Doruksat Uyduforum width=  

Geri Git   Doruksat Uyduforum >
--=DORUKSAT FORUM GENEL BÖLÜMÜ=--
> Turizm - Doğa - Gezi - Mekanlar (Gezelim Görelim)
Albümler Kayıt SSS Üye Listesi Ajanda Konuları Okundu İşaretle

PROGRAM ARŞİVİ BÖLÜMÜMÜZDE YAYINLANAN PROGRAMLARIN TÜMÜ TANITIM AMAÇLI OLUP FREEWARE YADA PROGRAM SAHİPLERİNİN İNTERNET ÜZERİNDEN YAYINLADIĞI DEMOLARIDIR. BU NEDENLE FORUMUMUZDA SERİAL CRACK VS YASAKTIR. FULL KULLANMAK İSTİYORSANIZ LÜTFEN SATIN ALINIZ !!!

ÖNEMLİ = TÜRKİYE DE BULUNAN ŞİFRELİ DİGİTAL YAYINLARIN İLLEGAL İZLENMESİNE YÖNELİK MESAJ YAZMAK DOSYA YAYINLAMAK VEYA ŞİFRE VERMEK YASAKTIR. AKSİNİ YAPAN ÜYELERİMİZ UYARILACAK VE MESAJI SİLİNECEKTİR !!!Yanıtla
LinkBack Konu Araçları Mod Seç
Okunmamış 13-03-2006, 23:38   #1 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Dilek Yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı

Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı 27.675 hektarlık bir alana sahiptir. Bu alanın 10.985 hektarı 1966 yılında Milli Park ilan edilen Dilek Yarımadası’na aittir. Yarımadanın güneyine bitişik Büyük Menderes Deltası 1994 yılında Milli Park’a eklenmiş olup; 16.690 hektar büyüklüğündedir.

Samsun Dağı’nın Ege Denizi’ne doğru uzantısıyla şekillenen, 20km uzunluğunda ve ortalama 6km genişliğinde olan Dilek Yarımadası’nın jeolojik yapısı, Paleozoik şiştler, Mezozoik kalkerler ve mermerler ile Neojen tortul kütlelerden meydana gelmiştir. Yarımada kumlu, killi, yatık ve yüksek kıyı şekillerini içeren plajlarıyla ilgi çekici kıyı özelliklerine sahiptir. Morfolojik yapısı içinde bir çok tepe, vadi, kanyon ve koylar bulunmaktadır. Ortalama 650m yüksekliğe sahip yarımadanın en yüksek yeri Dilek Tepe ( Mykale ) 1237m’dir ve yarımada adını bu tepeden alır.

Gerek Dilek Yarımadası’nın gerekse B. Menderes Deltası’nın barındırdığı farklı ve çeşitli fiziksel özellikler bitki örtüsünün de kısa mesafeler içerisinde farklı ve çeşitli olmasına yol açmaktadır. Milli Park florasında 95 familyaya ait; tür, alttür ve varyete düzeyinde 804 adet bitki belirlenmiştir. Bu bitkilerden 6 adedi Dünya’ da sadece burada görülen (endemik) türlerdir. Bunlarla birlikte Türkiye için endemik olan 31 adet bitki türü vardır. Akdeniz Maki Florası’nın hemen hemen bütün bitki türlerinin en canlı ve sağlıklı örnekleri yer almaktadır. Dilek Yarımadası, Kuzey Anadolu ormanlık yörelerine özgü Anadolu Kestanesi (Castanea sativa)’nin en güneye indiği, Adaçayı’nın Ege Bölgesi’nde görülebildiği, ülkemizde birkaç yerde bulunan Kartopu (Viburnum tinus)’nun, Finike Ardıcı(Juniperus phoenicia)’nın, Melez Pırnal Meşesi (Quercus ilex & coccifera )’nin ve Dallı Servi (Cupressus sempervirens var. Horizontalis)’nin küçük orman toplulukları meydana getirerek yetiştiği tek yerdir. Başka deyişle, Milli Park, Akdeniz’den Karadeniz’e kadar tüm Anadolu’da varolan bitki türlerinin doğal olarak bir arada görüldüğü biricik doğa müzesi olma özelliğini taşımaktadır. Bu benzersiz çeşitlilik nedeniyle Dilek Yarımadası, Avrupa Konseyi tarafından Avrupa Biogenetik Rezervleri Şeması’nda ‘Flora Biogenetik Rezerv Alanı’ kabul edilmiştir.

