Doruksat Uyduforum width=  

Geri Git   Doruksat Uyduforum >
--=DİNİ VE SOSYAL HAYAT - MUHABBET - İŞ HAYATI=--
> Muhabbet Harici Ciddi Düzeyli Konular > Güncel Olaylar
Albümler Kayıt SSS Üye Listesi Ajanda Konuları Okundu İşaretle

PROGRAM ARŞİVİ BÖLÜMÜMÜZDE YAYINLANAN PROGRAMLARIN TÜMÜ TANITIM AMAÇLI OLUP FREEWARE YADA PROGRAM SAHİPLERİNİN İNTERNET ÜZERİNDEN YAYINLADIĞI DEMOLARIDIR. BU NEDENLE FORUMUMUZDA SERİAL CRACK VS YASAKTIR. FULL KULLANMAK İSTİYORSANIZ LÜTFEN SATIN ALINIZ !!!

ÖNEMLİ = TÜRKİYE DE BULUNAN ŞİFRELİ DİGİTAL YAYINLARIN İLLEGAL İZLENMESİNE YÖNELİK MESAJ YAZMAK DOSYA YAYINLAMAK VEYA ŞİFRE VERMEK YASAKTIR. AKSİNİ YAPAN ÜYELERİMİZ UYARILACAK VE MESAJI SİLİNECEKTİR !!!Yanıtla
LinkBack Konu Araçları Mod Seç
Okunmamış 03-03-2006, 00:51   #1 (permalink)
Çalışkan Üye
 
arif@ceylan kullanıcısının avatarı
Giriş: 25 Jan 2005
Yaş: 71
Mesaj: 1,040
Akbank yalanı !!!

:kizgin: Türk insanını bu kadar aptal, bu kadar saf gören iğrenç zihniyetin iğrenç bir aldatmacasını lütfen dikkatle okuyun.

Akbank Cep Kredi Yalanı 1 :
Akbank'ın "bir Amerikalı, bir Japon ve bir Türk" içerikli ve bol esprili kredi reklamı ve "biz bulduk" kampanyasının nasıl bir aldatmaca olduğunu biliyor musunuz? Bilgi çağında yaşadığımızı hissettiren ve "en sonunda teknoloji de bize ulaştı" diye düşündüğünüz bu reklamı izledikten sonra bir ihtiyacınız varsa cep telefonundan yaklaşık 7-8 dk gibi bir süre boyunca istenen bilgileri dijital hattan yanıtlıyorsunuz. Sonrasında 10 dk içinde bir cevap geliyor. Mesajda "kredi başvurunuz onaylanmıştır. En yakın akbank Şubesi'ne gidin ve paranızı alın" yazıyor. akbank Şubesi'ne gidiyorsunuz. Bir buçuk saat sıra bekledikten sonra sayfalarca uzunlukta olan bir kredi formu dolduruyorsunuz. Yanlış anlamayın. Bu bizim bildiğimiz standart kredi formu. Sonra bankaya istenilen tüm belgeleri tek tek veriyorsunuz. Kredi başvurusu yapmış oluyorsunuz. Banka görevlileri size "Şube bilgileri araştıracak ve kredi başvurunuz kabul edilirse size geri dönecek. " diyor. Yani bu sistemin standart kredi başvuru işleminden hiçbir farkı yok. Bilakis kendi banka şubenizden çok daha az zaman içerisinde ve çok daha az enerji harcayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İnsanları aptal yerine koyan bu reklam kampanyası sadece insanları akbank şubelerine getirmek için bir uygulama ve son derece de sinir bozucu. Bu arada şubede yetkililere "Neden bu kadar burada bekliyorum. Reklamları neden yayınlıyorsunuz? İnsanları neden kandırıyorsunuz? " diye sorduğunuzda tabii ki cevap alamıyorsunuz. Benden herkese uyarı. Kendi bankanız ile işlemlerinizi halledin. Bu işkenceye bol bütçeli uydurma reklam kampanyasına kanarak maruz kalmayın. akbank'a yakışmıyor. Sonunda SA eklentisi olan bir şirkette böyle bir uygulamanın gerçekleşmesine inanmak zor geliyor. Ama burası Türkiye klişesi yine devreye giriyor. Demek ki herşey mümkün. Gerçekten de Amerikalı cep telefonunu buluyor, Japon da bunu geliştiriyor. Türk de cep telefonunu insanları aptal yerine koymak için kullanıyor. Reklamın gerçek olan tek kısmı "Biz bulduk." kısmı. İnsanları böylesine bir uygulama ile aptal yerine koymayı yine biz bulduk.

