Doruksat Uyduforum width=  

Geri Git   Doruksat Uyduforum >
--=DORUKSAT FORUM GENEL BÖLÜMÜ=--
> Sağlıklı Yaşam İçin Spor > Futbol > Bursaspor
Albümler Kayıt SSS Üye Listesi Ajanda Konuları Okundu İşaretle

PROGRAM ARŞİVİ BÖLÜMÜMÜZDE YAYINLANAN PROGRAMLARIN TÜMÜ TANITIM AMAÇLI OLUP FREEWARE YADA PROGRAM SAHİPLERİNİN İNTERNET ÜZERİNDEN YAYINLADIĞI DEMOLARIDIR. BU NEDENLE FORUMUMUZDA SERİAL CRACK VS YASAKTIR. FULL KULLANMAK İSTİYORSANIZ LÜTFEN SATIN ALINIZ !!!

ÖNEMLİ = TÜRKİYE DE BULUNAN ŞİFRELİ DİGİTAL YAYINLARIN İLLEGAL İZLENMESİNE YÖNELİK MESAJ YAZMAK DOSYA YAYINLAMAK VEYA ŞİFRE VERMEK YASAKTIR. AKSİNİ YAPAN ÜYELERİMİZ UYARILACAK VE MESAJI SİLİNECEKTİR !!!

Yanıtla
LinkBack Konu Araçları Mod Seç
Okunmamış 18-03-2010, 04:24   #41 (permalink)
Administrator

Kalender39 kullanıcısının avatarı
Giriş: 06 May 2009

BURSASPOR sevdalılarına gelsin bari, kız çocuuda güzeldi hakkat yav...

Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...

[Üyelik girişi yapmadan linki görüntülüyemezsiniz.Üye iseniz giriş yapınız. ]

Kalender39 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Okunmamış 18-03-2010, 04:25   #42 (permalink)
Administrator

Icon17

FLAMİNGO ablan yer seni, benden söylemesi daa...

Nur üstüne NUR... Olurmu diye şaşırmayın sakın..ALLAH isteyince ve islam için çalışıp fedâkarlık yapınca oluyormuş demekKİ...

Mühüm olan mevzuu rütbeler ve payeler değil dostluk köprüsünü yıkmadan toplumdaki İnsanlara bir şeyler verebilmektir, verici olunuz, sömürücü değil...

Okunmamış 18-03-2010, 09:14   #43 (permalink)
Administrator

emre_30 kullanıcısının avatarı
Giriş: 15 Jan 2005

şimdi ne alaka fenerle ustaya ben içimden geçeni diyom geçen sene sivasa verdilermi yo busenede aynı olur merak etme bu işler böyle anlaman lazım

Okunmamış 18-03-2010, 22:09   #44 (permalink)
Administrator

Bu laftan ne dediğimi anlaman lazım toprağım...
Hafta 31 adamlar şampiyonlua oynuyo takım galip 15binlik stat bile full dolmuyo kimseciklerde şampiyonluk havasından eser yok, son maçta timsahlar şampiyonluk yürüyüşü yaptı + GS deplasmanı hariç puan kaybetçei maç varmı Gs"nin işide pazara tamam zaten... Tamam olmasada O maça 5-6 puan krediyle çıkçak zaten merak etme , her zaman düşeş gelmez unutma, maçtan evvel galibiyet hani 4 büyüklerin, benim bebeliim zamanındaydı, oraları geççeksin hemşoo =)

Okunmamış 31-03-2010, 23:51   #45 (permalink)
Administrator

New Icon6

Bursa'da Bilet İzdihamı..

Şampiyonluğun güçlü adaylarından Bursaspor'un Cumartesi günü kendi sahasında oynayacağı Antalyaspor maçının biletleri kısa sürede tükendi.

Bilet satış noktaları önüne sabahın erken saatlerinden itibaren akın eden binlerce Yeşil-beyazlı taraftar buraları karnaval yerine çevirirken, biletler de 2 saat içinde bitti.

Yeşil-beyazlı taraftarlar, bu sabah satışa çıkan biletler için Biletix satış noktaları önüne akın ettiler. Genci yaşlısı binlerce Bursaspor aşığı Antalyaspor maçındaki tarihi atmosferi yaşamak istediklerini söylediler. Satış noktalarının önünde Bursaspor ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam lehine tezahürat yapan yeşil timsahlar, bu sezon avantajı bırakmayacaklarını ve lig sonunda şampiyon olacaklarını söylediler.

Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid ile eşleşip tarihi zafer yaşamayı isteyen Teksas taraftarının en büyük hayali ise şampiyonluğun gerçekleştiği gün Boğaz Köprüsü'ne dev Bursaspor bayrağını asmak. Okula gitmeyip de bilet kuyruğuna giren öğrenciler de öğretmenlerinden af dilerken, üniversite hayalleri ve ÖSS imtihanının Bursaspor'un şampiyonluk aşkına seneye kalabileceğini söylediler.

Bursaspor'un amigosu Ardiles de bilet kuyruğunda taraftarları heyecana getirip tezahürat yaptırdı. Biletler ise açık kale arkası 10 lira, kapalı kale arkası 20 lira, maraton ve yeni maraton 30 lira, kapalı tribünler 100 liradan satıldı.

Ajansspor

Okunmamış 03-04-2010, 22:27   #46 (permalink)
Administrator

3 Nisan 2010

Antalyaspor galibiyetiyle yoluna devam eden Bursaspor'da, futbolcular 3 puanın coşkusunu taraftarla paylaştı..

2-1'lik Antalyaspor galibiyetiyle yoluna devam eden Bursaspor'da, futbolcular orta saha yuvarlağının içinde toplanırken, kaptan Ömer Erdoğan ve Zapotocny'nin çocukları da sevince ortak oldu.

Taraftarlar karşılıklı tezahürat yapan Bursasporlu futbolcular, daha sonra tribünleri dolaşarak galibiyet coşkusunu taraftarlarıyla paylaşmaya devam etti.

Ajansspor

Okunmamış 03-04-2010, 22:30   #47 (permalink)
Administrator

Thumbs up

Bursaspor - Antalyaspor Maçtan Görüntüler

Okunmamış 03-04-2010, 22:35   #48 (permalink)
Administrator

ben inanmıyorum bursanın şampiyon olacagına arkadaşlar adamlarda okadar stres varki yüzlerinden belli oluyo boşuna sizlerde heveslenmeyin derim dah çok maçvar

Okunmamış 03-04-2010, 22:38   #49 (permalink)
Administrator

New Icon6

Sami yenden galip çıksın bak, sen geçen iddia ediyodunya amma toprağım, adamlar farkı 6 puana çıkardı, GÜNAYDIN...

Okunmamış 03-04-2010, 22:46   #50 (permalink)
Administrator

yarınki maçı unutma neyse ben yorgunum hemşo uyku vakti gözlerim kapanacak uykusuzluktan

Okunmamış 06-04-2010, 05:14   #51 (permalink)
Administrator

On

Nayman: "Hakem istese tekrarlatırdı"

Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu'nun, "Bursaspor penaltı atışını, penaltı noktasının 30 santim önünden kullandı. Burada bariz kural hatası var, maçın tekrarı için federasyona başvuracağız" yönündeki açıklamalarına Bursaspor cephesinden cevap geldi. Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, "Hakem istese tekrarlatırdı" dedi.Bursaspor-Antalyaspor karşılaşmasının 14'üncü dakikasında Orhan Ak'la girdiği mücadelede Sercan'ın yerde kalması üzerine karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen kaleci İvankov meşin yuvarlağı ağlara gönderdi. Karşılaşmanın ardından Bulgar file bekçisinin kullandığı penaltı atışı ise tartışmalara neden oldu. Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Ivankov'un penaltı atışını, penaltı noktasının 30 santim önünden kullandığını ve kural hatası yapılıdığını iddia ederek karşılaşmanın tekrar edilmesi için federasyona başvuracaklarını belirtti.
Bu açıklamaların ardından Bursaspor cephesinden de cevap gecikmedi. Yeşil-beyazlı kulübün Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, maçı çıplak gözle seyrettiklerini ancak böyle bir durumun farkında bile olmadıklarını ifade etti. Nayman, "Biz farkında bile olsak bu hakemin inisiyatifindedir. Gerek görse tekrarlatırdı. Bazı maçlarda kaleciler kale çizgisini geçiyor, buna rağmen hakem atışı kullandırıyor ve tekrarlatmıyor. Bazı kurallar geçerli olsa da neticeyi etkilemeyeceği için tekrarlatmayabilir" dedi.