Tarihte bilinen ilk koruma önlemi M.Ö. 252 yılında Hint Kralı Asox'un balıkların, hayvanların ve ormanların korunması için çıkardığı fermandır.


__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
 

Okunmamış 13-03-2006, 23:41   #2 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Varsayılan

Avrupa'da 1858 'de Bohemia prensi, ormanlarından 2000ha. bakir orman alanını park ilan etmiştir. ABD'de 1864 yılında Yosemite Ormanları, sekoya ağaçlarını korumak amacıyla Kaliforniya Hükümeti tarafından devlet parkı olarak ayrılarak dünyaya ilk örnek olmuştur (Bayer, 1967).

Dünyada alansal korumanın temeli milli parklar sayılabilir. Doğal güzelliğin korunması için halkın teklifiyle ilk olarak Amerika'da 1872 yılında Yellowstone Milli Parkı ilan edilmiştir. Milli park fikri buradan dünyaya yayılmaya başlamış, 1879'da Avusturalya'da Royal, 1885'de Kanada'da Banff, 1897'de Yeni Zelanda'da Tongariro ve 1898'de Meksika'da El Chico Milli Parkları kurulmuştur. Avrupa'da ilk milli parka bilimsel amaçla 1909 yılında İsveç sahip olmuştur. Yellowstone Milli Parkını gezen Belçika Kralı Alberts 1925 yılında Belçika Kongosu'nda (Zaire, Virunga Milli Parkı) Afrika'nın ilk milli parkı olan Kral Alberts Milli Parkı'nı ilan etmiştir (Yücel, 1995).

Milli park düşüncesi 1933 yılında-Londra'da Afrika'nın flora ve faunasının korunması kongresinde alınan kararla kabul görmüş ve milli park; "Flora ve fauna koruması yanında, kamunun yararlanması, dinlenmesi, eğlenmesi yönünden estetik, jeolojik, prehistorik, arkeolojik ve bilimsel değer taşıyan doğal varlıkların korunması için ayrılan alandır" şeklinde tanımlanmıştır. 1958'de Atina'da Dünya Koruma Birliği'nin ilk toplantısında, Uluslar arası Milli Parklar komitesi kurulması kararı alınmış ve bu komite çalışması sonucu 1962' de ABD / Seattle' da "I. Milli Parklar Kongresi" yapılmıştır (Ekim, 1996).
19. yüzyıl başlarında çeşitli ülkelerde halkın doğa varlıklarını ve onun güzelliklerini koruma ve halkın yararına sunma istekleri doğayı koruma ve milli park olgusunu ortaya çıkarmıştır. Doğa koruma ve milli park kavramı ülkelere göre farklı yorumlar bulmuştur. Milli park, Norveç'e göre; içinde insan ve yerleşim alanı bulunmayan, günlerce gezilebilen, sessiz bir doğa arazisidir. İsveç'e göre; yalnızlık içinde, dinlenme olanağı veren, sınırsız ormanlardır. Almanya’ya göre; milyonlarca insanın ziyaret ettiği, dinlenme ve eğlenme olanağı bol doğa ve kültür arazileridir. Eski Sovyetler Birliği'ne göre; bilimsel çalışma amacıyla kurulmuş kültür arazisidir ve turizme kapalıdır. Tanımlardan anlaşıldığı gibi her ulusun kendi doğal ve sosyal yapısını uygun olarak belirledikleri milli park kavramı ve kamuya yarama nitelikleri farklıdır. Fakat ana düşünce doğal varlıkların korunması ve kamu yararına geliştirilmesi ilkelerine dayanmaktadır (Tanrıverdi, 1987).