Akbank Cep Kredi Yalanı 2 :
Geçenlerde akbank reklamındaki gibi cep telefonundan akbank’ı aradım. Bilgilerimi girdim kredi istedim. Cep telefonuma onay geldi. Aynen şöyle diyor ‘başvurunuz onaylandı dilediğiniz akbank şubesine kimliğiniz ile giderek kredinizi kullanabilirsiniz’. Herhalde kelimeler kendisini anlatıyor. Ancak bankaya gidince reklamların ve cep telefonuna gelen mesajın bir anlamı olmadığı ortaya çıkıyor. Çünkü ortada kredi yok. Sanki o cep telefonu mesajı da yok. Normal bir kredi başvurusu yapıyorsunuz ve krediniz normal kanallardan geçip üç vakte kadar geliyor. Yani hiç cep telefonuyla uğraşmayın boşuna masraf ediyorsunuz.

Akbank Cep Kredi Yalanı 3
Son günlerde oldukça popüler olarak reklâm yaptıkları cep kredi uygulamaları. Kredinizle ilgili müracaat aşaması çok güzel. Telefonda tüm bilgiler alınıyor sonra size telefonla onaylandı bilgisi geliyor. Buraya kadar çok güzel uğraşmadığınız için çok seviniyorsunuz. Hepimiz çalışan insanlarız. Mesai saatleri içerisinde izin alabilmek zor oluyor çoğu zaman. O yüzden kolay bir uygulama olduğunu düşündüğüm için bende müracaatta bulundum. Telefonla arandım krediniz onaylandı en yakın akbank şubesine kimliğinizle beraber müracaat edebilirsiniz deniliyordu. Ben de izin alarak şubeye gittim. Gebze şubesindeki hanım sistemden bakmaya bile tenezzül etmeden nerede çalıştığımı sorarak maaş bordrosu getirmem gerektiğini söyledi. Mesajlarında kimliğimle müracaatımın yeterli olacağını belirttim. Kabul edilmeyeceğini, müdüre onaya gitmesi gerekiyormuş evrakların. Şimdi soruyorum? Bu cep kredi neyin nesi o zaman? Ben zaten evraklarımla şubeye başvurabilirdim. Neden telefonda onaylandı deniliyor? Genel Müdürlük onaylıyor da son onayı Şube Müdürüne mi bırakıyor? Bu nasıl bir işleyiş anlayamadım ve Şube yetkilisinin tavrı müşteriye yaklaşımı oldukça negatif.

Akbank Cep Kredi Yalanı 4:
Büyük bir kampanya ile duyurulan akbank alo kredi uygulamasını herkes duymuştur. Cep telefonu ile kredi müracaatınızı yapıyorsunuz tabi reklamda söylendiği gibi sadece TC kimlik numarası değil daha bir çok bilgi tuşluyor ve söylüyorsunuz. Kısa bir süre sonra size yanıt veriliyor, sonuç olumsuz ise sorun yok, olumlu olursa, istediğiniz bir bankaya gidiyor, çok kolay bir şekilde kredinizi alıyorsunuz. Reklâmda ve akbank’ın tekrar aradığında söylenen bilgi bu. '' Şu tarihe kadar kimlik belgeniz ve TC kimlik numaranızla istediğiniz akbank şubesinden kredinizi alabilirsiniz''diye sesli bir mesaj alıyorsunuz. Ama ben akbank 4442525 numaralı telefon bankacılığını aradım ve hazırlıklı olmak için ne tür belgeler hazırlamam gerektiğini öğrenmek istedim. Bana telefonda müşteri temsilcisinin verdiği cevap aynen şu ''hangi belge ve kefil istenip istenmediği şube insiyatifinde efendim, onlar size söylerler''. Peki, biz neden cep telefonundan müracaat ettik ve bu müracaatları kim değerlendirdi ve bize eksik ve yanıltıcı bilgi ulaşmasını isteyen kim? Herhalde sadece TC kimlik numaralarımızı öğrenmek için yapmadılar bütün bunları. İsteselerdi seve seve TC kimlik numaramızı söylerdik. Yarın akbank’a gideceğim ve bir sürü evrak ve hatta kefil istenecek benden. Büyük bir ihtimalle bütün bu istekleri yerine getirirken bıkacağım, yorulacağım, sinirleneceğim ve vazgeçeceğim. Aynen konut kredisi çekmek istediğimde, benden 2 ayrı kurum tarafından düzenlenmiş ikametgâh belgesi istedikleri ve bu yetmezmiş gibi ev alacağım mahalleyi de söyledikleri gibi. akbank şubesinden bana mahalle ismi verilerek '' şu mahalleden alsaydınız olur '' dedikleri gibi. Herhalde banka çalışanlarından birisi evini satmaya çalışıyordu! Bence bu reklâm yanıltıcı ve eksik.