ANTALYASPOR'UN ISRARINI ANLAYAMIYORUM
Karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım'ın penaltı atışında orada olduğunu vurgulayan Nayman, "Hakem topun nereye konduğunun farkındadır. Hatalı bir durum söz konusu olsaydı tekrarı uygulatırdı. Antalyaspor'un bu kadar ısrar etmesinin nedenini anlayamadım. Ne küme düşecekler, ne de şampiyon olacaklar. Böyle bir pozisyondan dolayı da şimdiye kadar maç tekrarlandığını hatırlamıyorum" diye konuştu.

BURSASPOR TESADÜFEN YENMİYOR
Hedefe emin adımlarla ilerlediklerini ve şampiyonluk yürüyüşünde zaman zaman benzeri engellemelerle karşılaşabileceklerini ifade eden Nayman, bu tarz tartışmaları komik bulduğunu söyledi. Nayman esprili bir ifadeyle, "Çok istiyorlarsa Antalyaspor ile bir daha oynarız. Hiç olmazsa averajımızı düzeltiriz. Lig bitiyor hala neleri tartışıyorlar. Bursa tesadüfen yenmiyor" dedi.

05.04.2010
Kaynak : DHA

Okunmamış 09-04-2010, 04:32   #52 (permalink)
Vip Members

yeşil kullanıcısının avatarı
Giriş: 08 Apr 2005
Varsayılan İngilizler onu konuşuyor

Dünyaca ünlü İngiliz gazetesi News Of The World, Bursaspor'un başarılı sol kanat oyuncu Ozan İpek'ten övgüyle bahsetti.

Geçtiğimiz sezon ortasında Bucaspor'dan transfer edilen ve bu sezon ortaya koyduğu performans ve attığı gollerle yıldızı parlayan başarılı oyuncu Ozan İpek, futbol otoritelerinin dikkatini çekmeye devam ediyor. İngiliz basınında yer alan haberde Ozan İpek'ten övgüyle bahsedildi.

"Kaçak Avcı; Ozan İpek" başlığıyla verilen haberde, Ozan İpek'in 2008-2009 sezonunun ortasında Bursaspor'a 130 bin euro karşılığında transfer edildiği ve geldiği günden bu yana 8 gol kaydettiğine vurgu yapıldı.

RAKİPLERİ İÇİN BÜYÜK TEHLİKE

Ozan İpek'le ilgili olarak kendine güveni, kararlılığı, hızlı düşünmesi ve fiziksel özelliğinin yüksek olmasının rakipleri için tehlike yarattığının belirtildiği haberde, 3-2'lik Fenerbahçe maçında son dakikalarda attığı 2 golle takımına zafer yaşattığını ve Türkiye'nin Honduras ile oynadığı hazırlık maçında 62. dakikada Arda Turan'ın yerine oyuna dahil olduğu da belirtildi. Sol ayağını çok iyi kullandığı, yüksek tekniği ve hızı sayesinde ligin en etkili sol kanat oyuncusu durumuna geldiği ve kariyerinin zirvesinde olduğu kaydedilen haberde ayrıca, Ozan İpek'in futbol hayatına da değinildi.

yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 09-04-2010, 04:35   #53 (permalink)
Vip Members

yeşil kullanıcısının avatarı
Giriş: 08 Apr 2005

Alıntı:
Kalender39 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İyi-hoş yeşil usta topiği açmışsında 4 yıldır hiç sesin çıkmamış nedense, ee hadi O zamanlar bursa 1.ligdeydi belkide ondandır, ama şimdi şampiyonluk şarkıları söylüyo timsahlar, eğer yeşil usta gelirse bende buraya paso güncel yapçama söz veriyorum dostlar.. Eee Anadolu takımlarının taraftarları artık son zamanda birbirine destek olmalıdır bence, ALLAHtan dilerimki mutlu sona ulaşırsınız dostum, başarılar benden yana...

BURSA--TRABZON
Ustam kusura bakma hiç görmemişim mesajını.

Malum iş güç olunca bazen uğrayamıya biliyorum ,ama sağolun sizler zaten gerekli ilgi ve alakayı göstermişsiniz

EN BÜYÜK BURSASPOR Şampiyonluğa adım adım gidiyoruz inşallah

yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Okunmamış 09-04-2010, 15:46   #54 (permalink)
Administrator

Thumbs up

Bilgilere sağol # HOŞGELDİN dostum...

