen Ankaragücü, kazanamadığı 21 maçın ardından 3 puanla tanıştı.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 01-12-2012, 19:50   #9 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

A.Gücü 'çizgiyi' geçemedi!

PTT 1. Lig 14. hafta karşılaşmasında Boluspor sahasında Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş'a karşı iyi bir futbol sergileyen ancak elenmekten kurtulamayan Ankaragücü ile 1-1 berabere kaldı.
__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 02-03-2013, 02:56   #10 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
New Icon22

Cavcav'dan hakem Aydınus'a tepki!

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasının ardından açıklamada bulundu.


Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile golsüz berabere kaldıkları maçın hakemi Fırat Aydınus'a tepki gösterdi.


Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında bugün oynanan karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Cavcav, UEFA Hakem Komitesi Üyesi ve MHK Danışmanı Jaap Uilenberg'in izlemeye geldiği FIFA kokartlı hakem Fırat Aydınus ile ilgili şunları söyledi:

"Uilenberg merak ediyorum bu maçta Aydınus hakkında nasıl bir değerlendirme yapacak. Aydınus'un karşılaşmada 3 net hatası var. Penaltımızı vermediği gibi bir oyuncumuzu da oyundan attı."


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 14-06-2013, 22:02   #11 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

Gençler'in Başına Metin Diyadin Geçti
Gençlerbirliği, Metin Diyadin ile bir yıllık sözleşme imzaladı.__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 25-08-2013, 04:42   #12 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

Futbolculardan A.Gücü dirilişine destek

Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden Ankaragücü'nde futbolcular ve teknik heyet, kombina kart satışlarına destek verdi.
Ekonomik kriz yaşan Spor Toto 2. Lig takımı Ankaragücü'nde teknik heyet ve futbolculardan kombine kart satışına destek geldi.
Sarı-lacivertli kulübün Tandoğan Tesisleri'ne gelen teknik heyet ve futbolcular, "diriliş" sezonunda kombine kart alarak, taraftarlara "Kombinenizi alın, Ankaragücü'ne destek olun" çağrısında bulundu.
Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner de yaptığı açıklamada, futbolculardan kombine kart satışına destek gelmesinin takdire şayan bir davranış olduğunu belirterek, "Diriliş sezonumuzda kombine kart satışlarımızla ilgili kamuoyuna mesaj vermek ve farkındalık yaratmak bizim açımızdan çok önemli. Bu anlamda, teknik heyetimizin ve futbolcularımızın tek yürek hareket etmesinden dolayı hepsini kutluyor'' ifadelerini kullandı.
Yiğiner, kombine kart satışlarının beklenenin çok daha yukarısında ilerlediğinin altını çizerek, satışların camianın desteğiyle 20 bine dayanacağına inandığını kaydetti.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 03-09-2013, 21:44   #13 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

Ankaragücü'ne transfer müjdesi!
Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, tranfer yasağının kaldırıldığını belirtti.
Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, kulübün transfer yasağının kalktığını bildirdi.

Yiğiner, yaptığı açıklamada, göreve geldiklerinde önlerindeki en büyük engellerden birinin transfer yasağı olduğunu belirterek, yaptıkları çalışmalar sonucu yasağın kalktığını ifade etti.

Yasağının kalkmasının ardından teknik direktörün görüşü doğrultusunda transfer çalışmalarına başladıklarını kaydeden Yiğiner, şöyle devam etti:

"Normalde iyi bir takımız. Fakat kadromuzu geniş ve zengin tutmak istiyoruz. Zorlu bir ligde mücadele edeceğiz. Önce PTT 1. Lig'e ardından da Süper Lig'e çıkmak için kadromuzu zenginleştirmek zorundayız. Şu andan itibaren takıma katkı sağlayacak futbolcularla görüşme halindeyiz."


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 25-09-2013, 07:51   #14 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Varsayılan Gençlerbirliği'nde kupa mesaisi !

Gençlerbirliği'nde kupa mesaisi
Başkent temsilcisi, Ziraat Türkiye Kupası'nda Sarıyer ile yapacağı maçın hazırlıklarını tamamladı
Spor Toto Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği, yarın Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Sarıyer ile deplasmanda yapacağı Ziraat Türkiye Kupası 2. tur maçının hazırlıklarını tamamladı.
Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'ndeki antrenmana ısınma koşusuyla başlayan futbolcular, 5'e 2 top kapmaca oyunun ardından çift kale maç yaptı. Antrenmana hafif sakatlıkları bulunan kaleci Ramazan ile Sedat katılmazken, Tosic, Özgür, Nizamettin ve Zec takımdan ayrı koştu.
Kırmızı-siyahlı kafile, antrenmanın ardından havayoluyla İstanbul'a gitti.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 15-10-2013, 04:15   #15 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Varsayılan