Kaynak: Yukarıdaki bütün şikayetler [Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ] adlı internet sitesinde araştırılıp buraya konulmuştur. Dileyen okuyucumuz bahsi geçen sitede sol taraftaki “ŞİKAYET ARA” bölümüne Akbank yazarak ilgili şikayetlere ve daha fazlasına ulaşabilir .


__________________
Söz kalpten çıkarsa kalbe kadar gider, dilden çıkarsa kulağı aşamaz. ARAP ATASOZU
arif@ceylan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
 

Okunmamış 03-03-2006, 16:35   #2 (permalink)
Emektar Üye
 
ayhanerguder kullanıcısının avatarı
Giriş: 20 Feb 2005
Mesaj: 1,539
Varsayılan

Sağol abi bunların tüm kirli çamaşırlarını ortaya dökmek lazım.


ayhanerguder Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 03-03-2006, 20:07   #3 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Varsayılan

Abi güzel bir konuyu gündeme taşımışsın.Emeğine sağlık.Gerçektende Bankalar son zamanlarda artık iyice çığrından çıktı.Rekabet,hizmeti kaliteyi dahada düşürdü bence.Eski ünlü Bankerlerle aralarında bir fark kalmadı.Yalan dolan hepsi birarada valla.

Allah,sonumuzu hayır getire.


__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-03-2006, 01:23   #4 (permalink)
Seni Hiç Bir Zaman Unutmuyacağız
 
ogoz(KALBİMİZDESİN) kullanıcısının avatarı
Giriş: 05 Sep 2005
Konum: istanbul
Yaş: 59
Mesaj: 5,762
Varsayılan

Alıntı:
stelyo tafarından gönderildi
Abi güzel bir konuyu gündeme taşımışsın.Emeğine sağlık.Gerçektende Bankalar son zamanlarda artık iyice çığrından çıktı.Rekabet,hizmeti kaliteyi dahada düşürdü bence.Eski ünlü Bankerlerle aralarında bir fark kalmadı.Yalan dolan hepsi birarada valla.

Allah,sonumuzu hayır getire.
Serkana bu konuda sonuna kadar katılıyorum.Bunlar okadar para topladılarki satmak için neler yapıyorlar neler...:msn_confused:


__________________

DORUKSAT TEAM..
bizi izlemeye ve dinlemeye devam edin...
ogoz(KALBİMİZDESİN) Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-03-2006, 19:27   #5 (permalink)
OGOZ UN BİZE EMANETİ
 
sentello kullanıcısının avatarı
Giriş: 01 Jan 2006
Konum: istanbul
Mesaj: 369
Varsayılan