# Yanlız bu kadar uzun ara verirsen bidaha buranın itibarı sarsılır, artık İstanbula karşı birlik günüdür amann haa...

Okunmamış 14-04-2010, 17:08   #55 (permalink)
Emektar Üye

GÜNEŞ kullanıcısının avatarı
Giriş: 03 Mar 2005
Icon17 Ertuğrul Sağlam'dan iddialı sözler

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Gençlerbirliği maçının ikinci yarısındaki futbolu gördükten sonra şampiyonluk için emin olduğunu belirterek, "Bu işi buraya getirdikten sonra kalan süre içinde de ligi tepesinde tamamlayacağımızı düşünüyorum. İnşallah ligin sonunda tüm ülkenin beklentisi olan Anadolu'dan şampiyon çıkacağını samimiyetle söylüyorum" dedi.

Sağlam, bütün maçları kazanıp ligi 77 puanla zirvede tamamlayacaklarını kaydederek, transfer çalışmalarında frene bastıklarını, ligi bitirince transfer politikasını şekillendireceklerini söyledi.

Özlüce Tesisleri'ndeki basın toplantısında Gaziantepspor maçından da 3 puanla ayrılmak istediklerini ifade eden Ertuğrul Sağlam, "Taraftarlarımızın desteği bizim için çok önemli. Bundan sonraki dönemde herhangi bir puan kaybının faturası ağır olur. O yüzden Gaziantep maçından da puan kaybetmeden ayrılma zorunluluğu ortaya çıkıyor. Kendi sahamızda oynadığımız son karşılaşmalardaki coşkulu atmosferin Gaziantep maçında da takıma üst seviyede katkı sağlayacağına inanıyorum. Şu anda bulunduğumuz konum çok önemli. Puan sıralamasında ligin tepesindeyiz. Zor bir yerdeyiz. 3 takım da bir şekilde bizim üzerimize çıkmaya çalışıyorlar. Bizler de ne kadar önemli bir görevin içinde olduğumuzu zirvede bitirmenin kolay olmayacağını biliyoruz. Bundan sonra da ligin tepesinde tamamlayacağımızı düşünüyoruz. İnşallah ligin sonunda tüm ülkenin, kamuoyunun beklentisi olan Trabzon'dan sonra Anadolu'dan şampiyon çıkacağını samimiyetimle söylemek istiyorum" dedi.

Sakat ve cezalı oyuncularının bulunmadığını bunun da kendilerini sevindirdiğini anlatan Ertuğrul Sağlam, taraftara da büyük görev düştüğünü, onların da lider takımın
taraftarı gibi davranıp sorumluluk aldıklarını söyledi.

"BURSASPOR ŞAMPİYON BİTİRECEKTİR"

Sağlam, sadece camiayı ve oyuncularını motive etmek, inancını artırmak için söylemediğini ifade ederek, "İnandığım için söylüyorum. Gençlerbirliği maçındaki mücadeleyi, anlayışı, tempo ve futbol kalitesi bana şampiyonluğu söyletti. Bursaspor bu ligi şampiyon olarak bitirecektir. Samimiyetle söylüyorum. Bunu oyuncularımız ve taraftarlarımız söylüyor" diye konuştu.

Sağlam, Sercan'ın performansı ve transferiyle ilgili bir soru üzerine, "Kendi kendine transfer olmaz. Böyle bir şey olmadığını söylemek istiyorum. Performansında inişler çıkışlar olabilir. Ancak genel anlamda oyuncularımın performansından memnunum" diye konuştu.

Sağlam, bütün maçları kazanıp 77 puanla şampiyon olmak istediklerini kaydederken, saha dışı etkenlerle ilgili bir soruya ise şu cevabı verdi: "Hakemlerin kesinlikle böyle bir hesabın içine gireceklerine zerre kadar inanmıyorum. Kesinlikle hepsinin iyi niyetleri ve dürüstlüklerine inanıyorum. Bu hafta rakip futbolcunun eline top çarptı. Ancak ne yöneticilerimiz, ne başkan tek kelime penaltı demedik. Bundan önce birkaç maçta serzenişte bulunduk, bunun faydası değil zararı olduğunu gördük. Herkesin işini
hoşgörüyle yapacağına samimiyetle inanıyorum"

"TRANSER ÇALIŞMALARINDA FRENE BASTIK"
Sağlam, transfer çalışmaları yaptıklarını ancak ligi nerede bitirecekleri belli olmadığı için frene bastıklarını kaydederek, "Hangi Avrupa kupasında ne şekilde oynayacağımızı bilemediğimiz için transfer politikamızı neye göre düzenleyeceğiz. Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılmak var. Eleme oynayarak Avrupa Kupaları'na katılmak var. Ligi bitirmeden transferi bitirme taraftarıydım. Ancak şimdi durumumuzu Avrupa Kupaları'na göre ayarlayacağız" şeklinde konuştu.

