Doruksat Uyduforum width=  

Geri Git   Doruksat Uyduforum >
--=DİNİ VE SOSYAL HAYAT - MUHABBET - İŞ HAYATI=--
> Muhabbet Harici Ciddi Düzeyli Konular > Güncel Olaylar
Albümler Kayıt SSS Üye Listesi Ajanda Konuları Okundu İşaretle

PROGRAM ARŞİVİ BÖLÜMÜMÜZDE YAYINLANAN PROGRAMLARIN TÜMÜ TANITIM AMAÇLI OLUP FREEWARE YADA PROGRAM SAHİPLERİNİN İNTERNET ÜZERİNDEN YAYINLADIĞI DEMOLARIDIR. BU NEDENLE FORUMUMUZDA SERİAL CRACK VS YASAKTIR. FULL KULLANMAK İSTİYORSANIZ LÜTFEN SATIN ALINIZ !!!

ÖNEMLİ = TÜRKİYE DE BULUNAN ŞİFRELİ DİGİTAL YAYINLARIN İLLEGAL İZLENMESİNE YÖNELİK MESAJ YAZMAK DOSYA YAYINLAMAK VEYA ŞİFRE VERMEK YASAKTIR. AKSİNİ YAPAN ÜYELERİMİZ UYARILACAK VE MESAJI SİLİNECEKTİR !!!Yanıtla
LinkBack Konu Araçları Mod Seç
Okunmamış 17-12-2005, 18:48   #1 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Angry Bu görüntüler akıl sağlığına zararlı

İslamiyet'e, Kuran'a ve Kabe'ye Allah'a yönelik hakaretlerin pazarlandığını haber7'den öğrenen yazar Halime Gürbüz, daha da korkunç bir gerçekle karşılaştı.Microteam ekibinin ortaya çıkardığı ve habervakti.com sitesinde yayınlandığı bir haberi, haber7 sayfalarından kamuoyuna duyurup, duyurmama konusunda, ekip olarak hayli uzun bir tartışma gerçekleştirdik. Değil bir Müslümanın, aklı başında bir insanın bile görmeye tahammül edemeyeceği bu görüntüleri, sırf bir kaç bin 'tık' daha fazla alabilmek için haberleştirmenin bir mantığı yoktu.

Şayet bu insanlık dışı tasarımlar bir şekilde pazarlanıyor olmasaydı, haber7, olayı, insanlık ahlakından yoksun bir kaç kişinin ya da bir gurubun hezeyanı olarak görmezden gelmeyi tercih edecekti. Zaten daha önce bu tarzda yapılan pek çok haberi görmemeyi tercih ederek, çirkinliği yaymanın bir aracı olmayacağımızı gözler önüne sermiştik.

Ama "Allah'tan başka taptıklarına da sövmeyin" emri veren bir dine yönelik insanlık dışı hakaretlerin bir pazar oluşturması, birilerinin bundan para kazanıyor, daha da vahimi birilerinin bu ticareti meşru kabul ediyor olması görmezden gelinecek bir durum değildi. Bu ahlaksız pazarı görmezden gelmek, o pazarın kulaktan kulağa büyümesini sağlayanlardan başkasının işine yaramazdı. Birileri bunu gün yüzüne çıkartıp, bu kirli tezgahı kapatmalıydı. Çünkü İnsan hakları Beyannamesine bile ters olan bu ticareti meşru görecek hiç bir yasa daha dünyada kanunlanlaşmaya cesaret edememişti. Ama yasalara rağmen bu pazarın açık olması aslında çok şey ifade ediyordu.

Haberi nasıl bir üslupla vereceğimizi hiç tartışmadık. Çünkü haber7 muhatabı kim olursa olsun hakaret içeren, aşağılayan bir üslup zaten kullanamazdı.Hele de böylesi insanlık dışı bir tavır sergileyenleri muhatap alıp, onların seviyesine inmek gibi düşünce kapımızdan bile geçemezdi.

Ama haberi duyurmak için bir başlık gerekiyordu.Ve biz bu habere bir başlık yazmak yerine, başlık koymamayı tercih ettik.