çok kötü yaw


sentello Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla

Sponsored Links
Okunmamış 04-03-2006, 20:48   #6 (permalink)
Üye
 
sevitetri kullanıcısının avatarı
Giriş: 08 Feb 2006
Yaş: 44
Mesaj: 40
Varsayılan aptalca bir reklam

senaryoyu kim yazdıysa helal olsun banka onay kurulunada böyle bir olay zaten birtek bizde olur arkadaşlar dikkat ederseniz diğer iki ülkeden olanlar ne yapıyor ? bir teknoloji geliştirmişler ve onu bir şekilde dünyaya pazarlıyorlar ülkelerine gelir getiriyorlar heleki özenti ve gösteriş meraklısı biz turkler için bitirim . peki bizim banka ne yapıyor ! üretmek değilde TÜKETMEK git senin olmayan karşılığını nasıl ödeyeceğini garantileyemeden para çek varmı böyle bir teknoloji yarışı aptalca bir reklam


sevitetri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 04-03-2006, 21:14   #7 (permalink)
Çalışkan Üye
 
arif@ceylan kullanıcısının avatarı
Giriş: 25 Jan 2005
Yaş: 71
Mesaj: 1,040
Varsayılan

Bir zamanlar (yaşı benim gibi olanlar:msn_embarrassed: veya bana yakın olanlar)Türk insanının para harcama yönünden ne kadar kanaatkâr ve idareli olduğunu gayet iyi hatırlar.Giydiğimiz ayakkabıya tam veya yarım pençe(tamirat)yaptırmadan o ayakkabı atılmaz veya bir kenara konmazdı.Ya bugün???:msn_confused:


__________________
Söz kalpten çıkarsa kalbe kadar gider, dilden çıkarsa kulağı aşamaz. ARAP ATASOZU
arif@ceylan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 06-03-2006, 01:20   #8 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Varsayılan

Alıntı:
arif@ceylan tafarından gönderildi
Bir zamanlar (yaşı benim gibi olanlar:msn_embarrassed: veya bana yakın olanlar)Türk insanının para harcama yönünden ne kadar kanaatkâr ve idareli olduğunu gayet iyi hatırlar.Giydiğimiz ayakkabıya tam veya yarım pençe(tamirat)yaptırmadan o ayakkabı atılmaz veya bir kenara konmazdı.Ya bugün???:msn_confused:
Abi nerde o günler şimdi.Millet sağlam bluejeanları yırtıyor şimdi neymiş modaymış.Tam anlamıyla tüketim toplumu olduk.Bu anlayış devam ettiği sürecede her açıdan sömürülmeye devam.Allah sonumuzu hayır etsin.Tabiki bu bilinçli bir politika.Eski sömürgelerden ne farkımız var.Şimdide sömürülüyoruz medeniyet,Avrupalılaşmak kisvesi altında.Yanlışmı düşünüyorum dostlar...


__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 06-03-2006, 11:00   #9 (permalink)
Katılımcı Üye
 
safirkan kullanıcısının avatarı
Giriş: 18 Feb 2005
Konum: Mersin
Yaş: 57
Mesaj: 283
Alıntı:
stelyo tafarından gönderildi
Abi nerde o günler şimdi.Millet sağlam bluejeanları yırtıyor şimdi neymiş modaymış.Tam anlamıyla tüketim toplumu olduk.Bu anlayış devam ettiği sürecede her açıdan sömürülmeye devam.Allah sonumuzu hayır etsin.Tabiki bu bilinçli bir politika.Eski sömürgelerden ne farkımız var.Şimdide sömürülüyoruz medeniyet,Avrupalılaşmak kisvesi altında.Yanlışmı düşünüyorum dostlar...
Haklısınız...ben de aynı görüşteyim..teşekkürler


safirkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 09-03-2006, 13:20   #10 (permalink)
Emektar Üye
 
GÜNEŞ kullanıcısının avatarı
Giriş: 03 Mar 2005
Yaş: 38
Mesaj: 2,743
Varsayılan

Akbank ta çalışan bir arkadaşımda söylemişti bu tarz bir şey. Dedi ki normalde tüm bankalarda zaten olan bir şeyi süsleyip püsleyip yeni gibi reklamlarla da destekleyerek önümüze koyuyorlar iyide zaten bu yıllardır var gibisinden genel olarak bir söz sarfetti. Tabi bu sadece Akbank için değil tüm bankalar için geçerli
Hey benim garip ülkem bakalım daha nelerle karşılaşacağız


GÜNEŞ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2 Şuan Saat 20:00.


Powered by vBulletin® Version 3.7.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 PL2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388