Ertuğrul Sağlam, "ara transferde 2 kaliteli futbolcu alınması daha iyi olmaz mıydı" sorusuna ise, "O gün stratejik davrandık. 2 futbolcuya vereceğimiz parayı bütün futbolculara dağıttık. Futbolcularımıza da, "size güveniyoruz "dedik. Bu durumu oyuncularımızla da paylaştık. Onlar da bizi mahcup etmediler. Beklentilerimizin oyuncularımız tarafından karşılandığını görüyoruz. Onlar da sorumluluk aldılar. Bugün takımı buraya getirdiler" karşılığını verdi.

GÜNEŞ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla

Sponsored Links
Okunmamış 14-04-2010, 18:06   #56 (permalink)
Administrator

Aynen dostum GENÇLER maçının 2. yarıdaki futbol benide umutlandırdı... Zaten G.Antepi yenersek hesaba-kitaba gerek kalmaz artık =))

Okunmamış 14-04-2010, 22:21   #57 (permalink)
Administrator

ya daha umutlanıyormusun sen bundan üç hafta önce dedim kupayı bursaya vermezler bunu kabullenin boşyere hayallere kapılıyon

Okunmamış 15-04-2010, 18:40   #58 (permalink)
Administrator

Unhappy

Doğru kupayı isteyen alsın hemşo, Ama ligi BURSA alır hiç kaçarı yok feneri gaza getirme boş yere =))

+ Gözümüz yollarda kaldı be dostum, arada gelde foruma renk gelsin böyle, sensiz hiç tadı yok yaa...

Okunmamış 17-04-2010, 03:31   #59 (permalink)
Administrator

Thumbs up | Bursaspor 2-0 Gaziantepspor Bursa Adım Adım ))

| Bursaspor 2-0 Gaziantepspor Bursa Adım Adım

Turkcell Süper Lig'de 30. haftanın açılış maçında lider Bursaspor ile Gaziantepspor karşı karşıya geldi. Atatürk Stadı'nda oynanan karşılaşmayı Bursaspor 2-0 kazanırken; Volkan Şen attığı iki golle takımına hayat verdi.
3 puanı hanesine yazdıran Bursaspor, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi öncesinde rahat bir nefes alarak, rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyecek.

Yeşil-Beyazlı takıma galibiyeti getiren golleri 45 ve 79. dakikada Volkan Şen kaydetti.

Lider bu galibiyetin ardından puanını 65'e yükseltirken; Gaziantespor 38 puanda kaldı.

Kendi sahasında Gaziantespor'u son 8 maçta yenemeyen Bursaspor, aldığı bu galibiyetle seriye de son vermiş oldu. Yeşil-Beyazlı takım, Gaziantepspor'u daha önce 1998-99 sezonunun 8.haftasında 2-1'lik skorla mağlup etmişti.

Turkcell Süper Lig'de bir sonraki hafta Bursaspor, Galatasaray deplasmanına konuk olurken; Gaziantepspor evinde İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u ağırlayacak.

TARAFTARLARDAN BÜYÜK DESTEK

Turkcell Süper Lig'deki Bursaspor-Gaziantepspor maçına, yeşil-beyazlı taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

Atatürk Stadı'ndaki maçta, yeşil-beyazlı taraftarlar şampiyonluk şarkıları söyledi, atkı şov yaptı. Maç öncesi taraftarlar, futbolcuları tek tek tribünlere çağırarak yumruk şov yaptırdı.

Kapalı kale arkası tribünde, ''Teslim ol İstanbul'' yazan ve çizgi roman karakteri Red Kit ile Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş forması giymiş Dalton kardeşlerin ellerini kaldırmış haliyle resmedildiği büyük boy pankart açıldı.