Ankaragücü Store açıldı
Spor Toto 2. Lig takımlarından Ankaragücü'nün lisanslı ürünlerinin satıldığı mağaza düzenlenen törenle açıldı.
Spor Toto 2. Lig takımlarından Ankaragücü'nün lisanslı ürünlerinin satıldığı mağaza düzenlenen törenle açıldı.
Tandoğan Tesisleri'ndeki mağazanın açılış törenine Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet, futbolcular ve voleybol takımı katıldı.
Yiğiner, açılış töreninde yaptığı konuşmada, yayın ve İddaa gelirlerinin tamamının hacze gittiğini belirterek, yeni gelir kaynakları elde etmek için çalıştıklarını söyledi.
Ankaragücü Store'da 110 çeşit ürün bulunduğunu ifade eden Yiğiner, "Büyük takım olmak istiyorsanız ambleminizi taşıyan ürünleriniz olmalı ve bunlar taraftarlar tarafından kullanılmalı. Tüm başkentlilerden mağazamıza gelerek takımlarına sahip çıkmalarını istiyoruz" dedi.
Yiğiner, kombine kart satışında 13 bini geçtiklerinin altını çizerek, "Birçok Spor Toto Süper Lig takımı bu alanda bizim gerimizde kaldı. Aynı rekoru ürün satışında da kırmamız gerekiyor. 'Zaman, Ankaragücü lisanslı ürünlerini alma ve üzerinde taşıma zamanı.' Batar denilen kulüp şampiyonluğa koşuyor. Bu işler birlik ve beraberlikle oluyor. Biz inandık, tüm Ankara da inansın" diye konuştu.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 23-12-2013, 20:53   #16 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

Ankaragücü'nden taraftara müjde, biletler 2 lira

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren Ankaragücü'nün, ilk yarının son haftasında Bandırmaspor ile sahasında oynayacağı karşılaşmanın biletleri satışa sunuldu.
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren Ankaragücü'nün, ilk yarının son haftasında Bandırmaspor ile sahasında yapacağı maçın biletleri satışa çıktı.
Sarı lacivertli yönetim, zorlu mücadelede taraftarları tribüne çekmek için Ankara 19 Mayıs Stadı'nda oynanacak maçın biletlerini 2 ile 5 lira arasında değişen fiyatlarla Ankaragücü Store'dan satışa sundu.
Ankaragücü-Bandırmaspor maçı 22 Aralık Pazar günü saat 13.30'da başlayacak.

+ Maçı Ank.gücü 2-0 aldı zaten...


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 03-02-2014, 01:36   #17 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

Ankaragücü'nden transfer açıklaması
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Ankaragücü Kulübü,transfer çalışmaları ile ilgili bir açıklama yaptı.
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Ankaragücü Kulübü, şampiyonluk yolunda ilerleyen takımlarına teknik heyetin raporu ve yönetim kurulunun kararıyla yeni oyuncuların ilave edildiğini, bazı futbolcuların gönderilip, bazılarının da kiraya verildiğini bildirdi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, futbol takımında devre arası itibarıyla bazı değişikliklere gidildiği belirtilerek, "Şampiyonluk yolunda ilerleyen takımımıza teknik heyetin raporu ve yönetim kurulunun kararı ile yeni oyuncular ilave edilirken, bazı futbolcular gönderilip, bazıları da kiraya verilmiştir" denildi.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 07-08-2014, 08:20   #18 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

Ankaragücü'nde 3. kez Yiğiner dönemi

Ankaragücü Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu'nda Mehmet Yiğiner üçüncü kez başkan seçildi.
__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 17-04-2015, 04:41   #19 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
Thumbs up

Gençlerbirliği'nde Karabük mesaisi
Gençlerbirliği, deplasmanda oynayacağı Kardemir Karabükspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.
Gençlerbirliği, Spor Toto Süper Lig'de 18 Nisan Cumartesi günü deplasmanda oynayacağı Kardemir Karabükspor maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'nde teknik direktör Mesut Bakkal yönetiminde yapılan antrenman 70 dakika saat sürdü. Kırmızı-siyahlı futbolcular idmanda koşu ve koordinasyon çalışmasının ardından çift kale maç yaptı. Antrenmana, tedavilerine devam edilen Özgür ve Guido Koçer katılmazken, Hleb ile Ahmet Çalık, bireysel performans uzmanı ve fizyoterapist eşliğinde takımdan ayrı çalıştı.

Kırmızı-siyahlı ekip, yarın sabah saat 09.00'da karayoluyla Karabük'e hareket edecek ve son çalışmasını bu kentte yaparak, maçın hazılıklarını tamamlayacak.

Başkent temsilcisinde Bursaspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında kırmızı kart gören Sedat Bayrak ve Uğur Çiftçi, Kardemir Karabükspor'a karşı forma giyemeyecek.

Kardemir Karabükspor ile Gençlerbirliği arasında Necmettin Şeyoğlu Stadı'nda saat 16.00'da başlayacak karşılaşmayı, hakem Cüneyt Çakır ile yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun yönetecek.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 16-11-2016, 17:09   #20 (permalink)
Administrator
 
Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009
Yaş: 49
Mesaj: 23,620
New Icon6

Ankaragücü’nde hasar büyükSarı-lacivertliler, 4-3’lük yenilgi sonrası liderliği kaptırırken, 6 maçlık galibiyet serisi son buldu. Takım bu sezon ilk kez bir maçta kalesinde 4 gol birden gördü.

İkinci Futbol Ligi Kırmızı Grubun şampiyonluktaki favori takımı Ankaragücü, hafta içinde ele geçirdiği liderlik koltuğunu, hafta sonunda kaptırırken, Erman Kılıç’ın son dakikada gelen golü ile 4-3 kaybedilen Menemen Belediye maçı, camiada moralleri bozdu. 11. hafta maçında 1461 Trabzon karşısında 6-2 gibi tarihi bir skor elde eden sarı-lacivertliler, Menemen Belediye yenilgisi sonrası liderliği, yeniden Gümüşhanespor’a verirken, bu kez rakibinin 3 puan gerisine düştü. Başkent ekibi 27 puanda kalırken, Menemen Belediye aldığı bu galibiyetin ardından, sarı-lacivertliler ile arasındaki puan farkını 5’e indirdi.


__________________Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...


[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2 Şuan Saat 10:52.


Powered by vBulletin® Version 3.7.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 PL2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388