__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 13-03-2006, 23:43   #3 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Varsayılan

Yarımadanın hemen güneyinde bulunan Büyük Menderes Deltası’nın en önemli su kaynağı, 584 km. uzunluğundaki Büyük Menderes Nehri’dir. Delta, morfolojik gelişimin hızlı olduğu ağız kısmında, bu gelişim sürecinin ürünü olan bir çok lagün ile tuzcul bataklıklar ve çamur düzlüklerini kapsayan taşkın özelliğinde sulak alandır. Bu alan içerdiği biyolojik çeşitlilikten, nesli tükenmek üzere olan canlılardan ve endemik türlerden dolayı uluslar arası öneme sahiptir ve uluslar arası Ramsar, Bern ve Rio Sözleşmeleri ile Barselona Konvansiyonu ile korunmaktadır.

Deltada 255 adet kuş türünün yaşadığı ve bunlardan 70 adedinin ürediği belirlenmiştir. Nesli tehdit altında olan Cüce Karabatak ( Phalacrocorax pygmeus ), dünyada toplam sayıları 3000 çift olduğu tahmin edilen Tepeli Pelikan (Pelecanus crispus), Küçük Akbalıkçıl (Egretta garzetta), Küçük Kerkenez (Falco naumanni) ve Akkuyruklu Kartal (Haliaeetus alblcilla) deltada üreyen önemli kuş türleri arasındadır.


__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 13-03-2006, 23:44   #4 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Varsayılan

MÖ 9.yy’da 12 iyon kentinin kutsal toplanma merkezi Panionion, antik Thebai kenti, Ayayorgi Manastırı, tarihi Doğanbey Köyü ( Domatia ) ile Karine, Hagios Antonios Manastırı, Melia Antik Kenti, Lade Adası ve Zeus Mağarası’da Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı sınırları içerisindedir.

Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı sahilleri, Türkiye’nin yapılaşmanın olmadığı, en temiz ve doğal kıyılarındandır. Milli Park’a gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler, düzenlenmiş alanlarda günübirlik olarak; 2004 yılı uluslar arası Mavi Bayrak ödüllü koylarında Deniz Sporları yapabilecekleri gibi, Doğa Yürüyüşü, Kaya Tırmanışı, Dağ Bisikleti, Foto Safari, Manzara İzleme, Olta Balıkçılığı, Kültürel Yürüyüşler, Kuş Gözlemciliği, At Safari, Motosiklet Safari ve Botanik Turu etkinliklerini de yapabilirler.


__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 13-03-2006, 23:44   #5 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Varsayılan

Milli Park’ın doğal ve kültürel kaynak değerleri ile kontrollü olarak koruma-kullanma dengesi kurularak gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla, milli park sınırları içerisindeki Eski Doğanbey Köyü’nde yer alan ve önce hastane sonra okul, ardından da hayvan barınağı olarak kullanılan 115 yıllık bina restore edilerek, 2004 yılı Temmuz ayında Ziyaretçi Tanıtım Merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Ziyaretçi Tanıtım Merkezi’nin içinde bulunduğu Eski Doğanbey Köyü, antik çağlardan günümüze uzanan bir geçmişe sahiptir. Yakın çevresinde, Eski Gümrük binalarının olduğu Karina, antik yerleşim Tebai ve Lade Adası bulunmaktadır. 1924 yılındaki mübadeleye kadar Rum Halkı tarafından Domatia adıyla kullanılan yerleşim daha sonra bir Türk Köyü halini almıştır.

Eski Doğanbey Köyü, Rum ve Türk Mimarisinin en güzel örneklerini sergileyen bir açık hava müzesi gibidir. İçerisinde orijinal tarihi yapılar ile Şapel ve Kilise bulunmaktadır. Ziyaretçi Tanıtım Merkezi de bu tarihi yapılardan bir tanesidir. Bina içersinde;

Milli Park'ın Doğal ve Kültürel Kaynak değerlerinin sergilendiği , teleskop eşliğinde deltadaki kuşların da gözlenebileceği Müze Odası,

Milli Park fauna ve florasını tanıtıcı panoların, maketlerin, hayvan ve bitki örneklerinin yer aldığı Eğitim, Kültür amaçlı Sergi Odası,

Kütüphane,

Ziyaretçilerin ihtiyaçlarına ve bilgilenmelerine yönelik Bilgisayar Odası,

Genç nesillerin eğitimine yönelik ve aynı zamanda atölye çalışmalarına olanak sağlayan Eğitim Odası,

Ziyaretçilere çeşitli konularda sunum imkanı veren Dia ve Barco Vision Gösteri Salonu,
-Toplantı Salonu,

-Ziyaretçilerin ihtiyaçlarını giderebilecekleri Kafeterya, tuvaletler,özürlü tuvaleti ve asansörü
-Danışma - Milli Park tanıtım Odası,

-Bütün bu odaların tek elden kontrolünü sağlayan İdare merkezi,
bulunmaktadır.

Ziyaretçi Tanıtım Merkezi Binası bünyesinde; eğitim, tanıtım, koruma, bilgilendirme ve rehberlik konularında çalışan Biyolog, Arkeolog, Doğa ve Gezi Rehberi, Danışma ve Temizlik personelleri görev yapmaktadır. Ziyaretçi Tanıtım Merkezi etkinlikleri kapsamında kuş gözlemciliği, botanik turu, doğa sporları turları, eko turizme ve eğitime yönelik bir çok programlar uygulanmaktadır.

Ziyaretçi ve Tanıtım Merkezi Binası haftanın 7 günü 08:30 – 18: 00 saatleri ziyarete açıktır.

Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nın kaynak değerleri ile ilgili faaliyetleri ve uygulamaları kurumumuz çalışanları ile yerli ve yabancı kamuoyuna duyurulması amacıyla [Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ] yayın hayatına başlamıştır. Bununla beraber tanıtım amaçlı Belgesel VCD satışları da devam etmektedir. Aynı zamanda Milli Park’a gelen yerli ve yabancı ziyaretçilere, Doğa Yürüyüşü & Dağ Bisikleti Turları, Botanik Turu, Kuş Gözlemciliği ve Haritalı Tanıtım Broşürleri ücretsiz olarak verilmektedir.

Dilek Yarımadası - Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, dünyada bir örneği daha olmayan; bir yanda Akdeniz’den Kafkasya’ya kadar kıyılarda yayılım gösteren neredeyse tüm bitkilerin doğal olarak bir arada görüldüğü botanik bahçesi; yırtıcı kuşları ve vahşi hayvanlarıyla bir dağlık arazi ve onu çevreleyen sualtı zenginlikleri, diğer yanda da yüzlerce kuş türünü barındıran, zengin balık çeşitleriyle bir delta ve bütün bunları çevreleyen tarihi ve kültürel zenginliklere sahiptir.


-

-

-

-


__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla

Sponsored Links
Okunmamış 13-03-2006, 23:49   #6 (permalink)
Emektar Üye
 
çapari kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2006
Mesaj: 1,407
Varsayılan

şu an dışarıda yağmur bile yağsa bize yazı anımsattın hadi gidelimmmmmmmmmmm
emeğine sağlıkkkkkkkkkkkk........sevgili stelyo


__________________
çapari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 13-03-2006, 23:49   #7 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Varsayılan

Arkadaşlar şuanda soyunun tükendiği söylenmiş olsada Anadolu parsının bu Milli Park sınırları içersinde yaşadığı hala söylenmektedir.

İşte alttaki fotoğrafta kanıtı;
Arkadaşlar yolunuz düşerse bana ulaşın.Gerçektende her aktivitenin yapılabileceği cennet köşesi biryer Dilek Yarımadası Milli Parkı....

Beklerim...


__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.

Bu mesaj en son " 13-03-2006 " tarihinde saat 23:53 itibariyle stelyo tarafından düzenlenmiştir....
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 13-03-2006, 23:55   #8 (permalink)
Seni Hiç Bir Zaman Unutmuyacağız
 
ogoz(KALBİMİZDESİN) kullanıcısının avatarı
Giriş: 05 Sep 2005
Konum: istanbul
Yaş: 59
Mesaj: 5,762
Varsayılan

Burası gerçektende stelyo arkadaşımın yazdığı gibi bir cennet arkadaşlar..
şiddetle tavsiye ederim..


__________________

DORUKSAT TEAM..
bizi izlemeye ve dinlemeye devam edin...
ogoz(KALBİMİZDESİN) Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 14-03-2006, 00:02   #9 (permalink)
Çalışkan Üye
 
Qozmic® kullanıcısının avatarı
Giriş: 14 Jan 2005
Yaş: 38
Mesaj: 957
Varsayılan

ogoz abi demek sen gezdin bakalım zaman ve mani bulursakk neden olmasın .