Maraton tribününde açılan ''1 Haziran 1963'te kuruldu, 85-86 Türkiye Kupası'nı kazandı, 95-96 İntertoto efsanesi, 2009-10 sezonu... onlar başardı siz de başarabilirsiniz'' pankartıyla da taraftarlar, şampiyonluk inançlarını yansıttılar.

İLK YARI BİTERKEN...

Zorlu karşılaşmanın ilk yarısında iki takımda kontrollü bir oyun sergilerken, zaman zaman girilen pozisyonlarda da net fırsatlar kaçtı. Ev sahibi Bursaspor'un ilk yarıda en net gol pozisyonu Ömer Erdoğan ile sonuçsuz kaldı. Kullanılan kornerde savunmasından çıkarak ileriye gelen Ömer'in, uygun durumda yaptığı kafa vuruşunda top direğin dibinden dışarı gitti. Gaziantepspor ise en net gol fırastını Olcan ve Julio Cesar ikilisyle yakaladı. Ceza sahası içinde Olcan'ın pasına hareketlenen Julio Cesar birazağır kalınca savunma topu uzaklaştırmayı başardı.

Ancak mücadelenin ilk yarısının bitimine saniyeler kala Yeşil-Beyazlı takım attığı golle soyunma odasına 1-0'lık üstünlükle gitti. Son dakikada Volkan Şen'in ceza sahası dışından çektiği şut takım arkadaşı Ömer'in ayağına çarparak ağlarlar buluşurken; Bursaspor'da bu golle öne geçmiş oldu.

COCUERIO'DAN DEĞİŞİKLİKLER

İkinci yarının başlamasıyla birlikte Bursaspor maçta zor anlar yaşamamak için oyuna daha baskılı başladı. Ancak lider bu pozisyonlarda başarılı olamadı.

Geride olan Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Couceiro ise skorda dengeyi sağlamak adına değişikliklere gitti. Portekizli teknik adam ilk oyuncu değişikliğinde orta saha oyuncusu Ferdi'nin yerine bir forvet oyuncusu olan Beto'yu sahaya sürdü. Couceiro ayrıca orta sahayı da güçlendirmek adına yorulan Erman Özgür'ü kenara aldı ve Erman'ın yerine oyuna genç oyuncu Öurat Ceylan dahil oldu.

Değişikliklerden sonra oyunun kontrolünü eline geçiren Gaziantepspor, Bursaspor yarı sahasına yüklenmeyi başladı. Özellikle Olcan'ın etkili olduğu dakikalarda forvet oyuncuları son vuruşlarda başarılı olamayınca aradaığı golü bulamadı.

Ertuğrul Sağlam, Gaziantepspor'un bu baskını görünce değişiklik yaparak oyuna müdahale etti. Başarılı teknik adam genç golcüsü Sercan Yıldırım'ı kenara alırken; yerine orta saha oyuncusu olan Ivan Ergiç'i aldı. Bu değişiklikle orta saha hakimiyetini eline almak isteyen Sağlam, Turgay'ı da ileride tek forvet olarak bıraktı.

VOLKAN ŞEN İŞİ BİTİRDİ!

Beraberlik golünü arayan konuk takım Gaziantepspor çok adamla ileri çıkarken savunmasında açık verdiği bir anda da kalesinde ikinci golü buldu. Turgay'ın sara pasında savunma arkasına sarkan Volkan Şen, müsait durumda topu filelere gönderirken; takımının ve kendisinin ikinci golünü kaydetti.

Bu golden sonra iyice rahatlayan Bursaspor savunmada çok adamla kalmayı tercih etti. Zorlu mücadelenin geri kalan kısmında başka gol olmayınca lider 3 puanı hanesine yazdırırken, Fenerbahçe-Beşiktaş deribisi öncesinde rahat bir nefes aldı.

Okunmamış 14-06-2010, 20:22   #60 (permalink)
Administrator

Thumbs up Arjantinli yıldız Bursaspor'da!