Haberimizden sonra pek çok telefon görüşmesi gerçekleştirdik, pek çok mail aldık Aynı gün arayanlar arasında Türkiye gazetesi yazarı sayın Halime Gürbüz de vardı. Bayan Gürbüz, görüntülerden dehşete düşüp, bu çirkinliğe tahammül edemeyenler arasındaydı ve çok duygulandığını ve kendisinin bu konunun üzerine gideceğini söyledi.

Sayın Gürbüz gerçekten de olaya seyirci kalmak yerine, bu çirkinliği bitirmek adına bir dizi girişimde bulundu. Ve bugünkü köşesinde bu çabaları sırasında yaşadıklarını yansıttı. Ve o da başlık olarak sözün tükendiği yeri tercih etti. Çünkü bir insanın hele de bir Müslümanın böyle bir tavrı tanımlayabileceği, bu davranışa edebileceği tek bir söz dahi olması söz konusu değil...

İşte Halime Gürbüz'ün ulaştığı korkunç gerçek. Ve hâlâ "Bu da bir ticaret, size ne" diyenlerin suskunluğunu bozacak ibretlik bir yazı:

***

Sözün tükendiği yer..

Günlerden bir gün, Redhouse Büyük Sözlük’ü (İngilizce-Türkçe) karıştırırken alfabemizin 23’üncü harfi civarında gerilmiştim. Güzide ‘Ş’ harfimizin sayfasında ikinci kelime Şaban, anlam karşılığında yazan ise; Stupid (aptal) idi... İçimde kaldı o zamandan beri. Yumuşak bir giriş olsun diye var bu paragraf...

Gereken; değerlere karşı hassasiyet ve farklı inançlara saygı ancak yazık ki ne yazık bu değilmiş herkesin harcı... Edep kaidelerine uyulduğu sürece herkes fikrini ifadede serbest olmakla birlikte kutsal olan hiçbir kavramın dalga geçilecek tarafı yoktur. Maalesef kimi sosyal aktörler, bunu marifet saymakta hatta işi küfüre kadar vardırmakta. Hareketin tarzı kişinin kalitesini ortaya koyar. Fiili işleyene göre zaten küfür ettiği değer, onun için değerli değil. Amaç sadece ‘değer’ sahibine saldırıyla ego açığını tıkama çabası..

“Hindu’nun bile gözü önünde ekmek arası kutsal inek yerim ben” diye uyanan gözüpeklere, “Ya varsa?!” korkusuyla Allah’ı her fırsatta inkar edenlere, korsan kutsal kitaplara, kendini ilah ilan edenlere, sentetik elçilere aşinayız. Ne var ki, bu seferki haddini çok aşmış... Bir haber sitesinde yer alan haber ve resimler resmen insanlık dışı! ‘Cafepress’, merkez ofisi California’da bulunan ve baskılı hediyelik eşya satışı yapan online bir site. Ve bu sitede İslam’ın değerlerine hakaret dolu dizaynlar tişört, kupa, çanta, kartpostal gibi bir yığın ürüne uygulanmış halde satışta. “Üzerine tuvaletinizi yapınız” sloganıyla birlikte pisuara yerleştirilmiş bir Mushâf-ı şerîf dizaynı mevcut rezaletin sadece bir örneği... ([Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ])

Gönderdiğim maile cevap gelmeyince telefon açtım. Müşteri ilişkileri departmanından çok saygıdeğer bayan Ashley sağ olsun yardımcı oldu. İslamiyet’e, Kur’an’a, Kâbe’ye, Allah’a bu denli pervasızca hakaret ticaretinin hangi ticari veyahut insani etiğe uygun olduğunu sordum. Mahalle delisi direksiyonuyla varil başına bir centlik petrol zammı protesto ediyormuş muamelesi gördüm. “Sizin değerleriniz ‘designer’ımıza göre kutsal olmayabilir” dedi. Acaba kaç kişi bu designer’ın annesini kutsal bulacaktı kestiremedim. Uzun bekleyişin ardından beni aktaracağı bir yetkili bulamayan Ashley, “ 2.5 milyon mağazamız var, dizaynı tasarlayanı bilemem. Rahatsızlık duyuyorsanız telefon açmak yerine tekrar mail atınız” cümlesiyle beni uğurladı.
‘Tırnağın varsa kaşın’ derdi nenem. Kullanılabilir durumda mı bilemem ama dizayn tasarımcısının mail adresi; “[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ] ve mailto:[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]” Bu şahıs profilden bakınca kendini kahramana benzetmiş, ki burada bir bağlaç olarak küfür kullanmak vardı ama biz devam edelim, Don Quijote’un yel değirmeni savaşı romantizmini yaşama hevesine kapılmış belli... Çeşitli internet sitelerinde İsrail ve anti İslam propagandası saçan, karşıtı olduğu insanların yaşam hakkını bir fıkranın en komik cümlesiymişcesine algılayan makaleleriyle de hayat buluyor.
En fenası... Araştırırken rastladığım bir adres. Depozitosuz olduğunu bile bile ruhunu şeytana satmış ve dahi tüketici memnuniyetini hiçe saymış bir karbon bazlı molekül yığını, pisuara konan Mushâf-ı şerîf dizaynını uygulamaya koymuş ve bunu kameraya kaydedip yayınlama edepsizliğini de göstermiş!.. Seyretmemek serbest... ([Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ])

Sözün tükendiği yer işte tam burası!..

ALINTIDIR...
__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
 

Okunmamış 17-12-2005, 23:50   #2 (permalink)
Seni Hiç Bir Zaman Unutmuyacağız
 
ogoz(KALBİMİZDESİN) kullanıcısının avatarı
Giriş: 05 Sep 2005
Konum: istanbul
Yaş: 59
Mesaj: 5,762
Varsayılan

Ya bu nasıl resim , nasıl yazı, İngilizce bilmeyen arkadaşlar vardır..Resimdeki olayı yapan şerefsizler diyeceğim , çok kızdım, ve ona olan idrarını dök demişler. İnsanlar hangi dini görüşte olursa olsun, kutsal kitapı bu tip yerlerde resmedebilirler mi ? Bu yazı ile özdeşleştirebilirler mi ? Ayıp ve günah ya,


__________________

DORUKSAT TEAM..
bizi izlemeye ve dinlemeye devam edin...
ogoz(KALBİMİZDESİN) Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 18-01-2006, 23:02   #3 (permalink)
Üye
 
wolf43 kullanıcısının avatarı
Giriş: 15 Jan 2006
Yaş: 48
Mesaj: 49
Varsayılan

Alıntı:
ogoz tafarından gönderildi
Ya bu nasıl resim , nasıl yazı, İngilizce bilmeyen arkadaşlar vardır..Resimdeki olayı yapan şerefsizler diyeceğim , çok kızdım, ve ona olan idrarını dök demişler. İnsanlar hangi dini görüşte olursa olsun, kutsal kitapı bu tip yerlerde resmedebilirler mi ? Bu yazı ile özdeşleştirebilirler mi ? Ayıp ve günah ya,
ogoz sana katılıyorum ve ALLAH cezasını versın dıyorum ALLAH büyüktür elbet bunlar karşılıksız kalmaz :1-36: :1-36:


__________________
wolf43 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 19-01-2006, 11:54   #4 (permalink)
Seni Hiç Bir Zaman Unutmuyacağız
 
ogoz(KALBİMİZDESİN) kullanıcısının avatarı
Giriş: 05 Sep 2005
Konum: istanbul
Yaş: 59
Mesaj: 5,762
Varsayılan

Alıntı:
wolf43 tafarından gönderildi
ogoz sana katılıyorum ve ALLAH cezasını versın dıyorum ALLAH büyüktür elbet bunlar karşılıksız kalmaz :1-36: :1-36:
Kalmaz tabi wolf43 arkadaşım, kalmasında inşallah..:


__________________

DORUKSAT TEAM..
bizi izlemeye ve dinlemeye devam edin...
ogoz(KALBİMİZDESİN) Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla


Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2 Şuan Saat 19:58.


Powered by vBulletin® Version 3.7.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 PL2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388