__________________
#include
main()

{

printf("all support , complete support [Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ] .\n");

return 0;

}

Qozmic® Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 14-03-2006, 00:03   #10 (permalink)
Seni Hiç Bir Zaman Unutmuyacağız
 
ogoz(KALBİMİZDESİN) kullanıcısının avatarı
Giriş: 05 Sep 2005
Konum: istanbul
Yaş: 59
Mesaj: 5,762
Varsayılan

Alıntı:
Qozmic tafarından gönderildi
ogoz abi demek sen gezdin bakalım zaman ve mani bulursakk neden olmasın .
gezmezmiyim çok yakındık serkanda bilir.. Buraları bir vakitler bizden sorulurdu Qozmic arkadaşım.. hehehe..


__________________

DORUKSAT TEAM..
bizi izlemeye ve dinlemeye devam edin...
ogoz(KALBİMİZDESİN) Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 14-03-2006, 10:41   #11 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Varsayılan

Alıntı:
ogoz tafarından gönderildi
gezmezmiyim çok yakındık serkanda bilir.. Buraları bir vakitler bizden sorulurdu Qozmic arkadaşım.. hehehe..
Aynen öyle dostlar oğuz abinin adı geçince akansular durur bizim buralarda.Az zaman harcamadı buralarda oğuz usta.Doğrumu ustam...


__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 14-03-2006, 11:21   #12 (permalink)
Emektar Üye
 
gulden kullanıcısının avatarı
Giriş: 16 Sep 2005
Yaş: 37
Mesaj: 2,223
Varsayılan

bende gidicem çok güzel gözüküyorrrrrrr...


gulden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 16-03-2006, 01:19   #13 (permalink)
Seni Hiç Bir Zaman Unutmuyacağız
 
ogoz(KALBİMİZDESİN) kullanıcısının avatarı
Giriş: 05 Sep 2005
Konum: istanbul
Yaş: 59
Mesaj: 5,762
Varsayılan

Alıntı:
gulden tafarından gönderildi
bende gidicem çok güzel gözüküyorrrrrrr...
Ben seni götürürüm gülden sen merak etme kardeşim..heheheheh..


__________________

DORUKSAT TEAM..
bizi izlemeye ve dinlemeye devam edin...
ogoz(KALBİMİZDESİN) Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 16-03-2006, 12:53   #14 (permalink)
Emektar Üye
 
gulden kullanıcısının avatarı
Giriş: 16 Sep 2005
Yaş: 37
Mesaj: 2,223
Varsayılan

Alıntı:
ogoz tafarından gönderildi
Ben seni götürürüm gülden sen merak etme kardeşim..heheheheh..
ne zaman ne zamannnnnnnn ;)


gulden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 17-03-2006, 01:01   #15 (permalink)
Elektronikçi
 
stelyo kullanıcısının avatarı
Giriş: 28 Jan 2005
Konum: Kuşadası
Yaş: 40
Mesaj: 9,289
Varsayılan

Siz bi gelinde gerisi kolay gülden.heheheheh


__________________


Bizim işimiz rekorlara imza atmak.
stelyo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 19-03-2006, 04:19   #16 (permalink)
Seni Hiç Bir Zaman Unutmuyacağız
 
ogoz(KALBİMİZDESİN) kullanıcısının avatarı
Giriş: 05 Sep 2005
Konum: istanbul
Yaş: 59
Mesaj: 5,762
Varsayılan

Alıntı:
gulden tafarından gönderildi
ne zaman ne zamannnnnnnn ;)
zamanın sana ait canım kardeşim..abin burda...


__________________

DORUKSAT TEAM..
bizi izlemeye ve dinlemeye devam edin...
ogoz(KALBİMİZDESİN) Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://www.doruksat.net/forum/f316/dilek-yarimadasi-buyuk-menderes-deltasi-milli-parki-13290/
Tarafından For Type Tarih
Untitled document Post #0 Refback 06-07-2009 17:42

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)
 
Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
SimgelerAçık
[IMG] kodu Açık
HTML kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2 Şuan Saat 17:58.


Powered by vBulletin® Version 3.7.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.5.2 PL2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388