Turkcell Süper Lig'in son şampiyonu Bursaspor, bombayı patlatarak Federico Insua ile anlaştı. Transfer döneminde Denis, Luna gibi isimlerle ilgilenen yeşil-beyazlılar, daha önce adı Galatasaray ile de anılan Arjantinli oyuncuyla prensipte anlaştı.
Lig Radyo Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ayan'ın haberine göre, Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan, dün sabah oyuncunun menajeriyle görüşmek üzere Almanya'nın Münih kentine gitti. Oyuncunun menajeriyle ilk teması yardımcı antrenör Birol Berkem kurdu. Berkem'in Mestan'ı arayıp menajerin tüm şartları kabul ettiğini söylediği bildirildi.
Insua ile anlaşmaya varıldığı, transferi Antalya'da PRO-LİSANS kampında bulunan Ertuğul Sağlam'ın onayladığı, mali konularda Başkan İbrahim Yazıcı'nın son sözü söyleyeceği belirtildi. Mali şartlarda anlaşma sağlanırsa, imzalar çok kısa sürede atılacak.
30 yaşındaki orta saha oyuncusu Boca Juniors'ta kiralık olarak forma giyiyor. Insua'nın bonservisi Meksika'nın Club America takımında bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda Avrupa'da da futbol oynayan Arjantinli futbolcu, 2003-04 sezonunda İspanya'nın Malaga ve 2006-07 sezonunda ise Almanya'nın Borussia Mönchengladbach takımlarında forma giymişti.
ŞAMPİYONUN STADI YENİLENİYOR
Bursaspor'un Şampiyonlar Ligi maçlarına yetiştirilmesine çalışılan Bursa Atatürk Stadı'nda hafriyat işlerinden sonra tribünlerin genişletilmesine başlandı. Tribünlere ilave sıralarla seyirci kapasitesinin 5 bin 800 kişi artırılacağı bildirildi.
Zorlu bir lig maratonunun sonunda Türkiye'nin 5. büyüğü, Anadolu'nun ikinci şampiyonunu çıkaran Bursa Atatürk Stadı, tarihinin en kapsamlı revizyonunu geçiriyor.
Büyük Önder Atatürk'ün talimatı ve bin liralık bağışıyla projelendirilen ve hayata geçirilen yarım asırdan fazla geçmişe sahip stadyum, Bursaspor'un imza atacağı daha büyük başarılara ev sahipliği yapması için hazırlanıyor.
Özellikle UEFA kriterlerine uygun olarak Bursaspor'un Şampiyon Ligi maçlarına yetiştirilmesi amacıyla Mayıs ayının son haftasında başlatılan çalışmalar kapsamında ilk olarak hafriyat yapıldı. Günde 24 saat çalışan 80 kamyon ve 7 iş makinesiyle zemini kazılan stattan, 4 bin kamyon toprak çekildi.
TRİBÜNLER GENİŞLETİLİYOR
Stadyumdaki çalışmaları yürüten inşaat firmasının proje müdürü Orhan İnan, hafriyat işinden hemen sonra tribünlerin genişletilmesine başlandığını belirterek, maraton ve kapalı tribüne 8, kale arkalarına ise 7 ilave sıra yapılacağını söyledi.
Bu çalışmayla seyirci kapasitesinin 5 bin 800 kişi artırılacağını ifade eden İnan, şöyle konuştu:
"Bir hafta, 10 gün içinde kaba inşaat tamamlanmış olacak. Ardından daha ince işlere başlayacağız. Acil çıkış kapıları, protokol ve kapalı tribünde bay ve bayan tuvaleti, VIP salonları, basın ve protokol kısımları, soyunma odaları, duşlar, yangın çıkışları gibi birçok bölümde UEFA'nın şart koştuğu kriterlere göre düzenleme yapılacak. Stadın içi ve dışında 200 kişi, vardiyalı sistemle 24 saat aralıksız çalışıyor."
SAHA İLK MAÇTA HAZIR OLACAK
Stadyumun çimleri için sipariş verildiğini ve ilgili firma görevlilerinin zemindeki çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan İnan, "Zemine birkaç kat farklı malzemeler serilecek. Bu katmanların üzerinde hazır yapılacak çim olacak. Sahayı ağustos ayında sezonun ilk maçına yetiştirebiliriz. Stadyumun tamamını da Şampiyonlar Ligi'ne hazır etmek için yoğun çalışıyoruz" dedi.
İnan, çalışmalar bittiğinde Atatürk Stadı'nın, yeni yüzüyle Şampiyonlar Ligi'ne uygun hale getirilmiş olacağını belirterek, stadın şampiyona yakışır duruma geleceğini, yeni haliyle herkesi şaşırtacağını kaydetti.

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 1 (0 üye ve 1 misafir)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları